x-kom hosting

Zrzucanie zegarów przez procesor

Western
utworzono
utworzono

Cześć, ostatnio chcialem podkręcić moją i7-870 na plycie ASUS P7H55-M, jednak gdy przekraczam 3.5GHz zegary mojego procesora pomimo pełnego obciazenia są zrzucane. C1E wyłączanie, speedstep wyłączony. Proszę o pomoc i z gory dziękuję.

20200410_212618.jpg

Dodam też że podkrecałem przez fixed voltage. 

anioł2009
komentarz
komentarz

A co tu jest podkręcone ? Bo ten procesor ma fabryczny turbo boost do 3,6ghz ... 

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Tak czy siak, temperatury są dla niego za wysokie i stąd problemy.

Western
komentarz
komentarz

Okazało się ze problemem nie byly zbyt wysokie temperatury, lecz włączona opcja w biosie "CPU Thermal monitoring", po jej wyłączeniu procesor zachowywał sie normalnie.

Udalo mi sie podkrecic procka na 3.8GHz

  • Co? 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Gratuluję, właśnie pozwoliłeś sobie na spalenie procka. 

Western
komentarz
komentarz

Temperatury po 15min testu AIDA64 nie przekraczają 78 stopni. Myślę, że nic sie nie stanie.

Niebieska
komentarz
komentarz

Przejrzyj link, który Ci dałam w pierwszym swoim poście i pozycja Tcore. Tam masz maksymalną temp, z jaką może pracować ten procek bez uszkodzenia. 

Googlacz
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Western napisał:

Temperatury po 15min testu AIDA64 nie przekraczają 78 stopni. Myślę, że nic sie nie stanie.

72.7°C - maksymalna temperatura do tego procesora, lepiej włącz to CPU Thermal monitoring i nie przesadzaj z OC.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.