x-kom hosting

Odrzucenie reklamacji - możliwe oszustwo

Prz7
utworzono
utworzono

Witam Forumowiczów!

 

W lipcu ubiegłego roku zakupiłem na Allegro używaną płytę główną MSI 990FXA Gaming, Sprzedający udzielał rok gwarancji. Kilka dni temu płyta padła - pomimo działającego zasilania, BIOS przestał się ładować i komputer nie startował. Odesłałem płytę do Sprzedającego i otrzymałem odpowiedź, że nie uznają gwarancji ponieważ płyta została zalana. Płyta nigdy zalana nie była - jak zwróciłem uwagę, że to popularny argument kiedy serwis nie chce uznać gwarancji to Sprzedający zarzucił mi, że płyta jest bardzo brudna, co również nie jest prawdą. Na dowód tego przysłał malutkie zdjęcie, z którego nic nie wynika. Dodatkowo, poinformował mnie, że rozpakowywanie sprzętu było nagrywane. Na moją prośbę o udostępnienie nagrania otrzymałem odpowiedź, że niczego nie musi mi udostępniać i na koniec jeszcze zarzuca mi próbę wyłudzenia.

 

Iść z tym do Rzecznika Praw Konsumenta czy od razu na Policję?

 

Pozdrawiam

 

 

politolog
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Prz7 napisał:

Iść z tym do Rzecznika Praw Konsumenta

Do niego lub Państwowej Inspekcji Handlowej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.