x-kom hosting

Skrypt z użyciem koloru

Efpees
utworzono
utworzono

Witam, z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział. Mam prośbę, o napisanie skryptu, ponieważ od dobrej chwili próbuje go napisać i ciągle coś nie działa, dodam, że pisze go w Authotkeyu i używam go w grze. A więc skrypt ma za zadanie klikać w koordynaty 1160, 706 wtedy, gdy kolor piksela  820, 677 to  CBAC71. Dodatkowo prosiłbym o wykonanie skryptu który przeciąga np ikonki na pulpicie.

Z góry dziękuję :)

gavron7
komentarz
komentarz

Skoro próbujesz napisać to podziel się swoim kodem. Programowanie jest w cenie więc od 0 nikt Ci za freeko nie pomoże

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Efpees
komentarz
komentarz

No właśnie mi kompletnie nie wychodzi i nie działa, więc nie ma się czym chwalić, a napisać taki krótki kod dla kogoś z większym doświadczeniem nie jest chyba problemem prawda? :)

gavron7
komentarz
komentarz

Nie jest ale jest to bądź co bądź praca. Osobiście mogę Cię naprowadzic chociaż nawet nie mam pojęcia co to za język programowania ale każdy jest na jedno kopyto
Ale aby Cię naprowadzic potrzebuje kod bo sam nie będę szukał i uczył się tylko po to aby coś ci wyskrobać.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Efpees
komentarz
komentarz

Miło mi to słyszeć, pisząc kod masz na myśli to co udało mi się zrobić do tej pory?

 

a::
PixelSearch, Px, Py, 0, 0, 1680, 1050, DC2E0C, 3, Fast
Mousemove, %Px%, %Py%
 

Zrobiłem coś takiego, lecz niestety nie działa, ponieważ przesuwa kursor na rogi okienek, nie mam pojęcia dlaczego.

gavron7
komentarz
komentarz

A jak na sztywno ustawisz Px i Py

czyli

PixelSearch, Px, Py, 0, 0, 1680, 1050, DC2E0C, 3, Fast

Px := xxxx        ;tu wpisz wartosc X

Py := yyyy        ; tu wpisz wartosc Y

Mousemove, %Px%, %Py%

 

 

To czy przesunie myszke do Px Py? Wydaje mi sie ze nie pobiera Ci albo blednie pobiera Px, Py.

 

 

PS. Język jak język :P

 

 

Efpees
komentarz
komentarz

Px i Py to nazwy współrzędnych

 

Ze strony AutoHotkey o Px i Py 

The names of the variables in which to store the X and Y coordinates of the first pixel that matches ColorID

 

gavron7
komentarz
komentarz

Wiem co to jest tylko jak rozumiem pierwsza linia ma za zadanie POBRAĆ te wartości... Wg mnie źle pobiera dlatego napisałem abyś zrobił to co napisałem, gdzie XXX i YYY musizz podać konkretne wartości na które mysz ma się przenieść

Efpees
komentarz
komentarz

Niestety, kursor dalej jest przesuwany w lewy górny róg.

#SingleInstance,Force
CoordMode,Pixel,Screen
CoordMode,Mouse,Screen

;PixelSearch, OutputVarX, OutputVarY, X1, Y1, X2, Y2, ColourID [, Variation, Fast[RGB]

Numpad1::
 PixelSearch, ax, ay,0,0,A_ScreenWidth, A_ScreenHeight ,0xDE3552 ,, RGB Fast
 if !ErrorLevel
 {
  mousemove, ax, ay
 }

 return

 

Sporządziłem takie dzieło i działa, dzięki za pomoc :) 

gavron7
komentarz
komentarz

No widzisz :) proszę bardzo. Jak widać nieznajac się można kogoś natchnąć :)


Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.