x-kom hosting

Project C# pomoc

gmzych
utworzono
utworzono

Witam, chce napisać projekt który pobiera od użytkownika 4 wartości i przypisuje je do następujących zmiennych A,B,C,D. Następnie zostają one wyświetlone w konsoli. Później użytkownik zostaje zapytany o wybór 2 z 4 dostępnych zmiennych i te wybrane zmienne zostają wyświetlone w konsoli. Na sam koniec chce aby wartości wybranych dwóch zmiennych podmienily sie wartościami.

Mam nadzieje ze w miarę zrozumiale napisałem co chce zrobić. Poniżej kod co napisałem dotychczas

1379338466_Zrzutekranu2020-04-18o18_48_55.thumb.png.2bb1bbc23669b3a8a15798a9b40de31a.png

gavron7
komentarz
komentarz

To teraz postaw się w odwrotnej sytuacji.. czy wyobrażasz sobie że ktoś będzie sprawdzał jak działa Twój kod przepisując go?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Poza tym nie wiem jak w C ale we wszystkich innych językach zmienne mogą wyglądać tak:

Zmienna[0]=coś tam
Zmienna[1]=coś innego

W ten sposób możesz zrobić pętle która pobierze do zmiennych wartości od użytkownika i później kolejna która podmienia itd itp..
Tego co brakuje

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

-n3veR
komentarz
komentarz

Tutaj kolega dobrze podpowiada. Nie pracuj na zwykłej zmiennej, a zmiennej tablicowej.

Poza tym, daj kod w formie tekstu.

gmzych
komentarz
komentarz

Dzięki za podpowiedz, jeszcze nie do końca wiem jak używać tablic, przynajmniej w tym projekcie.

Uzylem funkcji switch. Proszę o ocene i ewentualne wyjaśnienie jak mogę podmienić switch na tablice.

 

C# code

Farara
komentarz
komentarz

Takie coś może być ?

Może nie jest to wybitnie dobre działanie ale chyba robi to co ma robić.

https://paste.ofcode.org/VwqgnSmanjgdKSdKURx5RM

pytanko
komentarz
komentarz

Nie widze zadnego problemu zeby operowac tez na zwyklych zmiennych typu int, w C# nie ma z tym problemu... Mozesz tak zrobic ze tworzysz sobie 4 zmienne typu int A, B, C, D i wczytujesz do nich wartosci, czyli cos w podobie jak zrobiles. Pozniej niech uzytkownik wybierze, ktore chce wybrac a na koniec zeby zamienic wartosciami 2 zmienne mozesz zastosowac 2 metody:

 

- z uzyciem 3 zmiennej pomocniczej czyli jak chcesz zamienic 2 istniejace zmienne A i B wartosciami:

int temp = 0;

temp = B;

B = A;

A = temp;

 

- bez uzycia zmiennej dodatkowej (niech A bedzie 10 a B bedzie 5):

 

A = A + B; // mamy sume 15
B = A - B; // B jest 10
A = A - B; // A wynosi 5
 
Dodam ze ten drugi sposob to czesty haczyk w testach na jakies staze / junior developera i sam wiele lat temu trafilem takie pytanie jak szukalem pracy jako programista.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.