x-kom hosting

Różnica prędkości pobierania na tych samych urządzeniach

gaurgg
utworzono
utworzono

Witam,
jestem tu nowy, więc z góry przepraszam za brak obycia na tym forum.
Sprawa wygląda następująco:
Ja i moja dziewczyna mamy identyczne laptopy, ten sam model, wszystkie specyfikacje identyczne, nawet kupione w tym samym sklepie i za tę samą cenę. 
Mieszkamy razem, nasz sprzęt stoi na biurkach metr od siebie. Jesteśmy oczywiście podłączeni do tej samej sieci z routera, który jest pomiędzy naszymi laptopami.
Można by wywnioskować, że internet powinien działać u nas identycznie, ale tak nie jest. 
Prawie wszystko co pobieramy, jest przez aplikacje z grami (Steam, Origin, Epic Games). Prawie każde pobieranie jakiejkolwiek gry lub update'a wygląda tak, że u mojej dziewczyny pobieranie się dawno skończyło, gdy ja ślęczę wpatrzony w ledwo ruchomy pasek postępu jeszcze przez 0,5h-2h w zależności od wielkości pliku.
Po wielokrotnych testach internetu, prędkość wychodzi około 285 Mb/s, ale mimo to, mój laptop przy prawdziwym pobieraniu (zazwyczaj w biednych granicach 100kB/s - 3MB/s) zachowuje się jakby pił sok przez bardzo wąską słomkę (że się tak wyrażę). I jest tak tylko przy ściąganiu przez aplikacje z grami. Ściąganie przez torrenty działa bez zarzutu.
Wiem, że deweloperzy Steama, Origina itd. zawężają przepustowość pobierania na ich platformach, by nie obciążać serwerów, ale różnica w prędkości na identycznych urządzeniach w tym samym czasie śmierdzi jakimś problemem.
Obydwoje mamy Windows 10 Home, więc ani ja ani dziewczyna nie mamy QoS na komputerach (uprzedzając pytanie o QoS). 
Poniżej dołączam zdjęcia porównujące dzisiejsze pobieranie tej samej gry z Epic Games Store.
Z góry dziękuję za wszelką próbę pomocy
Pozdrawiam

 

PS
Obydwa zdjęcia są z tego samego momentu, po prostu dziewczyna zaczęła pobieranie później, stąd różnica w progresie w pobieraniu. Dziwi mnie także wykres mojego pobierania, który od godziny wygląda jak tor biegowy z płotkami.
 

97029761_705240386971753_6007213616946741248_n.jpg

97978562_595484594405027_7569015664535404544_n.jpg

Gość
komentarz
komentarz

1. wyłącz ipv6

2.

 

 

  • 3 tygodnie później...
szubi8
komentarz
komentarz
Dnia 15.05.2020 o 08:55, gavron7 napisał:

1. wyłącz ipv6

2.

 

 

Byc moze to co napisal gavron, a mnie bardziej ciekawi wersja sterownikow na kazdym z lapku.

image.png.eb856fba86d52c369e0abc76a4dea9c2.png

 

Tak wyglada moje - mozesz podeslac tego samego screena z twojego laptopa i laptopa dziewczyny?

 

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz
Dnia 15.05.2020 o 09:55, gavron7 napisał:

1. wyłącz ipv6

 

 

Włączony protokół ipv6 może spowalniać prędkość netu?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.