x-kom hosting

SEO strony o popularnej tematyce, czy można zawęzić pozycjonowanie do poszczególnych podstron ?

Zernat
utworzono
utworzono

Hej, chciałem Was prosić o radę. Z pozycjonowaniem nie miałem już dawno do czynienia. Jednak potrzebowałbym zebrać pewne informacje i nie wiem jak się za to zabrać. Powiedzmy, że mam do wypozycjonowania stronę o bardzo popularnej tematyce. Na potrzeby przykładu ustalmy, że będą to samochody.

 

Samo hasło jest bardzo ciężkie, pełno płatnej konkurencji, reklam służących do sprzedawania samochodów itp. jednym słowem piekło :P

 

Nawet, jeśli próbował bym pozycjonować część strony odpowiadającą za informacje o naprawach samochodów "samochody naprawa silnika". To też będzie to rzeźnia.

 

Moje pytanie brzmi, jak rozegrać taką sytuację ? Czy pozostaje jedynie dawać różne słowa kluczowe dla każdej podstrony ? Coś w stylu "samochody, silnik, naprawa, pęknięty tłok, jakość benzyny" ? Czy z taką strategią uda się wypozycjonować nie stronę główną "samochody" ale chociaż podstrony tego serwisu ? Czy to w ogóle ma sens ?

 

Czy może pozycjonowanie w ten sposób nie działa ?

 

Dzięki i Pozdrawiam

-n3veR
komentarz
komentarz

Podepnij Google Analytics, skorzystaj z Google Ads. Dowiesz się z jakich fraz ludzie wchodzą na twoją stronę oraz Google zaproponuje słowa kluczowe, które warto wpisać w `head`. Natomiast dzisiejszy internet, to przede wszystkim treść. Jeżeli treść art. jest unikatowa, ciekawa (roboty Google to część większej infrastruktury AI) i posiadasz dobrze zbudowane pages (semantyka HTML5), to tym wyżej jesteś w rankingu. Do tego dochodzi jeszcze posiadanie SSLa dla domeny i RWD (zaczynając od podejścia mobil first).

Zernat
komentarz
komentarz

Hmm, rozumiem. Czyli jednak trochę się pozmieniało.

Mówimy oczywiście o "head" dla każdej podstrony/wordpress posta, nie tego globalnego ?

 

Ale prócz tych rzeczy które wypisałeś, dodawanie stron do katalogów itp. ciągle jest ważne ? Czy może przez te infrastruktury AI które oceniają zawartość to stało się całkowicie zbędne ?

-n3veR
komentarz
komentarz

Do 'globalnego' też warto dodać kilka tagów.

 

Do WP masz masę wtyczek pod SEO, które praktycznie 'robią robotę' za ciebie. Sporo ludzi poleca: https://pl.wordpress.org/plugins/wordpress-seo/ - jednak nie tylko ja uważam że 'za dużo krzyczy' (reklamuje siebie). Natomiast od siebie mogę polecić: https://pl.wordpress.org/plugins/autodescription/ - bardzo dobrze pracowało mi się z tą wtyczką.

 

Nigdy nie dodawałem swoich stron do katalogów, no ale to też nie nigdy nie była moja działka.

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 rok później...
4pc
komentarz
komentarz

Hmm... wtyczki niczego nie pozycjonują, tylko podpowiadają, a jak nie masz totalnie pojęcia o tym, co robisz, to mogą wprost stanowić przyczynę problemów, serio. Np. ograniczenie do 60 zzs w All in One Seo dla tytułu. Przecież to bzdura ;-) Ale jeśli nie siedzisz w temacie, to tego nie wiesz. Nas pozycjonuje Webrange. Są efekty, widać zmiany i ogólnie kierunek jest zdecydowanie taki, jaki być powinien. Ale nawet zlecając ten temat warto znać chociaż podstawowe zasady takich działań. 

Googlacz
komentarz
komentarz
46 minut temu, 4pc napisał:

Hmm... wtyczki niczego nie pozycjonują, tylko podpowiadają, a jak nie masz totalnie pojęcia o tym, co robisz, to mogą wprost stanowić przyczynę problemów, serio. Np. ograniczenie do 60 zzs w All in One Seo dla tytułu. Przecież to bzdura ;-) Ale jeśli nie siedzisz w temacie, to tego nie wiesz. Nas pozycjonuje Webrange. Są efekty, widać zmiany i ogólnie kierunek jest zdecydowanie taki, jaki być powinien. Ale nawet zlecając ten temat warto znać chociaż podstawowe zasady takich działań. 

Odkopałeś temat z 2020...

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.