x-kom hosting

Problem z asrock dual sata 2(939) i z pamięcią POMOCY!!!

swidruxxx
utworzono
utworzono

mam problem!!!!prosze o pomoc!!!

mam płytę asrock dual sata 2 i kupiłem pamięci kingston hyperx ultra low latency (używane) do duala. problem jest z tym że jak wrzucam w duala to zamiast 2-2-2-5-1T jest 2-2-2-5-2T i kapa a jak wzuce w biosie 1T to w mem teście mam tysiące błędów. ale numer jest taki że jak wrzucam pamięci do slota 2i3 czyli jest single chanell to wtedy moge dać 1 T i nie ma błędów a co najśmieszniejsze jak wrzucam w sloty 2 i 4 lub 1 i 3 to wogule komp mi nie startuje nie kumam prosze o wsparcie w tym temacie bo zgłupiałem a jako pojedyncze lub w dualu sloty działają wszystkie nie wiem co jest grane POMOCY!!! :cry: :cry: :x :x

tazman
komentarz
komentarz

http://www.asrock.com/manual/939Dual-SATA2.pdf strona 12, jasno napisane że dual działa tylko na takich samych 2 kościach o takich samych częstotliwościach i bankach.

Dwa sloty tego samego koloru.Czy te 2 kości były identyczne przeznaczone do dualu ?

Dodatkowo dual wsadzasz w sloty tego samego koloru w twym przypadku w niebieski, albo w czarny

swidruxxx
komentarz
komentarz

tazman, spoko to ja wiem i próbowałem na każdy sposób i działają w dualu tylko tak jak mówie na 2T

[ Dodano: 2007-03-07, 07:46 ]

tazman, a kości są przeznaczone do duala

tazman
komentarz
komentarz

Kości są zsynchronizowane to też powinny działać z tym opóźnieniem, 2T x200Mhz daje 400 Mhz

swidruxxx
komentarz
komentarz

tazman, dobra tylko że pamięci te powinny działąć w dualu przy parametrach 2-2-2-5-1T przy napięciu 2.7. a tak nie jest bo działaja dopiero przy 2T może mi płyta nie wyrabia poprostu z taką ostra pamięcią sam nie wiem co o tym myśleć może zasilacz(ale wątpie) ktoś mi coś mówił że procek ma coś do tego sam nie wiem dlatego potrzebuje wsparcia

tazman
komentarz
komentarz

Zasilacz nie ma tu nic do rzeczy możliwe że płyta ma za słabe gardło prze przepustowości , ustawiaj jak najlepsze timingi i największe możliwe napięcie

timingi które próbuj :

2/2/2/5/1t

2/2/2/9/1t

2/3/3/5/1t

2/3/3/10/1t

2.5/3/3/6/1t

2.5/3/3/10/1t

3/2/2/5/1t

3/3/3/3/9/1t

2/2/2/5/2t

2/2/2/9/2t

2/3/3/5/2t

2/3/3/10/2t

2.5/3/3/6/2t

2.5/3/3/10/2t

3/2/2/5/2t

3/3/3/3/9/2t

swidruxxx
komentarz
komentarz

tazman, spoko spróbuje dzięki i czekam jeszce na inne propozycje

[ Dodano: 2007-03-09, 09:49 ]

znalazłem już odpowiedź dzięki

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=186254

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.