x-kom hosting

Zanikanie internetu co parę godzin

Paulinho
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Od prawie miesiąca mam problem z rozłączającym się internetem. Co parę godzin znika internet w całym domu, najpierw gaśnie dioda internet, a po paru chwilach ADSL. Wszystko wraca do normy w ciągu 3-5 min. Taka sytuacja powtarza się kilka razy dziennie co 0,5-4h. Z ilością takich rozłączeń w ciągu dnia bywa różnie, czasem rozłączy 8 razy dziennie, a czasem tylko 3. Problem został zauważony po podłączeniu nowego routera (TP-Link TD-W8961N). Niestety mam pewne podejrzenia, że ten problem zaczął się już na starym routerze. Właśnie na starym routerze zobaczyłem że paliła się tylko dioda zasilania, gdy chciałem go zresetować spalił się. Przez tydzień nie miałem routera, więc nie wiem co się wtedy działo z moim łączem. Od 3 tygodni piszę co parę dni Orange, ale każdy konsultant mówi  co innego. Jeden włączył stabilizację, drugi mówił, że stabilizacja nic nie da i zaczął mówić jakiejś wymianie deski rozdzielczej w którejś skrzynce. I tak z każdym kolejnym zgłoszeniem. Po czyjej stronie leży ten problem, bo nie wierze już tym konsultantom.

Edytowane przez Paulinho

politolog
komentarz
komentarz
2 godziny temu, Paulinho napisał:

Od 3 tygodni piszę co parę dni Orange, ale każdy konsultant mówi  co innego. Jeden włączył stabilizację, drugi mówił, że stabilizacja nic nie da i zaczął mówić jakiejś wymianie deski rozdzielczej w którejś skrzynce. I tak z każdym kolejnym zgłoszeniem

Obecnie jaki masz modem/router?

Paulinho
komentarz
komentarz

TP-Link TD-W8961N

politolog
komentarz
komentarz
33 minuty temu, Paulinho napisał:

TP-Link TD-W8961N

Zaloguj się do niego zrób screena z statystyk linii i wrzuć tutaj.

Paulinho
komentarz
komentarz

Chodzi o to?

Stats.PNG

politolog
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Paulinho napisał:

Chodzi o to?

O to chodzi.

7872417200_1314028974.jpg

Paulinho
komentarz
komentarz

Stats.PNG

politolog
komentarz
komentarz
6 godzin temu, Paulinho napisał:

Od prawie miesiąca mam problem z rozłączającym się internetem

Ile czasu masz już ten internet z Orange?

Paulinho
komentarz
komentarz

Od wielu wielu lat.

politolog
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Paulinho napisał:

Od wielu wielu lat.

Podczas rozłączania lub kiedy nie masz internetu zrób screena i wrzuć tutaj.Masz też telefon stacjonarny czy tylko sama linia internetu?

gavron7
komentarz
komentarz

Zasilacz lub router się konczy. Podmień zasilacz i sprawdź.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Paulinho
komentarz
komentarz
1 minutę temu, politolog napisał:

Podczas rozłączania lub kiedy nie masz internetu zrób screena i wrzuć tutaj.Masz też telefon stacjonarny czy tylko sama linia internetu?

Zrobić zdjęcie tych statystyk? Ze stacjonarnym.

 

1 minutę temu, gavron7 napisał:

Zasilacz lub router się konczy. Podmień zasilacz i sprawdź.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

Trochę dziwne, aby router się kończył, bo został kupiony 3 tyg temu. Pierwsze rozłączenie nastąpiło 3-4h po podłączeniu routera.

politolog
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Paulinho napisał:

Zrobić zdjęcie tych statystyk? Ze stacjonarnym

Zrób jak cię rozłączy gdy nie masz internetu.

szaki
komentarz
komentarz

Masz zwarcie, doziemne, miedzy ,zylami lub przerwe w przewodzie. Dzwon po technika bo sam nic nie zrobisz. Jak masz uszkodzona domowa instslacje dasz mu pare zlotych i ci naprawi. Awaria do pierwszego gniszdks tel. jest w gestii orange

gavron7
komentarz
komentarz
3 minuty temu, szaki napisał:

Masz zwarcie, doziemne, miedzy ,zylami lub przerwe w przewodzie. Dzwon po technika bo sam nic nie zrobisz. Jak masz uszkodzona domowa instslacje dasz mu pare zlotych i ci naprawi. Awaria do pierwszego gniszdks tel. jest w gestii orange

 

Na podstawie czego tak mówisz?

Paulinho
komentarz
komentarz

Od wczoraj po południa był spokój. Dzisiaj o 1:30 była ponad godzinna przerwa i teraz znowu krótsza.  Zrobiłem trzy screeny, pierwszy wtedy kiedy zgasła dioda internet, drugi kiedy zgasł też ADSL i trzeci gdy wróciło do normy

Brak diody internet.PNG

Brak diody internet i ADSL.PNG

Po powrocie internetu.PNG

gavron7
komentarz
komentarz

Sprawdź na innym, mocniejszym zasilaczu..

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

politolog
komentarz
komentarz
22 minuty temu, Paulinho napisał:

drugi kiedy zgasł też ADSL

Jak w ogóle gaśnie ADSL na routerze, status routera wykazuje próby synchronizacji przemawia za zwarciem.

Paulinho
komentarz
komentarz
18 minut temu, politolog napisał:

Jak w ogóle gaśnie ADSL na routerze, status routera wykazuje próby synchronizacji przemawia za zwarciem.

Zwarcie w instalacji telefonicznej?

35 minut temu, gavron7 napisał:

Sprawdź na innym, mocniejszym zasilaczu..

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

Czy mocniejszy zasilacz nie spali mi jakoś routera? Chyba zawsze dają optymalny do zestawu.

gavron7
komentarz
komentarz

Mocniejsze nie, ale większe napięcie już może

politolog
komentarz
komentarz
17 godzin temu, Paulinho napisał:

Zwarcie w instalacji telefonicznej?

Masz telefon stacjonarny w Orange?

Paulinho
komentarz
komentarz
31 minut temu, politolog napisał:

Masz telefon stacjonarny w Orange?

Tak

politolog
komentarz
komentarz

Kiedy ostatnio wymieniałeś mikrofiltr przed telefonem?Gdy rozmawia ktoś przez telefon rozłącza tobie internet?

Pawcioco
komentarz
komentarz (edytowane)

Mikrofiltr jest ponad 10 letni, ale sprawdzałem dzisiaj i nic się nie dzieje z internetem gdy ktoś rozmawia. 


PS. To moje pierwsze konto do którego odnalazłem hasło, więc to dalej ja.

Edytowane przez Pawcioco
politolog
komentarz
komentarz
6 godzin temu, Pawcioco napisał:

Mikrofiltr jest ponad 10 letni, ale sprawdzałem dzisiaj i nic się nie dzieje z internetem gdy ktoś rozmawia. 

Masz zapasowy mikrofiltr?Kiedyś Orange dawało 2 sztuki w zestawie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.