x-kom hosting

Everest problem

ivann2
utworzono
utworzono

mam problem z everestem, pisze mi że mam "typ procesora" intel pentium III Xeon. czy to prawda ? mam procesor intel core 2 duo e8200. czy to znaczy że mój procesor bazuje na pentium 3, czy poprostu błąd w informacjach ? Wszystkie informacje się zgadzają bez typu procesora. Tutaj jest screen

Gość
komentarz
komentarz

Nie przejmuj się, program przekłamuje ;)

xXxAssaSSinsxXx
komentarz
komentarz

Odinstaluj i przerzuć sie na Ultimated Edition Everest

ivann2
komentarz
komentarz

ok, dzięki, btw. jaka jest "dobra" temperatura do intel core 2 duo e8200, wydaje mi się że moja jest dobra. Standartowo e8200 ma 2,66GHz - teraz mam podkręconego na 3,44 GHz i temperatura waha się między 37-38 stopni C, to dobra temperatura ?

Gość
komentarz
komentarz

Bardzo dobra.

Gość
komentarz
komentarz
teraz mam podkręconego na 3,44 GHz i temperatura waha się między 37-38 stopni C, to dobra temperatura ?

W idle czy w stresie?

webber
komentarz
komentarz

Dołączę się do pytana ivanna. Abit IP35-E + E8200, zaraz po włączeniu kompa BIOS pokazuje 36-38 stopni! Przecież to proc 45nm, mój Athlon w 90nm ma niewiele wyższe temperatury w stresie, zresztą gdy był na BOXie temperatury w idle były niższe.

Nie wiem skąd takie wysokie tempy, podobno część E8xxx ma uszkodzone czujniki?

ivann2
komentarz
komentarz
W idle czy w stresie?

idle - mam właczone :

- winamp (muzyka)

- firefox (internet)

- gadu-gadu

Gość
komentarz
komentarz

ivann2, dla mnie to jest wysoka temperatura jak na idle. Zmierz w stresie orthosem co najmniej 20min.

Nie wiem skąd takie wysokie tempy, podobno część E8xxx ma uszkodzone czujniki?

Najprawdopodobniej tak jest.

mój Athlon w 90nm ma niewiele wyższe temperatury w stresie, zresztą gdy był na BOXie temperatury w idle były niższe.

Miałem kiedyś semprona na s.754, którego udało się schłodzić do 15* na box :P w idle oczywiście ;)

ivann2
komentarz
komentarz
Zmierz w stresie orthosem co najmniej 20min.

maxymalnie było 68 stopni C, głównie temperatury wachały się między 62-66. zacytuje z programy "Torture Test ran 21 minutes 12 seconds - 0 errors, 0 warnings.

Execution halted." teraz temperatura to 40-42

Gość
komentarz
komentarz

Do 70* jest dobrze.

ivann2
komentarz
komentarz

a co myślicie o tym ? zaktualizowałem BIOS'a i miałem mnożnik x8 i pod spodem tez mnożnik +0,5.(czyli w sumie x8,5) teraz z 2,66 GHz mam 3,65GHz, a procesor ma temperature 35-36 (w idle) :|

Gość
komentarz
komentarz
zaktualizowałem BIOS'a i miałem mnożnik x8 i pod spodem tez mnożnik +0,5.(czyli w sumie x8,5) teraz z 2,66 GHz mam 3,65GHz,

E8200 nie może mieć mnożnika 8.5x bios musi przekłamywać.

ivann2
komentarz
komentarz

jakoś się zdziwiłem jak to zobaczyłem . czyli prawdziwe taktowanie procka to 3,44 GHz

Gość
komentarz
komentarz

A co ci cpu-z pokazuje?

ivann2
komentarz
komentarz

różnie pokazuje :co: raz mnożnik jest x6 a raz x8 :| ale nie ma nigdy x8,5. screen (x6) screen (x8)

Gość
komentarz
komentarz

Wyłącz w biosie eist / C1E to nie będzie obniżać mnożnika.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.