x-kom hosting

[Ankieta] Intel czy AMD?

Procesory jakiej firmy wolisz używać?   

333 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Procesory jakiej firmy wolisz używać?

    • AMD
      170
    • Intel
      163

Ta ankieta jest zamknięta


Anawa
utworzono
utworzono

Preferujecie procesory Intel czy AMD? 


Zapraszam do dyskusji :) 

Whiro
komentarz
komentarz

Wow narazie pol na pol, obstawialem ze amd zmiazdzy intela. 
Ja osobiscie wole Intela 

r102
komentarz
komentarz

To niebezpieczny temat - wśród fanatyków Intela i AMD może się krew polać :czolg:

Niebieska
komentarz
komentarz

Może nie będzie aż tak źle ;) 

4cHmEd
komentarz
komentarz

Ja to nie rozumiem tej "Wojny" między ludźmi Intela a AMD dla mnie są oba dobre 

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz
3 minuty temu, 4cHmEd napisał:

Ja to nie rozumiem tej "Wojny" między ludźmi Intela a AMD dla mnie są oba dobre 

 

Weź lapka z mobilnym ryzenem  i drugiego z intelem to zrozumiesz :E 

4cHmEd
komentarz
komentarz
Teraz, anioł2009 napisał:

 

Weź lapka z mobilnym ryzenem  i drugiego z intelem to zrozumiesz :E 

Dla mnie to tam wiesz, laptop nie służy do grania :D osobiście posiadam lapka i dla mnie lapek nie służy do grania a do przeglądania internetu 

 

anioł2009
komentarz
komentarz
2 minuty temu, 4cHmEd napisał:

Dla mnie to tam wiesz, laptop nie służy do grania :D osobiście posiadam lapka i dla mnie lapek nie służy do grania a do przeglądania internetu 

 

Dla Ciebie tak dla innych nie..a te procesory są i w laptopach gamingowych :) 

4cHmEd
komentarz
komentarz
4 minuty temu, anioł2009 napisał:

Dla Ciebie tak dla innych nie..a te procesory są i w laptopach gamingowych :) 

 

Racja, ale po co od razu się spinać? o takie bzdety

anioł2009
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, 4cHmEd napisał:

 

Racja, ale po co od razu się spinać? o takie bzdety

Pewnie z tego samego powodu co  " co lepsze pis czy po " ?  :E:E 

4cHmEd
komentarz
komentarz
16 godzin temu, anioł2009 napisał:

Pewnie z tego samego powodu co  " co lepsze pis czy po " ?  :E:E 

 

Ani to ani to :D

 

DomestosX9
komentarz
komentarz

Aktualnie to chyba amd jest wyborem u większości ludzi, bo intel delikatnie zaczyna przegrywać wojnę z amd - tak sądzę. 

Ci z niebieskich powiedzą, że intel najlepszy. Ci zaś z czerwonych powiedzą, że amd najlepsze. Każdy procesor ma swoje wady i zalety. 

Co do gamingowych laptopów - wydaje mi się, że zawsze będą odstawać wydajnościowo od stacjonarnych, może dlatego, że  w budzie jest więcej miejsca niż w laptopie - nie wiem. Tak czy siak laptopy zazwyczaj x2 droższe od tego co oferują plus zawsze będzie utrudniony upgrade - niektórzy producenci zabierają gwarancję jeśli otworzy się klapę. 

 

konradmm
komentarz
komentarz
Godzinę temu, DomestosX9 napisał:

Aktualnie to chyba amd jest wyborem u większości ludzi, bo intel delikatnie zaczyna przegrywać wojnę z amd - tak sądzę. 

Ci z niebieskich powiedzą, że intel najlepszy. Ci zaś z czerwonych powiedzą, że amd najlepsze. Każdy procesor ma swoje wady i zalety. 

Co do gamingowych laptopów - wydaje mi się, że zawsze będą odstawać wydajnościowo od stacjonarnych, może dlatego, że  w budzie jest więcej miejsca niż w laptopie - nie wiem. Tak czy siak laptopy zazwyczaj x2 droższe od tego co oferują plus zawsze będzie utrudniony upgrade - niektórzy producenci zabierają gwarancję jeśli otworzy się klapę. 

 

A ja mam laptopa clevo p775dm3-g co idzie wszystko wymienić i ulepszyć do rtx 2080 i i7 8700.

jou300
komentarz
komentarz

Raczej obie firmy robią dobre procesory. Przewaga Intela jest tylko taka,że ma udane chipsety i producenci płyt głównych czy laptopów itd... chętniej

współpracują z intelem. AMD teraz ma dobre chipsety ale za późno o te 20 lat.

Mogeto
komentarz
komentarz

gdyby nie seria AMD FX która pogorszyła pozycję marki, myślę że AMD byłoby w chwili obecnej dużo przed Intelem

sam fakt, że podczas gdy Intel klepał stare Pentiumy 4 na NetBurst, AMD wypuściło swoje świeże Athlony 64 które pozamiatały P4, to pokazuje jedynie, że AMD w przeszłości było w stanie zaskoczyć konkurencję i nadal jest w stanie to zrobić

jou300
komentarz
komentarz
7 godzin temu, Mogeto napisał:

gdyby nie seria AMD FX która pogorszyła pozycję marki, myślę że AMD byłoby w chwili obecnej dużo przed Intelem

sam fakt, że podczas gdy Intel klepał stare Pentiumy 4 na NetBurst, AMD wypuściło swoje świeże Athlony 64 które pozamiatały P4, to pokazuje jedynie, że AMD w przeszłości było w stanie zaskoczyć konkurencję i nadal jest w stanie to zrobić

Owszem AMD potrafi zaskoczyć ale jak wchodziły 64bit na desktop AMD olał chipsety. Intel zawsze duży nacisk kładł na chipsety i dzięki temu ma lepszą pozycję.

  • 2 tygodnie później...
wiewiek
komentarz
komentarz

Kiedyś preferowałem Intela, lecz zatrzymali w procesie technologicznym wyższym, niż AMD.
AMD dla użytkownika szarego posiada 7nm.

A czytałem, że Intel chce współpracować z AMD, aby mieć grafeny z 7nm technologią.
AMD wygrywa :)

krzyhox
komentarz
komentarz

AMD TEAM!

KillaHill
komentarz
komentarz

Z racji iGPU tylko i wyłącznie Intel.

  • 1 miesiąc później...
mstr
komentarz
komentarz

Myślę że pod względem cenowym wygra AMD, lecz każdy procesor jest lepszy w różnych zastosowaniach. Intel stawia na mniej rdzeni a wyższe taktowanie. A AMD zazwyczaj na więcej rdzeni, więc będzie lepszy w ogólnych benchmarkach np. cinebench a znowu intel będzie lepszy w grach ponieważ gry zazwyczaj są zoptymalizowane pod mniej rdzeni a więcej GHz, stąd ta różnica.

Bananowykoktajl
komentarz
komentarz

Ja wolę AMD, ale mam procesor Intela. Jednak zagłosowałem na Intela, bo wolę używać Intela, ponieważ gram w gry. :D

Anawa
komentarz
komentarz

Głosy są wyrównanie, choć minimalnie wygrywa AMD ;) 

 

Dziękuję za wszystkie głosy! Uzbierało się ich przez ten czas 333 :) 

 

Zapraszam do wypowiedzenia się w temacie najnowszej ankiety:

 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.