x-kom hosting

UBUNTU i XP brak wyboru

baniek78
utworzono
utworzono

Witam.

Mam zainstalowany UBUNTU 16 i na drugiej partycji stał windows 7 Ultimate.

Problemu nie było z wyborem systemu ponieważ okno GUI czy jak to nazwać od UBUNTU było i miałem możliwość wyboru czy chce odpalić Windowsa 7 czy Ubuntu.

Jednak chciałem przeinstalować windows 7 na nowo i tu napotkałem problem ponieważ nie dało się na żadnej partycji zainstalować bo dysk odmówił współpracy pisze że nie może zainstalować ponieważ dysk w każdej chwili może ulec awarii dlatego spróbowałem zainstalować windows xp profesional sp1 i dało się zainstalować z tym że już nie mam okna wyboru systemów a w oknie od windowsa jest tylko wybór xp natomiast linuxa już nie mogę wybrać żeby go odpalić.

 

I tu moje pytanie czy da się to jeszcze coś zrobić bym mógł wybrać Ubuntu i odpalić go czy zostaje tylko skasować xp i wgrać na nowo linuxa ?

gavron7
komentarz
komentarz

Odpalasz jakiegoś Linuxa, montujesz tamtego i odpalasz grub-install . Grub znajdzie twojego windowsa oraz Linuxa i stworzy nowy mbr.


Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.