x-kom hosting

Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

grazia1963
komentarz
komentarz

 Cwaniakujesz i tyle, a tak naprawdę to nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz i nie odsyłaj mnie na Elektrodę bo tam to ja mam status o jakim ty to sobie możesz pomarzyć.  Tylko ja to pomagam  ludziom a nie odsyłam ich   żeby sobie poszukali i tym się różnimy , nie wspominając o wiedzy na temat technologii,  sprzetu i sieciach internetu mobilnego.

 

----------------------------------

Przeczytaj temat i zobacz kto cwaniakuje. Osobiste wycieczki, pisanie dla samego pisania jest nagradzane warnem. // anioł2009

gavron7
komentarz
komentarz
8 godzin temu, grazia1963 napisał:
 Cwaniakujesz i tyle, a tak naprawdę to nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz i nie odsyłaj mnie na Elektrodę bo tam to ja mam status o jakim ty to sobie możesz pomarzyć.  Tylko ja to pomagam  ludziom a nie odsyłam ich   żeby sobie poszukali i tym się różnimy , nie wspominając o wiedzy na temat technologii,  sprzetu i sieciach internetu mobilnego.

 

----------------------------------

Przeczytaj temat i zobacz kto cwaniakuje. Osobiste wycieczki, pisanie dla samego pisania jest nagradzane warnem. // anioł2009

Ciekawe czy masz większy status od mojego default_wink.png&key=07a86fa40a8ced3237f7d4c485fe71df680fa21dd486c8e877ef26e415ae52b3 i przede wszystkim ciekawe czy dłuższy staż default_smile.png&key=18c28a6423e601f1222c35be29a54aae51eb4d32bf208213870ffae7ab297d04

 

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

 

9 godzin temu, grazia1963 napisał:
 A jak robisz takie testy na zywo? No i po co brać do tego ofertę, no i  w jaki sposób ukliernkowujesz tą antenę na jakiej podstawie?

A tu test certyfikowany dla kolegi https://pro.speedtest.pl/user/stats/win/details/575735959

 No i  jak nie tak to teraz  o portach,  rejestratorach  itp, itd to nie jest  temat o tym a  na dodatek nowoczesne rejestratory wcale nie wymagają publicznego IP   z dostępem z zewnątrz , przekierowywania portów , dzisiaj wszystko przeniosło się w chmurę i p2p.

Ale o tym mówię... Spróbuj odpalić na plusie jakąkolwiek kamerę... 514 leży i kwiczy

 

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

 

A co do tego testu certyfikowanego to zobaczę go później jak wejdę na kompa i wtedy znając życie będę się śmiał i oficjalnie będę mógł powiedzieć jaki z ciebie "specjalista"

 

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

9 godzin temu, grazia1963 napisał:

 A jak robisz takie testy na zywo? No i po co brać do tego ofertę, no i  w jaki sposób ukliernkowujesz tą antenę na jakiej podstawie?

A tu test certyfikowany dla kolegi https://pro.speedtest.pl/user/stats/win/details/575735959

 No i  jak nie tak to teraz  o portach,  rejestratorach  itp, itd to nie jest  temat o tym a  na dodatek nowoczesne rejestratory wcale nie wymagają publicznego IP   z dostępem z zewnątrz , przekierowywania portów , dzisiaj wszystko przeniosło się w chmurę i p2p.

 

no, i tak myślałem...

buahahahahaha, skoro nawet nie umiesz zrobić pomiaru certyfikowanego więc nie masz pojęcia o czym mówisz jeśli piszesz o szybkościach...

1. to co wysłałeś możesz sobie w buty wsadzić

2. aby zrobić pomiar certyfikowany to przeczytaj sobie co trzeba zrobić?! buahahhaha

 

TO CO WYSŁAŁEŚ to 1. nie można tego zobaczyć 2. NIE JEST TO CERTYFIKOWANY POMIAR!

 

 

cytat ze strony pro.speedtest.pl aby nie bylo watpliwosci:

 

"

Pomiar certyfikowany to pomiar, który spełnił wszystkie poniższe warunki:

  • przeprowadzony jest w aplikacji dla systemu Windows na połączeniu kablowym Ethernet w trybie full-duplex,
  • prędkość połączenia interfejsu sieciowego to 1000 Mb/s; w przypadku maksymalnej prędkości odczytanej z umowy mniejszej niż 80 Mb/s, dopuszczalne jest połączenie interfejsu sieciowego o prędkości 100 Mb/s,
  • obciążenie procesora przed pomiarem jest mniejsze niż 20%,
  • prędkość transmisji danych pochodząca od innych aplikacji nie jest większa niż 1 Mb/s w każdym kierunku przed pomiarem,
  • obciążenie procesora w trakcie pomiaru jest mniejsze niż 85%,
  • brak aktywnych połączeń wirtualnej sieci prywatnej (VPN),
  • brak aktywnego udostępniania Internetu na urządzeniu końcowym użytkownika,
  • brak obecności innych urządzeń poza routerem i komputerem użytkownika w sieci,
  • pomiar wykonany na łączu operatora stacjonarnego.

Wszystkie inne pomiary to pomiary niecertyfikowane. Szczegółowe informacje dostępne są w Regulaminie, pkt. V.

"

 

Sam jeden pomiar certyfikowany nie pozwala na nic. Należy powtórzyć test 2 razy na dzień, w odstępnie 30min-6h, przez 6 dni z rzędu i dopiero wtedy powstaje raport certyfikowany!

 

 

tak więc, nawet nie wchodząc w link wiem że nie jest to pomiar certyfikowany tylko kolego wytłumacz mi dlaczego UKE olało LTE? - proste bo to nie jest traktowane jak internet stacionarny który musi trzymać parametry. Tak samo ja nie mogę wykonać takiego pomiaru bo używam Linuxa - dlaczego? Bo UKE doszło do wniosku że skoro ktoś ma linuxa to wie z czym to się je i nie zgłasza bzdur! Apka jest dostępna JEDYNIE dla Windowsów i l0000serów którzy zgłaszają bzdury.

 

KONIEC TEMATU.

 

 

 

Jedynym rozwiązaniem sensownym w przypadku autora byłby dual wan i load balancing (uwaga bo pewnie nowe, obce słowa)  - oznacza to (w dużym skrócie) że router korzysta z dwóch łącz i je odpowiednio miesza/dzieli itp.

 

 

 

Także na ten czas koniec tej Gburzy!!

  • Dobra wypowiedź 1
grazia1963
komentarz
komentarz

 Ciekawe forum,  gościu z którym dyskutuje daje  mi ostrzeżenie, jest sędzią we własnej sprawie. Co ciekawe  posiada rangę Helpdesk więc jak sama wskazuje powinien na zadane prze ze mnie konkretne pytania  udzielić wsparcia  a  nie używać wyświechtanych ogólników , odsyłać do internetu czy na inne forum.

Idealny dowód na to ze przy braku elementarnej wiedzy najlepsza obroną jest  atak. Zamiast merytorycznej dyskusji  , odniesienia się do konkretnej  sytuacji, rezultatów testów i osiagów kolegi w Play udowadnianie na siłę ze mobilny  nie nadaje się do niczego. No i ten miernik sygnału w czasach gdy  podstawowy test eNB, CID, PCI,  pasm, nośnych  mozna wykonać na telefonie z konkretną apikacją na Android, w przypadku SAMSUNGA  dane uzyskać kodem serwisowym  *#0011# a na IoS skorzystać z Fied  Test.

Dodatkowo współczesne routery LTE-A HiLink Huawei  współpracują z kilkoma aplikacjami na Windows i Android  które pokazują te dane a  routeryZTE  mają je w WebUI. .

Na wspomnianym WF860, WF830   pokazują się parametry sygnału na wszystkich agregowanych pasmach w panelu zarzadzania, można je wymusić  samemu, do tego wybrać konkretną nośną oraz PCI  co w Play pozwala wymusić połaczenie z konkretną komórką fizyczną na konkretnej stacji bazowej a nawet agregację z 2 eNB  o ile posiadają synchronizację fazy.

Kolega od testu zaraz przyczepi się że brak certyfikatu ale jak wiadomo  LTE   go nie wiedzieć czemu nie dostaje  a ci radiowi uryniarze ISP  tak,  ale jak brakuje argumentów to kazda metoda jest dobra aby przyłozyć.

Niestety ale Panowie nie posiadacie dostatecznej wiedzy w tych tematach, to  nowa dziedzina, zasadniczo znacznie różniaca się od pozostałych zagadnień komputerowych, ciagle  się rozwiająca, zarówno pod względem technologii jak i sprzetu. Żeby  o niej dyskutować trzeba posiadać odpowiednie źródła wiedzy, doświadczenie oraz dostęp do najnowszego sprzętu.

 Ja nie mam nic do ukrycia więc  mój status na Elektrodzie  wyglada tak  https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik1103928.html

 a na bez-kabli http://www.bez-kabli.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=35423  

Więc warto abyście i wy pochwalili się swoim, zapraszam na te fora jeśli czegoś chcecie się nauczyć w sprawie internetu mobilnego , ewentualnie jesli sądzicie ze posiadacie takową wiedzę to wykażcie się udzielając konkretnych porad bo tutaj używacie ogólników, obiegowych opinii, nie przedstawiacie żadnych argumentów. a nawet odsyłacie po wiedzę do internetu  .

gavron7
komentarz
komentarz

https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik18442.html
Ale 1. Od 6ciu lat ponad uważam że nie warto tam być
2. Zanim zaczniesz krytykować zobacz czym wtedy się zajmowałem bo nie miało to związku z netem
3. Czyli jednak młodziak jesteś i dlatego uważasz że podbijesz swoim LTE świat sądząc po dacie rejestracji ;)


Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
30 minut temu, gavron7 napisał:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik18442.html
Ale 1. Od 6ciu lat ponad uważam że nie warto tam być
2. Zanim zaczniesz krytykować zobacz czym wtedy się zajmowałem bo nie miało to związku z netem
3. Czyli jednak młodziak jesteś i dlatego uważasz że podbijesz swoim LTE świat sądząc po dacie rejestracji ;)


Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

 

Tylko zauważ fakt, że to Ty pierwszy najechałeś na mnie mimo że ja do nikogo o nic pretensji nie miałem. Pochwaliłem się wynikiem który dla mnie na wiosce zabitej dechami jest zadowalający a Ty na siłę zacząłeś to negować i pisać o przewadze internetu kablowego nad mobilnym. 

 

Tylko po co? @Anawa jedynie normalnie się zachował, z ciekawości zapytał jak to uzyskałem, ja odpisałem i to wszystko. A Ty zacząłeś swoje dywagacje i na siłę przekonywanie do swojej racji.

 

Mnie na tym nie zależy, kto chce to używa kto nie chce nie używa. Proste jak słońce. 

 

Lecz to nie oznacza, że skoro takiego internetu używam to daje Ci to prawo do negowania wszystkiego co napisze. Bo nie lubisz i nie uważasz internetu mobilnego to trzeba dobijać szpilkę każdemu kto go używa. 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Nikt nie dobija Ci szpili tylko mówi "z czym to się je" z własnego doświadczenia byś wiedział, że internet mobilny ma też wady, który potrafią być bardzo uciążliwe i denerwujące. 

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
4 minuty temu, Niebieska napisał:

Nikt nie dobija Ci szpili tylko mówi "z czym to się je" z własnego doświadczenia byś wiedział, że internet mobilny ma też wady, który potrafią być bardzo uciążliwe i denerwujące. 

 

Pewnie, że ma wady, internet kablowy też ma wady. Ty czy Gavron macie złe doświadczenia z internetem mobilnym i tego nie neguje. Macie do tego prawo. 

 

Ale dajcie mi prawo do tego, bym ją był niezadowolony z internetu kablowego. Bo jakoś do tego prawa nie mam. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Ja mam internet kablówkowy oraz mobilny. Chodzi mi tylko o jedno, że czasami lepie mieć mniejszą prędkość, ale stabilną niż dużą, ale chwilową. Pamiętam jak studiowałam i musiałam ściągać materiały to czasami mnie trafiało jak mi prędkość skakała bądź połączenie się zrywało. Nie mówiąc o sytuacjach gdy aplikacja dostępowa nie była w stanie połączyć modemu z netem bądź modem się grzał i wieszał bo nie dawał rady. 

drigiti
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Niebieska napisał:

Ja mam internet kablówkowy oraz mobilny. Chodzi mi tylko o jedno, że czasami lepie mieć mniejszą prędkość, ale stabilną niż dużą, ale chwilową. Pamiętam jak studiowałam i musiałam ściągać materiały to czasami mnie trafiało jak mi prędkość skakała bądź połączenie się zrywało. Nie mówiąc o sytuacjach gdy aplikacja dostępowa nie była w stanie połączyć modemu z netem bądź modem się grzał i wieszał bo nie dawał rady. 

 

Widzę, że Twoje doświadczenia nie są za fajne i tego nic nie zmieni. Mogła Ci skakać prędkość, mogło Ci zrywać połączenie. 

 

Mnie takie rzeczy zdarzały się na internecie kablowym. Ile ja to razy dzwoniłem by to naprawili. Konsultanci Orange jak zdarta płyta tylko powtarzali "włącz i wyłącz modem". 

 

A o prośbę o techników by sprawdzili linie do centrali to mówią że nie i koniec. 

 

Raz udało mi się ich do tego przekonać w innym miejscu zamieszkania. Okazało się że mają pomieszane kable w centralce a u mnie wszystko było w porządku. Fachowość pełną gębą. 

gavron7
komentarz
komentarz
 
Tylko zauważ fakt, że to Ty pierwszy najechałeś na mnie mimo że ja do nikogo o nic pretensji nie miałem. Pochwaliłem się wynikiem który dla mnie na wiosce zabitej dechami jest zadowalający a Ty na siłę zacząłeś to negować i pisać o przewadze internetu kablowego nad mobilnym. 
 
Tylko po co? [mention=220690]Anawa[/mention] jedynie normalnie się zachował, z ciekawości zapytał jak to uzyskałem, ja odpisałem i to wszystko. A Ty zacząłeś swoje dywagacje i na siłę przekonywanie do swojej racji.
 
Mnie na tym nie zależy, kto chce to używa kto nie chce nie używa. Proste jak słońce. 
 
Lecz to nie oznacza, że skoro takiego internetu używam to daje Ci to prawo do negowania wszystkiego co napisze. Bo nie lubisz i nie uważasz internetu mobilnego to trzeba dobijać szpilkę każdemu kto go używa. 
 
 
Znowu zaczyna się dyskusja... Czytaj czytaj czytaj.. moj5 pierwszy post w tym temacie. W którym miejscu najechałem? W którym miejscu podałem wyższość?? W którym miejscu napisałem że masz to zmienić???

No właśnie, nie było bo najpierw napisałem a później sprawdziłem że nie masz alternatywy! I to dopisałem jak tylko sprawdziłem!

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Kolejny mój post - próba wyjaśnienia że to co masz teraz nie jest miarodajne w żaden sposób!

Gdzie widzisz w moich postach informacje że masz to zmienić? Zacząłeś zachwalać i negować ludzi którzy mówią inaczej o LTE więc się wtracilem.

Ściągnąłem "kolegę" który może i coś tam wie o LTE i ustawieniach z nim związanych ale unika trudnych pytań - dlaczego UKE ominęło LTE jako certyfikowany speed test (unika dlatego bo się nie nadaje na stacjonarny net i dobrze o tym wie).

Generalnie chodzi mi o to w tej całej dyskusji że fajnie że masz teraz ale to może się zmienić poza tym co za przyjemność korzystania z neta jak cały czas musisz kontrolować i zmieniać parametry aby mieć satysfakcjonujący net. Dodatkowo jak coś będzie nie tak to nie masz pewności że coś nie tak jest z netem czy u Ciebie. Wg mnie może i ten Twój koleś zna się na LTE (nie neguje tego) ale nie ma pojęcia o problemach z sieciami lokalnymi u klientów..

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
10 minut temu, gavron7 napisał:

Znowu zaczyna się dyskusja... Czytaj czytaj czytaj.. moj5 pierwszy post w tym temacie. W którym miejscu najechałem? W którym miejscu podałem wyższość?? W którym miejscu napisałem że masz to zmienić???

No właśnie, nie było bo najpierw napisałem a później sprawdziłem że nie masz alternatywy! I to dopisałem jak tylko sprawdziłem!

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

 

Napisałeś że nie mam alternatywy. I że tylko Orange i Netia. 

 

I czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jaki jest temat? ZMIANA INTERNETU KABLEGO NA MOBILNY. 

 

Więc czemu na siłę próbujesz mi wcisnąć internet kablowy w którym siedzę od 15 lat? Słucham. Znam wszystkie jego zalety i wady. 

 

Ja chciałem uzyskać informację na temat internetu mobilnego, nie kablowego. Więc po co się kolego wysilasz? Napisz że nie uważasz tego internetu, że to syf i starczy. Masz prawo do tej opinii. 

gavron7
komentarz
komentarz

Narzekasz na kablówki że sprawdzali "do modemu" .. zgadza się. A wiesz co sprawdzają GSMy? Jeszcze mniej. Poza tym kablówka prędzej czy później przyjdzie do ciebie serwisant, a w GSM nie ma opcji.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Dobra mlody, jeden i drugi, skończmy ta bezsensu dyskusje. Idź pogadaj sobie z nowym przyjacielem od LTE a najlepiej wejdź na trzepak.pl o którym twój kumpel nie wspomniał - pewnie temu że tam by go zjedli - i tam zadaj pytanie skoro mnie nie wierzysz...

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

drigiti
komentarz
komentarz
Godzinę temu, gavron7 napisał:

Narzekasz na kablówki że sprawdzali "do modemu" .. zgadza się. A wiesz co sprawdzają GSMy? Jeszcze mniej. Poza tym kablówka prędzej czy później przyjdzie do ciebie serwisant, a w GSM nie ma opcji.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

 

Przyjdzie serwisant? Dobre sobie. Serwisant firmowy z firmy która jest moim dostawca owszem przyjedzie, jeśli [...] rzeczywiście będzie musiał. Wtedy się z Tobą zgodzę. 

 

A śmiechem jest płacenie za serwisantów z innych firm, gdzie od DOSTAWCY internetu jest [...]  obowiązkiem zapełnić jak najlepsze warunki KLIENTOWI. 

 

Jeśli taka firma pluje na klienta i na jego pieniądze, które płaci nie małe za internet to nie mam pytań. 

 

Serwisantów oficjalnych nie potrzebuje. Informacji i pomocy mogą udzielić mi osoby, które mają coś do powiedzenia w tej dziedzinie. I nie musi być to osobiście, wystarczy przez odległość.

 

I nie muszę za to płacić. 

 

PS. Test że strony pro.speedtest.

Screenshot_20200413_100830_com.android.gallery3d.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Panie, Panowie, może ochłońmy trochę. Czy to aż tak ważne kto musi mieć rację? Może każdy ma rację, a chodzi po prostu o to, aby wysłuchać się nawzajem .Widzę, że @grazia1963 ma wiedzę w tym temacie, tak jak @gavron7, ale najciekawsze z tego wszystkiego są chyba konkretne rozwiązania. Ja na przykład nie znam się na tym, ale chętnie dowiem się czegoś nowego, stąd pytania wcześniejsze do @drigiti o realizację i ofertę na internet mobilny. Dla mnie interesujące byłoby poczytać o tym, jak sprawdzić, czy można korzystać z internetu mobilnego, co brać pod uwagę, jak patrzeć na oferty, jaki sprzęt jest potrzebny, a w końcu ile to wszystko kosztuje i jakie są plusy i minusy tych rozwiązań. 

 

Co do mojego doświadczenia z internetem mobilnym, to kilka lat temu przez pół roku będąc w Niemczech korzystałem oferty na kartę. Pamiętam, że wszystko było w porządku poza ustawionym limitem na pobieranie danych (filmów na YouTube nie dało się oglądać, bo szybko by się pakiet danych skończył). Natomiast drugie podejście to oferta Aero2 (darmowy internet mobilny - nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje) i próba korzystania z internetu w miejscowości górskiej. Efekty były niestety mizerne (nawet po podłączeniu niedrogiej anteny z Allegro ;)). Dlatego jestem ciekaw jak to obecnie funkcjonuje, jakie są rozwiązania, czy warto itd.

 

I też pamiętajmy o uwarunkowaniach autora tematu, czyli nie mieszka w dużym mieście.

 

Także na pewno interesujące będzie posłuchać @drigiti po kilku dniach, tygodniach z podsumowaniem, oceną i porównaniem internetu mobilnego w Play z wcześniejszą ofertą internetu z Orange. Czy to rozwiązanie spełniło oczekiwanie, czy jest zadowolony, co działa dobrze, a co ewentualnie mogłoby lepiej działać.

 

Pozdrowienia

drigiti
komentarz
komentarz
38 minut temu, Anawa napisał:

Panie, Panowie, może ochłońmy trochę. Czy to aż tak ważne kto musi mieć rację? Może każdy ma rację, a chodzi po prostu o to, aby wysłuchać się nawzajem .Widzę, że @grazia1963 ma wiedzę w tym temacie, tak jak @gavron7, ale najciekawsze z tego wszystkiego są chyba konkretne rozwiązania. Ja na przykład nie znam się na tym, ale chętnie dowiem się czegoś nowego, stąd pytania wcześniejsze do @drigiti o realizację i ofertę na internet mobilny. Dla mnie interesujące byłoby poczytać o tym, jak sprawdzić, czy można korzystać z internetu mobilnego, co brać pod uwagę, jak patrzeć na oferty, jaki sprzęt jest potrzebny, a w końcu ile to wszystko kosztuje i jakie są plusy i minusy tych rozwiązań. 

 

Co do mojego doświadczenia z internetem mobilnym, to kilka lat temu przez pół roku będąc w Niemczech korzystałem oferty na kartę. Pamiętam, że wszystko było w porządku poza ustawionym limitem na pobieranie danych (filmów na YouTube nie dało się oglądać, bo szybko by się pakiet danych skończył). Natomiast drugie podejście to oferta Aero2 (darmowy internet mobilny - nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje) i próba korzystania z internetu w miejscowości górskiej. Efekty były niestety mizerne (nawet po podłączeniu niedrogiej anteny z Allegro ;)). Dlatego jestem ciekaw jak to obecnie funkcjonuje, jakie są rozwiązania, czy warto itd.

 

I też pamiętajmy o uwarunkowaniach autora tematu, czyli nie mieszka w dużym mieście.

 

Także na pewno interesujące będzie posłuchać @drigiti po kilku dniach, tygodniach z podsumowaniem, oceną i porównaniem internetu mobilnego w Play z wcześniejszą ofertą internetu z Orange. Czy to rozwiązanie spełniło oczekiwanie, czy jest zadowolony, co działa dobrze, a co ewentualnie mogłoby lepiej działać.

 

Pozdrowienia

 

Jeśli dacie mi taka możliwość to z chęcią napisze recenzję osobistą w związku z tym internetem. 

 

Jestem użytkownikiem kabla od 15 lat i dla mnie to jest diametralna zmiana. Więc z chęcią wszystko opiszę. 

 

Jeśli są osoby ciekawe takiego rozwiązania, informacji na temat sprzętu, jak sprawdzić u siebie dokładnie internet mobilny, czyli różne parametry sygnału, nadajniki BTS, a nawet uwarunkowanie terenowe. Co zakłóca sygnał, a co może to poprawić. 

 

Jaki sprzęt jest potrzebny by uzyskać dobre wyniki , jakie oferty można wybrać, ile to kosztuje. 

 

Porównanie z internetem kablowym z Orange. 

 

Jedynie nie chciałbym się wykłócać z innymi użytkownikami tego forum że to jest  syf bo to nic nie wnosi do merytorycznej dyskusji. 

 

Chcę tylko teraz i po czasie opisać swoje doświadczenia dla osób, które są tego ciekawe i są ciekawe zagadnień z tym związanych. 

 

Na siłę nie chce do niczego zmuszać, jedynie opisać swoje subiektywne odczucia i zrobić porównanie. 

 

Jak uzyskam taką zgodę i nie będzie burzy to się zgadzam. 

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

@drigiti W porządku. Myślę, że jest to rozsądne rozwiązanie.

 

W takim razie jak już będziesz gotowy to zamieść tutaj podsumowanie / porównanie. Jeżeli będzie to długi post to będzie można pomyśleć o wydzieleniu go jako osobny temat.

anioł2009
komentarz
komentarz
33 minuty temu, drigiti napisał:

Porównanie z internetem kablowym z Orange. 

Daj znać czy jesteś zadowolony i z jakiej oferty skorzystałeś ( prepaid / abonament i nazwę usługi  ) :) 

Niebieska
komentarz
komentarz

Takie tam z dziś ;) [mieszkam w Warszawie]

 

9276076087.png

9276083557.png

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, Niebieska napisał:

Takie tam z dziś ;) [mieszkam w Warszawie]

 

9276076087.png

9276083557.png

 

Jaki masz router, jakie parametry sygnału RSRP, SINR, RSSI? Z jakim BTS jesteś połączona? Na jakim pasmie się łączysz? Twoja prędkość jest wynikiem tych jak i innych składowych wpływających na transfer danych. Daje rękę sobie odciąć, że posiadając modem USB łączysz się przez pasmo zasięgowe LTE 800 które tym bardziej w dzisiejszych czasach koronawirusowych jest pozapychane. 

 

Nie jest szczytem podpisać pierwszą lepsza umowę na internet mobilny. Bez sprawdzenia warunków, bez sprawdzenia sprzętu który dostajesz w ramach tejże umowy. 

 

Często niektórzy doradcy polecają oferty i dają taki sprzęt byle pozbyć się zapasów magazynowych. 

Następnie taka osoba przychodzi do domu, podłącza router myśli że będzie królem prędkości i następuje szok - Internet wolny jak muł. 

 

Potem ze swojej frustracji odradza innym internet mobilny bo u niego nie chodzi. Takich osób zbiera się dużo i potem chodzą takie a nie inne opinie na temat tego internetu. 

2 godziny temu, Anawa napisał:

@drigiti W porządku. Myślę, że jest to rozsądne rozwiązanie.

 

W takim razie jak już będziesz gotowy to zamieść tutaj podsumowanie / porównanie. Jeżeli będzie to długi post to będzie można pomyśleć o wydzieleniu go jako osobny temat.

 

Opiszę wszystko do aktualnego momentu w którym jestem. Dziś zamawiam do tego antenę zewnętrzna i będę prowadził jeszcze więcej testów. 

 

Postaram się napisać ogólny post, który będę uaktualniał jak będzie się coś u mnie zmieniać czy coś nowego będzie dochodzić. 

 

Oprócz tego pod tym postem będą mogły się zgłaszać osoby, które chcą przetestować sytuację u siebie i są zainteresowani tematem. 

 

Myślę że to powinna być fajna opcja z wydzieleniem tematu w przyszłości. 

2 godziny temu, anioł2009 napisał:

Daj znać czy jesteś zadowolony i z jakiej oferty skorzystałeś ( prepaid / abonament i nazwę usługi  ) :) 

 

Pewnie że dam znać. Lubię pomagać ludziom, chyba że ktoś nie jest zainteresowany tematem to nic na siłę. Każdy ma wolną wolę ;)

gavron7
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Niebieska napisał:

Takie tam z dziś ;) [mieszkam w Warszawie]

 

9276076087.png

9276083557.png

 

daj spokój, "kolega" dał mu złoty środek i myśli że będzie miał tak zawsze.

 

Jednak prawda jest taka, że w pierwszym tygodniu pandemii wszyscy operatorzy kablowi mieli miliony telefonów o natychmiastowe podłączenia (wiem z autopsji a nie od 'kolegi') bo im lejki nagle zaczęły działać, net był kijowy, nie dało się korzystać itp...

 

Prawda jest taka - teraz jest fajnie, ale za 5 minut będzie padaka. Coś będzie nie tak to jedyna pomoc operatora kończy się na 'nie odnotowujemy w tym rejonie problemów' czyli taki ktoś musi szukać pomocy gdzie indziej.

 

ps. dziwnym trafem jak mnie klient straszy że ma jakiegoś gsma i tam sie całkowicie przeniesie - ma wolną rękę - tylko 95% z nich po zakończeniu umowy wraca. Owszem są plusy bo zabierasz neta gdzie chcesz ale NIC zupełnie NIC nie masz gwarantowane, znaczy masz - dostęp włączenie dostępu do neta ale czy on będzie czy nie to już inna bajka.

 

  • Dobra wypowiedź 1
drigiti
komentarz
komentarz

To jest temat do wymiany moich doświadczeń. Nie interesuje mnie Twoje przekonywanie o sensowności internetu kablowego i nie mam zamiaru w ogóle tego czytać. 

 

Są na tym forum osoby których temat LTE jak i polepszeniu internetu na wiosce interesuje. Ty do tych osób nie należysz więc nie wiem w jakim celu się produkujesz. Jedyna opcja to taka że sam sprzedajesz internet kablowy i bronisz swojego interesu próbując mnie oczernić jak i innych którzy mają czelność nawet z ciekawości zapytać się o internet LTE. :)

 

Jak będzie taka "dyskusja" i na siłę negowanie internetu mobilnego to moje testy czy doświadczenia w tym temacie nie mają sensu. 

 

Bo i tak przyjdzie taka jedna lub kilka osób która zamiast porozmawiać będą chcieli na siłę powytykać same wady i robić gównoburze z tonem pretensjonalnym. 

 

Jeśli tak to będzie wyglądać to dziękuję, postoje. A osoby które chcą się czegoś dowiedzieć zapraszam na priv, z chęcią doradzę, pomogę wytłumaczę. 

 

Miałem dobre chęci ale hieny są wśród nas. A ja nie mam zamiaru w tym uczestniczyć. 

 

Tyle z mojej strony. 

gavron7
komentarz
komentarz

Nie jest to 'To jest temat do wymiany moich doświadczeń.' bo temat brzmi 'zmiana internetu xxx na yyy' wiec odradzanie jest jak najbardziej potrzebne abyś nie władował się w większy problem niż masz. Decyzja i tak jest klienta..

 

PS. Dla ścisłości - nie sprzedaję internetu kablowego, w ogóle nie sprzedaję bo nie jestem handlarzem

Anawa
komentarz
komentarz

@gavron7 Ale @drigiti, o ile dobrze zrozumiałem, już na początku tematu podjął decyzję i podpisał umowę (prawdopodobnie na 2 lata?):

 

Dnia 12.04.2020 o 11:34, drigiti napisał:

Umowę na internet podpisałem [...] Operator PLAY. Internet 200GB + za każde 100GB dodatkowe transferu płacę tylko 20zł.

 

więc pozostaje uszanować decyzję i czekać na ewentualnie podsumowanie :) 

 

Mnie na przykład interesuje, jakie są warunki umowy, jaki sprzęt jest potrzebny, jaka konfiguracja, ile to wszystko kosztuje i jak się sprawdza - ale opis tego wszystkiego jest już w gestii @drigiti

drigiti
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Anawa napisał:

@gavron7 Ale @drigiti, o ile dobrze zrozumiałem, już na początku tematu podjął decyzję i podpisał umowę (prawdopodobnie na 2 lata?):

 

 

więc pozostaje uszanować decyzję i czekać na ewentualnie podsumowanie :) 

 

Mnie na przykład interesuje, jakie są warunki umowy, jaki sprzęt jest potrzebny, jaka konfiguracja, ile to wszystko kosztuje i jak się sprawdza - ale opis tego wszystkiego jest już w gestii @drigiti

 

To jest właśnie najlepsze, że umowę podpisałem W CIEMNO na 2 lata. 2 tygodnie się zastanawiałem nad tym internetem, uczyłem się i nadal się uczę nowych rzeczy, jestem otwarty i nie jestem toksyczną osobą która na siłę próbuje komuś coś wpoić. 

 

Mogę opisać warunki, umowę, sprzęt podzielić się wszystkim tym co wiem ale nie mogą mieć do tego tematu dostępu osoby, które robią mi osobiste wycieczki i próbują dyskredytować za wszelką cenę konkurencję. (ja nie mam w tym interesu, bo sam jestem nowym użytkownikiem). 

 

gavron7 działa jako wirtualny operator czyli MVNO NA SIECI Play. SPRZEDAJE ofertę 60GB za 67zl bez sprzętu więc wszelkimi metodami nie chce dopuścić do tego, by inne osoby dowiedziały się o internecie LTE. 

 

To jest jego prywatny interes tylko dlaczego taka osoba ma dalej prawo głosu w tym wątku siejąc zamęt i DEZINFORMACJĘ. On wykorzystuje Twoje forum do czarnego PR w kwestii internetu mobilnego. 

 

To jest fair i w porządku?? I jeszcze uczestniczą w tej szopce osoby funkcyjne tego forum. 

 

Ja nikomu krzywdy nie robię ale widzę jest tu jak za czasów komunizmu gdzie nie miałeś prawa do własnego zdania. 

 

Czekam na rozwiązanie sytuacji @Anawa. Dalej mam chęć opisać swoje spostrzeżenia ale pod wyjątkiem braku głosu osób które na siłę chcą mnie zdyskredytować. 

 

Muszę mieć warunki by się z Wami koledzy tym podzielić. A kolega który mi pomógł w tym tak jak ja chce pomóc Wam został zbanowany przez Niebieska. 

gavron7
komentarz
komentarz
Dnia 4.04.2020 o 23:16, drigiti napisał:

Witam. Przyszedłem do Was z prośbą o poradę.

Posiadam aktualnie internet kablowy z Orange 10Mb/s z czego 5mb jest aktualnie i nie pozwala to na swobodne korzystanie z internetu. Na więcej niestety nie pozwala stara linia telekomunikacyjna, a o światłowodzie mogę chyba pomarzyć. Mieszkam w Samostrzelu, woj kuj-pom. Do najblizszego BTSa mam gdzieś 2.2km. Kończy mi się umowa z Orange i teraz miałbym do Was zasadnicze pytania.

Warto przejść na internet mobilny? Polecacie jakiegoś operatora?

Myślę nad 200-300Gb transferu danych. Do tego dokupić antenę LTE wzmacniającą dane pasma.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Zapytam w którym miejscu napisane jest że zmieniłeś już internet? Bo może mam brudny monitor i nie widzę

 

9 minut temu, drigiti napisał:

gavron7 działa jako wirtualny operator czyli MVNO NA SIECI Play. SPRZEDAJE ofertę 60GB za 67zl bez sprzętu więc wszelkimi metodami nie chce dopuścić do tego, by inne osoby dowiedziały się o internecie LTE. 

 

po raz kolejny, NIC NIE SPRZEDAJE! NIE JESTEM HANDLOWCEM! Poza tym nic nie dajemy klientom oprócz karty sim sprzęt to kwestia klienta

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.