x-kom hosting

Podobne parametry za znacznie różniącą się cenę

winiarsko
utworzono
utworzono

Witam, mam taei pytanie. moze banalne ale ja jakos nei znam odpowiedzi ;p a wiec : w czym jest haczyk, ze te dwa laptopy chociaz maja podobne parametry, a ich cena znacznie sie rozni.

http://sklep.koyto.pl/notebooki/TOSHIBA/PSLBCE-00E00EPL.html

od tego

http://www.afgcomputers.pl/asus-f3eap074c-...ium-p-9749.html

ma mniejszy dysk, grafika ta sama, tylko procesor jakis inny, a rznica prawie tysiac zł... wiec gdzie jest haczyk ?

// na przyszłość formułuj temat konkretnie!

// naekana

jascha_violin
komentarz
komentarz

Żaden haczyk - po prostu Core 2 Duo jest dużo lepszym procesorem i tyle...

winiarsko
komentarz
komentarz

czli tylko daltego ze lepszy procek i juz 1000 zł rozniczy ? ok, a co polecicie do 1550 zł? bowłasnie myslałem nad ta toshiba tansza.

Weacky
komentarz
komentarz

Największym minusem tej Toshiby jest procesor - Celeron. Do netu i Officea wystarczy, ale do niczego więcej. Jeśli zamierzasz wykorzystywać ten laptop jedynie do netu i Officea możesz go brać, jeśli nie to proponuję:

HP KP477AA

lub dorzuć 300zł i kup Toshibę Satellite L300-11G

winiarsko
komentarz
komentarz

ten hp ładny. a te core duo 2,1 oznacza ze procesor bedzie 2x2,1 czy jak ?sory ale sie nie znam ;)

i en dysk .. szkoda ze 120gb bo bede miał duzo zdjec i muzyki. jestem fotografem. ale jak cos to chyab mozna dokupic jakis dysk dodatkowy tak nastepne 120 gb albo wiecej?

rafalg7
komentarz
komentarz
ale jak cos to chyab mozna dokupic jakis dysk dodatkowy tak nastepne 120 gb albo wiecej?

Polecam zewnętrzne dyski twarde.

Weacky
komentarz
komentarz
ten hp ładny. a te core duo 2,1 oznacza ze procesor bedzie 2x2,1 czy jak ?sory ale sie nie znam ;)

nie, nie przemnaża się prędkości przez ilość rdzeni. Teraz już nie należy się kierować tylko częstotliwością taktowania procesora. Ważna jest też technologia wykonania procesora, pamięć podręczna itd.

No i każdy dwurdzeniowy procesor jest znacznie szybszy niż jednordzeniowy z podobnym taktem.

Lewy12
komentarz
komentarz

będziesz miał dwa rdzenie każdy po 2.1 ghz

jascha_violin
komentarz
komentarz

Skoro zajmujesz się fotografią, to i pewnie obróbka zdjęć a może i filmów - dlatego lepiej weź z procesorem dwurdzeniowym, a nie taniego Celerona. Trochę dopłacisz, ale zyskasz na komforcie pracy. Dyskiem się nie przejmuj - tak jak Kolega napisał, dokupisz zewnętrzny gdy zabraknie Ci miejsca.

winiarsko
komentarz
komentarz

czyli ten hp 530 bedzie dobry ? a jaka tam jest karta graficzna ? da sie pograc w jakies gry? nie koniecznie najnowsze. i jak to jest z tymi systemami, bo gdzies mi sie obiło o uszy ze teraz laptopy sa pod visty i ze sa jaies problemy z instalowaniem xp czty linuxa, ten akurat jest bez wiec myśle, ze bede mogł zainstalowac jaki chce system.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.