x-kom hosting

problem z grafiką?

cypis88
utworzono
utworzono

Witam! mam problem z tzw. wywalaniem do pulpitu - w szczegółach - odpalając niektóre gry - należy zauważyć,że nie wszystkie, do "nieodpalających się" należą np produkty EA games, Worms'ów nie dotyczy-pojawia się czarny ekran i po 1,5sek mogę oglądać pulpit z grą zminimaliowaną na pasku, której nie da się już odpalić, sytuację ratuje jedynie ctrl+alt+del. karta graficzna RADEON 9200, 1GB RAM, procesor - Athlon2500+ ,zasilacz Codegen350W. próbuję przeinstalowywać sterowniki do grafiki, czasami przeczyszczę rejestr, sprawdzę błędy, jednak rozwiązanie problemu jest losowe - raz pomaga jedno, raz drugie, najczęściej żadne z powyższych. Zasilacz raczej problemu nie generuje(bo czasami wszystko działa np po ostatnim formacie BIOSa było ok, później problem odnowił się), sterowniki OMEGI nie poprawiły sytuacji. Jeśli ktoś podejrzewa o co chodzi proszę o pomoc!

olszak
komentarz
komentarz

a w jakich grach EA? bo mogą być już za nowe dla twojej karty graficznej

cypis88
komentarz
komentarz

wydajności karty graficznej nie należy się obawiać - nie działa zarówno podczas uruchamiania NHL04 NHL08 FIFA07,08, jak i Cradle of Rome (mała 20MB gra przy której karta graficzna nie robi różnicy).

dudeck
komentarz
komentarz

Podaj temperatury podzespołów. Przeczyść kompa (wiatraczki, radiatory itp.) Chyba problem jest w systemie... Kiedy ostatnio formatowałeś??

cypis88
komentarz
komentarz
Podaj temperatury podzespołów. Przeczyść kompa (wiatraczki, radiatory itp.) Chyba problem jest w systemie... Kiedy ostatnio formatowałeś??

Komp niedawno czyszczony(prewencyjnie, na początku podejrzewałem,że wystarczy tylko przeczyścić wszystko dokładnie, ale nie pomogło), formatowany 1-1,5mies temu, problem istnieje od 4-5miesięcy bez względu na czas formatowania (zaraz po formatowaniu jest ok, po updateach systemu i zainstalowaniu podstawowego oprogramowania zaczyna się walić...) temperatury postaram się podać najszybciej jak to możliwe(nie mam kompa przy sobie, muszę przekazać info niższej instancji)

olszak
komentarz
komentarz

sprawdź jaka wasz wersje dx

cypis88
komentarz
komentarz
sprawdź jaka wasz wersje dx

dx9.0c z uaktualnieniami z listopada 2007

Kamyl
komentarz
komentarz

Problem może leżeć w grze :].

A przy innych grach(innej firmy)problem też sie zdarza?

olszak
komentarz
komentarz

na tej karcie na pewno fify 07 nie odpalisz bo ta karte jest za stara

cypis88
komentarz
komentarz

na tej karcie na pewno fify 07 nie odpalisz bo ta karte jest za stara
Ta karta akurat obsługuje te gry (gdyby nie obsługiwała nie byłoby możliwości odpalenia jej, jednak udaje się to nader często) poza tym - dlaczego w takim razie występuje problem z innymi? niektóre gry z EA odpalają się bez problemu, więc firma nie zawiniła. problem leży w systemie (może dx?)
Podaj temperatury podzespołów. Przeczyść kompa (wiatraczki, radiatory itp.) Chyba problem jest w systemie... Kiedy ostatnio formatowałeś??
Temperatury podzespołów z sensorsview : CPU 57, system 41, AUX 32, HD0 42
dudeck
komentarz
komentarz

Możesz spróbować przeinstalować go. Być może zasilacz już się popsuł. Skombinuj jakiś drugi.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Skombinuj jakiś drugi.

W sensie pożycz... Jeśli się okaże, że pomogło, to dopiero wtedy kup. Ale ten pożyczony MUSI być markowy (Fortron, Amacrox, Chieftec i lepsze), żeby było porównanie.

  • 2 tygodnie później...
cypis88
komentarz
komentarz

postawiłem system od początku(za bardzo denerwował) bez poprawek do winxp (aktualizacji nie instaluję) i działa :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.