x-kom hosting

Thunderbird 23gb w AppData

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
woydam
utworzono
utworzono

Witam.

Z dnia na dzień zrobiło mi się na dysku 23gb plików z Thunderbirda (przesyłam poniżej  screen i lokalizację tej zawartości w podfolderach.

Czy mogę usunąć, jeśli tak to w jaki sposób czy jednak są to pliki po których usunięciu program pocztowy przestanie działać.

thunder_crop.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Pliki powiązane są z profilami, prawdopodobnie są to pobrane wiadomości. Po usunięciu plików będziesz musiał czekać, aż wiadomości się pobiorą ponownie.

woydam
komentarz
komentarz

Rozumiem, że one się będą tworzyły non-stop. W takim razie chyba przeinstaluję Thunderbirda na partycję nie systemową ;)

Anawa
komentarz
komentarz

Tak, tworzą się cały czas, z tym ze możesz ustawić, że np. będą pobierane przy synchronizacji tylko wiadomości np. z ostatnich 30 dni. Wtedy wszystkie wiadomości ze skrzynki nie pobiorą się od razu na dysk, tylko te najnowsze.

 

Pozdrowienia

woydam
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak się okazuje Thunderbird zainstalowany na partycji  nie systemowej ale na nią zrzuca profil.

Przeniosłem cały folder Thundera na inną lokalizację, otworzyłem plik profiles.ini i tam mam zmienić literę c na q ? (nazwa mojej drugiej partycji :)

Nie bardzo wiem gdzie to zmienić??

 

 

profiles-ini_crop.jpg

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Wejdź w "Narzędzia" -> "Konfiguracja kont" -> przy danym koncie "konfiguracja serwera", a następnie "przechowywanie wiadomości".

 

I tam określasz katalog lokalny do przechowywania wiadomości.

  • Dziękuję 1
woydam
komentarz
komentarz

Anawa dzięki za pomoc i naprowadzenie. W sumie nie ma sensu wszystkich wiadomości trzymać w Thunderbird, ponieważ trzy konta mam z Gmail, wiec i tak na goglach na serwerze jest wszystko. Klient poczty wiadomo, jest dla wygody.

Ustawiłem synchronizację na 30dni i zmieniłem lokalizację katalogów lokalnych, ponadto zrobiłem porządkowanie folderów, myślę, że wszystko teraz będzie hulało, nawet jakby to było 30gb to jest na nie systemowej partycji i to najważniejsze, że nie "zawala" mi partycji systemowej :)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.