x-kom hosting

Wifi rozłącza się sygnał na jednym komputerze

woydam
utworzono
utworzono

Proszę o pomoc lub sugestie, co może rozwiązać problem.
Windows 7 64 bit, ,router TP LINK 740Ni karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N
Posiadam internet radiowy u dostawcy lokalnego (radiówka). Od routera Wi-Fi dzieli mnie jedna ściana.
U mnie w pokoju jakiś czas jest dostęp do internetu a potem zdycha i tylko u mnie jest ikonka sieci z wykrzyknikiem.

Potem znowu wraca po minucie lub kilku minutach - ewidentnie rozłącza. Speed testy różne wychodzą.
Włączając Wi-Fi na telefonie działa bez zarzutu, w pokoju gdzie znajduje sie router jest ok i w całym mieszkaniu.
Czasem nie wraca internet i pomaga tylko ponownie uruchomienie.
Obstawiane przyczyny przez dostawcę to format systemu (wykonany i nic to nie zmieniło) router (używany 2 lata).

Ja póki co kupiłem wzmacniacz sygnału Wi-Fi TP Link i ciekaw jestem czy coś to zmieni.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Dziękuję z góry za pomocne posty.

Pozdrawiam. Damian

politolog
komentarz
komentarz
16 minut temu, woydam napisał:

karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N

Karta jest podłączona do portu USB 2.0 czy 3.0?

woydam
komentarz
komentarz (edytowane)

Wpięty do 2.0, bezpośrednio do kompa, bez przedłużaczy.

Mam płytę główną ASUS P7P55-M  i wiadomo tylko 2.0

Wcześniej miałem na hubie z 2.0 na Hub (3.0) i też się tak "zdychało".

Dzieje się to od około miesiąca, wcześniej dwa lata użytkowania internetu były bez problemów :)

Edytowane przez woydam
dodanie informacji o płycie głównej
politolog
komentarz
komentarz
2 godziny temu, woydam napisał:

karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N

Jak rozłącza WIFI, karta przestaje ,,widzieć,, sieci bezprzewodowe?

woydam
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie. Przeważnie pojawia się żółty trójkąt a wchodząc w kreski pisze nazwa_mojej_sieci i "Połączono", czyli tak jakby wszystko było ok.

Po kilku minutach znika trójkąt i wraca net ale muli. Chodzi jak się mu chce. Najgorsze np łączenie się z bankiem, dokonywanie przelewów itp.

Wszystkie urządzenia typu telefon, tablet i dwa laptopy chodzą przyzwoicie na wi-fi. Czy jest faktycznie powód winienia routera?

Edytowane przez woydam
korekta postu
politolog
komentarz
komentarz
2 godziny temu, woydam napisał:

,router TP LINK 740N

Kto konfigurował router?Ty czy znajomy, ktoś od dostawcy internetu?

woydam
komentarz
komentarz

Ktoś z dostawcy dwa lata temu jak była instalacja anteny. Ale tak jak mówię, wszystko jest od około miesiąca.......

politolog
komentarz
komentarz
5 minut temu, woydam napisał:

Ktoś z dostawcy dwa lata temu jak była instalacja anteny. Ale tak jak mówię, wszystko jest od około miesiąca.......

Jedyna opcja to zmiana klucza zabezpieczeń/hasła WIFI w routerze lub ustawienie połączenia po MACU.

woydam
komentarz
komentarz

Ok, mógłbyś mi to wyjaśnić krok po kroku jak to zmienić?

politolog
komentarz
komentarz
11 minut temu, woydam napisał:

Ok, mógłbyś mi to wyjaśnić krok po kroku jak to zmienić?

Tutaj koniecznie trzeba zalogować się do routera. Zadzwoń do dostawcy internetu i powiedz jaki masz problem.

  • Dziękuję 1
woydam
komentarz
komentarz

Dostawca zmienił soft - przeszło to na moim routerze + kupiłem wzmacniacz sygnału wi-fi i chyba jest o niebo lepiej. Rozłącza bardzo rzadko, raz na dzień :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.