x-kom hosting

Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

drigiti
komentarz
komentarz
1 minutę temu, gavron7 napisał:

Nie zapominajcie o lejkach... Bo wszędzie są lejki, mniejsze czy większe ale zawsze są z uwagi na specyfikę sieci. To są moje statystyki dla każdego miesiąca dla całej mojej sieci, ale ja nic nie robię tzn nie gram nie oglądam filmów, nie mam smartow w telewizorach itp... bab2ba190028ed0d3c679753a41e8c53.jpg

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 


Mam opinię kilkunastu osób, nawet ojców które dzieci korzystają na codzień z Yotube'a i aktualizacja XBoxa. + zdalna praca. 

Lejek wystarczający na 1-2 osoby dorosłe + 2 dzieci to jest 200/300GB na miesiąc. W zależności jakie pliki ściągasz i w jaki sposób korzystasz z internetu.

Nawet jeśli przekroczyłbym limity to za głupie 20zł mam dodatkowe 100GB internetu. Nie mówiąc o kombinacjach z kartami sim, gdzie w nocy mogę mieć dodatkowy transfer chociażby na pobieranie gier.

Więc sorry, nie przekonało mnie to.

anioł2009
komentarz
komentarz
3 minuty temu, drigiti napisał:

Ale powiedz, czy wybrałbyś Ferrari, które zepsuje Ci się raz czy dwa razy na miesiąc czy jeździłbyś na codzień maluchem, czy Cinquecento ? To jest pytanie.

Prosta sprawa...Kupiłbym hondę bo z ferrari i to nie jednym miałem do czynienia...Te nowe psują się na potęgę ( zwłaszcza elektronika sterująca pracą silnika ) także dla mnie odpowiedź oczywista hehe. Ale nie ważne ;)  

 

Zawsze możesz spróbować coś pre paid i zobaczyć jak to śmiga i porównać z tym stałym słabym łączem. Wybierzesz co lepsze i jeśli lepiej się sprawdzi gsm i masz świadomość minusów tego to przecież nikt Ci nie zabroni - sam wybrałbym lepsze ( tak jak hondę :P ) :D 

  • Dobra wypowiedź 1
drigiti
komentarz
komentarz
1 minutę temu, anioł2009 napisał:

Prosta sprawa...Kupiłbym hondę bo z ferrari i to nie jednym miałem do czynienia...Te nowe psują się na potęgę ( zwłaszcza elektronika sterująca pracą silnika ) także dla mnie odpowiedź oczywista hehe. Ale nie ważne ;)  

 

Zawsze możesz spróbować coś pre paid i zobaczyć jak to śmiga i porównać z tym stałym słabym łączem. Wybierzesz co lepsze i jeśli lepiej się sprawdzi gsm i masz świadomość minusów tego to przecież nikt Ci nie zabroni - sam wybrałbym lepsze ( tak jak hondę :P ) :D 


Hehe, fajne porównianie. "+" dla Ciebie, za dystans do tych spraw. Już Cię lubię :)

Dokładnie, są opcję pre paid i mogę zobaczyć jak to śmiga. Zawsze dodatkowy transfer do przodu. 

I oczywiście wybiorę co lepsze, świadomy minusów. Bo nie ma internetu idealnego. To jest prawda. 

Wystarczy wiedzieć co się z czym je, mieć świadomość plusów jak i minusów danego rozwiązania i najzwyczajniej w świecie cieszyć się z tego wyboru. Proste jak słońce, nawet jak honda :D

  • Dobra wypowiedź 1
gavron7
komentarz
komentarz

Ale właśnie od samego początku mowie ze nie można w taki sposób tego porównywać bo dziś jest tyle a jutro będzie 1 i nie będziesz miał pomocy ISP tylko dlatego że w umowie nie masz adresu usługi wpisanej...

 

 

ps. a dla Twojej wiadomości to jakbyś czytał ze zrozumieniem posty to byś wiedział że nie miałem nic przeciwko Twojej zmianie operatora od początku (przeczytaj mój #1 post)


Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

grazia1963
komentarz
komentarz

 Wasza  "wiedza" na temat  technologii LTE, sprzętu do niej, anten, stacji bazowych czyli ogólnie całości jest po prostu żenująca, tym bardziej ze to portal komputerowy.  Niestety ale nikt z Was nie zajmuje się tymi sprawami na co dzień, nie ma dostępu do współczesnego sprzętu klienckiego LTE,  nie pokazaliście  żadnych konkretnych testów operatora w danej lokalizacji z uwzgędnieniem eNB, CID-ów, pasm LTE na nim, parametrów sygnału na tych pasmach, agregacji pasm LTE, do tego brak  nawet jakiś  speedtestów. Aby dyskutować o  konkretnym dostawcy mobilnym w  danej lokalizacji trzeba znać te dane, zapewnić sobie optymalne parametry sygnau na pasmach pojemnościowych z jego eNB, korzystać  z agregacji tych pasm. W Pay najlepsze wyniki daje 3 CC CA B7+B3+ B1. Czyli wykorzystanie 45MHz pasma w agregacji. Do tego oczywiście dysponowanie sprzetem  czyli router lub CPE LTE z minimum  modemem12 kat. LTE , prawidłówe parametry sygnału zapewnia w przypadku B818, to router   z modemem 19 kat. LTE , wykorzystuje HiSiicon Balong 765, obsługuje  agregację 4 pasm LTE  w MIMO4X4   z QAM256 ,  czyli dorównuje modemom stosowanym we flagowych modelach smartfonów, posiada za to też dwa złacza anten zewnętrznych.

Osobiście korzystam z  CPE LTE  czyli zewnętrznego  punktu dostępowego LTE ZTE MF860,  to sprzet z  modemem 12 kat LTE   i agregacją 4 pasm LTE  w MIO2X2 z QAM256, modem zintegrowany z anteną o zysku 12dBi, zasilany przez wewnętrzny router poprzez WAN  POE 1Gb/s. Zapewnia u mnie idealne parametry sygnału na pojemnościowych pasmach LTE2600/2100/1800   co pozwala uzyskać w Play https://www.speedtest.pl/wynik/240844843

Stacja w Łodzi eNB4097,  5GR   dosył realizowany jest do niej światłowodem,  wynik w szczycie internetowym więc  prędkości trochę słabsze , poza szczytem dochodzą do 300Mb/s.

Kolega @gavron7 pokazł  gdzies tutaj jakiś speedtest na sieci Play z eNB4020  czyli tego na OLIMPII  w ŁODZI przy Obywatelskiej 137 jako dowód na kiepskie działanie Play https://www.forumpc.pl/topic/484768-internet-cyfrowy-polsat-plus/

Niestety ale to połączenie  na telefonie LTE z modemem 4 kat. bez agregacji pasm, na dodatek wykonane na LTE1800 przy kiepskich parametrach sygnału. Nie mówi nic o mozliwościach stacji,  nawet nie skorzystał z najszybszego pasma LTE2600   z niej. Właśnie takie  opinie wydawane na podstawie niefachowych speedtestów, bez analizy stacji bazowej, pasmaLTE, parametrów sygnału z nich leżą u podstaw waszych opinii.. W lokalizacjach gdzie brak alternatywy a  dostawcy kablowi nie docierają  internet mobilny przy optymalnym wykorzystaniu stacji bazowej, konkretnym sprzęcie może być często dużo lepszym wyborem  od Neostrady 5/0,5Mb/s , spróbujcie coś wysłać przy takim UL.

anioł2009
komentarz
komentarz
2 minuty temu, grazia1963 napisał:

jako dowód na kiepskie działanie Play

 

Tylko tam jest mowa o PLUSIE  :co:   Pamiętać trzeba że dla klienta liczy się stabilność i prędkość a nie język techniczny o kategoriach, pasmach i agregacjach. 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Chyba nie zauważyłeś, że są tu osoby, które miały bądź mają internet mobilny i to na sieci Play i wiemy jak to wygląda z doświadczenia zwykłego użytkownika, który dostaje modem USB , kartę SIM i tyle. Nikt nam nie oferował super/hiper anten i urządzeń tylko zwykły modem na USB. Więc zanim zaczniesz nas oceniać przeczytaj wszystkie posty i to dokładnie.

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
28 minut temu, gavron7 napisał:

 

Zanim zaczniemy kolejną g.burze o wyniki LTE może najpierw przeczytaj czego dotyczył ten test... konkretnie o ile pamiętam mocy itp że mam lepszy net LTE niż ktoś tam...

Poza tym dalej rozmawiamy o sieci BEZPRZEWODOWEJ! A więc wpływ ma bardzo dużo czynników zewnętrznych niezależnych ani od nas ani od ISP! Tak naprawdę zostaw telefon obok uszkodzonej/starej kuchenki mikrofalowej, włącz ją i będzie lipa... O to tylko mi chodzi od początku! Nie ma ŻADNYCH gwarancji że taki stan rzeczy jak autor ma aktualnie utrzyma się przez najbliższe 5 minut, nie mówiąc o roku!

 

ps. skoro tak bardzo uważacie jeden z drugim że LTE jest super to dlaczego nie można wykonać pomiaru certyfikowanego dla łącza LTE? (pro.speedtest.pl)

 

Nie ma gwarancji??? No pewnie, że nie ma! No bo niby skąd skoro wiadomo że wpływ na zasięg czy jakość sygnału ma wiele rzeczy składowych ??? 

 

Tylko co z tego? Skoro nawet biorąc pod uwagę fakt przeciążenia sieci czy jak to pisałeś tira niedaleko nadajnika BTS to i tak mam kilku/kilkunastokrotny wzrost prędkości? 

 

Twoje gdybanie nie ma nic do rzeczy. Też mogę sobie gdybać, że jutro potknę się o kamień i złamie sobie nogę, a nastepnego dnia będę latał po niebie. 

 

Nie masz żadnych argumentów na swoje tezy. To co przedstawiasz to jest śmiech na sali i nie sądziłem że na forum komputerowym będę musiał pisać takie rzeczy. 

 

29 minut temu, Niebieska napisał:

Chyba nie zauważyłeś, że są tu osoby, które miały bądź mają internet mobilny i to na sieci Play i wiemy jak to wygląda z doświadczenia zwykłego użytkownika, który dostaje modem USB , kartę SIM i tyle. Nikt nam nie oferował super/hiper anten i urządzeń tylko zwykły modem na USB. Więc zanim zaczniesz nas oceniać przeczytaj wszystkie posty i to dokładnie.

 

Masz rację. Operatorzy proponują ludziom oferty internetu mobilnego, które nie pozwalają na normalne prędkości i normalną pracę. 

 

Dadzą Ci najzwyklejszy modem USB, z reklamy dowiesz się że możesz uzyskać na tym nie wiadomo jakie prędkości a to jest PIC NA WODĘ FOTOMONTAŻ!!! 

 

I to jest prawda. Poruszyłaś dobry temat. I stąd się biorą opinie osób o internecie mobilnym. Bo dostają ch**owy modem czy router, bez wsparcia technicznego, bez anteny zewnętrznej. BEZ NICZEGO. 

 

I nad tym trzeba się dobrze zastanowić... Wyniki sprzedażowe dla zwykłego Kowalskiego się bardziej liczą. 

gavron7
komentarz
komentarz
3 minuty temu, drigiti napisał:

 

Nie ma gwarancji??? No pewnie, że nie ma! No bo niby skąd skoro wiadomo że wpływ na zasięg czy jakość sygnału ma wiele rzeczy składowych ??? 

 

Tylko co z tego? Skoro nawet biorąc pod uwagę fakt przeciążenia sieci czy jak to pisałeś tira niedaleko nadajnika BTS to i tak mam kilku/kilkunastokrotny wzrost prędkości? 

 

Twoje gdybanie nie ma nic do rzeczy. Też mogę sobie gdybać, że jutro potknę się o kamień i złamie sobie nogę, a nastepnego dnia będę latał po niebie. 

 

Nie masz żadnych argumentów na swoje tezy. To co przedstawiasz to jest śmiech na sali i nie sądziłem że na forum komputerowym będę musiał pisać takie rzeczy. 

 

 

Masz rację. Operatorzy proponują ludziom oferty internetu mobilnego, które nie pozwalają na normalne prędkości i normalną pracę. 

 

Dadzą Ci najzwyklejszy modem USB, z reklamy dowiesz się że możesz uzyskać na tym nie wiadomo jakie prędkości a to jest PIC NA WODĘ FOTOMONTAŻ!!! 

 

I to jest prawda. Poruszyłaś dobry temat. I stąd się biorą opinie osób o internecie mobilnym. Bo dostają ch**owy modem czy router, bez wsparcia technicznego, bez anteny zewnętrznej. BEZ NICZEGO. 

 

I nad tym trzeba się dobrze zastanowić... 

 

mam argument - wykonaj proszę speedtest certyfikowany jak pisałem wyżej.

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
10 minut temu, gavron7 napisał:

 

mam argument - wykonaj proszę speedtest certyfikowany jak pisałem wyżej.

 

Certyfikowany?? Przez kogo i jak? Mam Ci na piśmie potwierdzić jakie mam parametry sygnału, z jakiego nadajnika korzystam i jakie mam prędkości? 

 

Tonący się brzytwy chwyta. Jeśli Twoim JEDYNYM argumentem jest certyfikacja to nie mam pytań.

 

Zostań w temacie WiFi i mikrofalówek bo bardziej Ci to wychodzi. 

 

Może ściągniesz certyfikowaną sieć z Strefy 51. Wtedy postawisz na swoim. 

grazia1963
komentarz
komentarz

 Wątpię abyś zrozumiał  cokolwiek z tego co napisałem, nie wystarczy  sprzedawać ofert jako MVNO  na sieci Play  tak a propos to popraw sobie na stronie tej oferty METRO   te 150Mb/s bo sieć Play w ŁODZI osiągać w 4 CC CA Z qam256  dużo większe prędkości np. tyle  https://www.speedtest.pl/wynik/211270113

Wbrew pozorom własnie dużo zależy też od użytkownika, podstawa to wybór optymalnego operatora na podstawie  testów,  wybór stacji bazowej  pracującej w agregacji kilku pasm LTE,  połaczenie z takim można wymusić antena kierunkową, sprawdzamy jak działają  te w poblizu  i jak są obciązone, wybieramy optymalną. Wybieramy do tego odpowiedni sprzęt po stronie klienta i   optymalnie go konfigurujemy.  Zapewnienie optymalnych parametrów sygnału na 1800-2600MHz jesli stacja korzysta z agregacji B7+B3+B1,  wszystko wymaga wiedzy i  wstępnych testów,  przy jej braku posiłkujemy się wsparciem na konkretnych forach w wykonaniu osób które takowa wiedzę posiadają. To normalne w kazdej dziedzinie a szczególnie w technologii radiowej. Dyskusja dotyczy konkretnego przypadku kolegi, w jego lokalizacji  brak dostawcy kablowego z prawdziwego zdarzenia więc pozostał mu mobilny. W poblizu posiada 4 eNB Play  w tym 2 z nich to 5GR   z agregacją 4 pasm LTE  i dosyłem światłowodem, dwie pozostałe to stacje z agregacją 3 pasm LTE,  bez B7  zasilane radiolinią 242Mb/s i je od razu mozna pominąć. Testy na telefonie pokazały zasięg LTE2600 na zewnątrz z eNB16852 czyli tego z 5GR   a dodatkowo zostały potwierdzone   po wymuszeniu tego pasma na B818  bez anteny zewnętrznej, uzyskane parametry pozwalają  na  osiaganie dobrych prędkości a zewnętrzna antena kierunkowa poprawi parametry sygnału na 1800-2600MHz , ustabilizuje połaczenie. Wykorzystanie w agregacji 3 pasm pojemnościowych LTE     w takiej lokalizacji gwarantuje mu ze te 45MHz pasma szybko się nie wysyci, większość uzytkownikow w takich lokalizacjach i tak łączy się  tylkoz zasięgowym LTE800,   nie  wymuszając pasm pojemnościowych LTE  , nie korzystając z anten zewnętrznych. Dodatkowo rejon jest obsługiwany przez kolejną stację 5GR a i te dwie dodatkowe bez LTE2600 więc nie ma obaw ze zabraknie pojemności radiowej na tym terenie dla użytkowników Play. Sam korzystam z mobilnego od 4 operatorów , w Play od lat nie miałem i nie mam problemów z prędkością, poczawszy od LTE1800   na 10MHz, potem operator dołozył na moim eNB kolejne 10MHz na LTE2100, potem doszła agregacja  i 20MHz na LTE2600 i 5MHz na LTE800  po aukcji UKE ,  teraz na LTE1800  działa dynamiczne zarzadzanie pasmem 1800MHz , pozwalające skorzystać z 15MHz pasma, więc sieć daje spokojnie radę. Tylko trzeba wiedzieć jak  optymalnie wykorzystać jej mozliwości. Niestety ale większość ludzi nie ma o tym żadnego pojęcia  a rady  typu ze internet mobilny jest do niczego tworza ludzie  którzy też    nie mają wiedzy a  kierują się swoimi subiektywnymi odczuciami.

gavron7
komentarz
komentarz
12 minut temu, drigiti napisał:

 

Certyfikowany?? Przez kogo i jak? Mam Ci na piśmie potwierdzić jakie mam parametry sygnału, z jakiego nadajnika korzystam i jakie mam prędkości? 

 

Tonący się brzytwy chwyta. Jeśli Twoim JEDYNYM argumentem jest certyfikacja to nie mam pytań.

 

Zostań w temacie WiFi i mikrofalówek bo bardziej Ci to wychodzi. 

 

Może ściągniesz certyfikowaną sieć z Strefy 51. Wtedy poatawisz na swoim. 

 

Speedtest certyfikowany został stworzony przez UKE aby klient który skarży się na wyniki szybkości mógł na jego podstawie np. rozwiązać umowę czy dochodzić swoich praw. Jesli na jego podstawie udowodnisz że net jest słabszy niż w umowie operator przegra sprawę...

 

Tylko niestety - nie możesz go zrobić właśnie z tego powodu że masz LTE.....

6 minut temu, grazia1963 napisał:

 Wątpię abyś zrozumiał  cokolwiek z tego co napisałem, nie wystarczy  sprzedawać ofert jako MVNO  na sieci Play  tak a propos to popraw sobie na stronie tej oferty METRO   te 150Mb/s bo sieć Play w ŁODZI osiągać w 4 CC CA Z qam256  dużo większe prędkości np. tyle  https://www.speedtest.pl/wynik/211270113

Wbrew pozorom własnie dużo zależy też od użytkownika, podstawa to wybór optymalnego operatora na podstawie  testów,  wybór stacji bazowej  pracującej w agregacji kilku pasm LTE,  połaczenie z takim można wymusić antena kierunkową, sprawdzamy jak działają  te w poblizu  i jak są obciązone, wybieramy optymalną. Wybieramy do tego odpowiedni sprzęt po stronie klienta i   optymalnie go konfigurujemy.  Zapewnienie optymalnych parametrów sygnału na 1800-2600MHz jesli stacja korzysta z agregacji B7+B3+B1,  wszystko wymaga wiedzy i  wstępnych testów,  przy jej braku posiłkujemy się wsparciem na konkretnych forach w wykonaniu osób które takowa wiedzę posiadają. To normalne w kazdej dziedzinie a szczególnie w technologii radiowej. Dyskusja dotyczy konkretnego przypadku kolegi, w jego lokalizacji  brak dostawcy kablowego z prawdziwego zdarzenia więc pozostał mu mobilny. W poblizu posiada 4 eNB Play  w tym 2 z nich to 5GR   z agregacją 4 pasm LTE  i dosyłem światłowodem, dwie pozostałe to stacje z agregacją 3 pasm LTE,  bez B7  zasilane radiolinią 242Mb/s i je od razu mozna pominąć. Testy na telefonie pokazały zasięg LTE2600 na zewnątrz z eNB16852 czyli tego z 5GR   a dodatkowo zostały potwierdzone   po wymuszeniu tego pasma na B818  bez anteny zewnętrznej, uzyskane parametry pozwalają  na  osiaganie dobrych prędkości a zewnętrzna antena kierunkowa poprawi parametry sygnału na 1800-2600MHz , ustabilizuje połaczenie. Wykorzystanie w agregacji 3 pasm pojemnościowych LTE     w takiej lokalizacji gwarantuje mu ze te 45MHz pasma szybko się nie wysyci, większość uzytkownikow w takich lokalizacjach i tak łączy się  tylkoz zasięgowym LTE800,   nie  wymuszając pasm pojemnościowych LTE  , nie korzystając z anten zewnętrznych. Dodatkowo rejon jest obsługiwany przez kolejną stację 5GR a i te dwie dodatkowe bez LTE2600 więc nie ma obaw ze zabraknie pojemności radiowej na tym terenie dla użytkowników Play. Sam korzystam z mobilnego od 4 operatorów , w Play od lat nie miałem i nie mam problemów z prędkością, poczawszy od LTE1800   na 10MHz, potem operator dołozył na moim eNB kolejne 10MHz na LTE2100, potem doszła agregacja  i 20MHz na LTE2600 i 5MHz na LTE800  po aukcji UKE ,  teraz na LTE1800  działa dynamiczne zarzadzanie pasmem 1800MHz , pozwalające skorzystać z 15MHz pasma, więc sieć daje spokojnie radę. Tylko trzeba wiedzieć jak  optymalnie wykorzystać jej mozliwości. Niestety ale większość ludzi nie ma o tym żadnego pojęcia  a rady  typu ze internet mobilny jest do niczego tworza ludzie  którzy też    nie mają wiedzy a  kierują się swoimi subiektywnymi odczuciami.

 

Wiesz co może zrób to co wyżej  co napisałem do Twojego nowego kolegi napisałem? Ups.. Nie da się ? Czemu czyżby UKE wiedziało że to chłam i pozbawiło ludzi złudzeń?

Poza tym skoro taki super hiper to czemu porty są blokowane? np. 514? Ups, czyżby dlatego aby ograniczyć sieć i przesyłanie strumieni z rejestratorów, kamer i innego typu badziewia klienta?  Tylko powiedz mi czemu? Może właśnie z tego powodu aby inni też mogli skorzystac z sieci?

 

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
5 minut temu, gavron7 napisał:

 

Speedtest certyfikowany został stworzony przez UKE aby klient który skarży się na wyniki szybkości mógł na jego podstawie np. rozwiązać umowę czy dochodzić swoich praw. Jesli na jego podstawie udowodnisz że net jest słabszy niż w umowie operator przegra sprawę...

 

Tylko niestety - nie możesz go zrobić właśnie z tego powodu że masz LTE.....

 

Mogę Ci pokazać swoje wyniki na zachwalanym Orange 5Mb/s. Kabel jest stabilny, nic się nie dzieje. Nie ważne, że pomimo słabych prędkości masz lagi i prędkości rzędu 1.3Mb/s. 

 

Przecież to jest internet na kablu! Powinienem dziękować Bogu, że w ogóle go mam! 

 

Ja na wyniki LTE się nie skarżę bo, wiem co na nie wpływa i od czego zależą. 

 

Chętnie dochodziłbym swoich praw na drodze sądowej z firmą Orange. 

 

Korzystając z 20 letniej sieci kablowej, płacąc 80zl/msc za 5Mb gdzie YouTube w HD potrafi się nieźle zacinać. 

 

Pluje i rzygam na taki internet. Jak traktuje się stałych klientów. 

anioł2009
komentarz
komentarz
1 minutę temu, drigiti napisał:

Chętnie dochodziłbym swoich praw na drodze sądowej z firmą Orange.

 

Często zabezpieczają się zapiskiem  " internet DO 5mbit/s"  i  dla nich nawet jak masz 0.8mbita to jest zgodne z umową...  Dlatego ja jak muszę mieć mobilny to biorę oferty pre paid.. Nie wiąże się umową bo wszystko wychodzi w praniu... a jak mi pre paid nie podejdzie to wyrzucam kartę i biorę innego operatora na stół operacyjny :E  Tyle...nie zagłębiam się w techniczny bełkot oprócz tego jakie urządzenie muszę kupić we własnym zakresie i jakie warunki mam wokół siebie ;) 

 

Przetestuj sobie i zobaczysz jak to śmiga. Nic innego się nie wymyśli a wideł z g.... nie ukręcisz :) 

drigiti
komentarz
komentarz
1 minutę temu, anioł2009 napisał:

 

Często zabezpieczają się zapiskiem  " internet DO 5mbit/s"  i  dla nich nawet jak masz 0.8mbita to jest zgodne z umową...  Dlatego ja jak muszę mieć mobilny to biorę oferty pre paid.. Nie wiąże się umową bo wszystko wychodzi w praniu... a jak mi pre paid nie podejdzie to wyrzucam kartę i biorę innego operatora na stół operacyjny :E  Tyle...nie zagłębiam się w techniczny bełkot oprócz tego jakie urządzenie muszę kupić we własnym zakresie i jakie warunki mam wokół siebie ;) 

 

Przetestuj sobie i zobaczysz jak to śmiga. Nic innego się nie wymyśli a wideł z g.... nie ukręcisz :) 

 

Kolego drogi, ten techniczny bełkot na temat sprzętu i jakie warunki masz wokół siebie wpływa w, dużej mierze jakie prędkości możesz uzyskiwać. 

 

Z g*wna bata nie ukręcisz, to jest pewne. Ale mając jakąś wiedzę na dany temat mozesz z tego gówna wyjść i cieszyć się normalnym jak na dzisiejsze warunki internetem. 

 

I to się liczy. 

anioł2009
komentarz
komentarz
4 minuty temu, drigiti napisał:

Kolego drogi, ten techniczny bełkot na temat sprzętu i jakie warunki masz wokół siebie wpływa w, dużej mierze jakie prędkości możesz uzyskiwać. 

 

 Ale mając jakąś wiedzę na dany temat mozesz z tego gówna wyjść i cieszyć się normalnym jak na dzisiejsze warunki internetem. 

 

I to się liczy. 

 

Może źle się wyraziłem...Miałem na myśli całe te agregacje itp...To są takie szczegóły że ich poznanie zajmie więcej czasu niż wzięcie oferty na test "na żywo" a nie w teorii... Bo w teorii szczegóły techniczne mogą obiecać gruszki na wierzbie ale w rzeczywistości może wyjść jajo. Obiecanek sprzedawców nawet nie wspominam bo to żal hehe ...Owszem jest prawdą że wszystko trzeba wziąć pod uwagę ale IMHO lepszy test organoleptyczny w terenie ;) 

Osobiście skupiałem się na sprzęcie ( ruter + antena ) i najlepszym ukierunkowaniu tej anteny dla najlepszego wzmocnienia sygnału w danym miejscu.

grazia1963
komentarz
komentarz

 A jak robisz takie testy na zywo? No i po co brać do tego ofertę, no i  w jaki sposób ukliernkowujesz tą antenę na jakiej podstawie?

A tu test certyfikowany dla kolegi https://pro.speedtest.pl/user/stats/win/details/575735959

 No i  jak nie tak to teraz  o portach,  rejestratorach  itp, itd to nie jest  temat o tym a  na dodatek nowoczesne rejestratory wcale nie wymagają publicznego IP   z dostępem z zewnątrz , przekierowywania portów , dzisiaj wszystko przeniosło się w chmurę i p2p.

anioł2009
komentarz
komentarz
4 minuty temu, grazia1963 napisał:

 A jak robisz takie testy na zywo? No i po co brać do tego ofertę, no i  w jaki sposób ukliernkowujesz tą antenę na jakiej podstawie?

 

Normalnie, tak jak test każdego innego urządzenia.

Branie oferty mam na myśli kupienie karty sim i test usługi. Test usługi, test oferty to to samo...

Antenę ukierunkowuje metodą prób i błędów na podstawie informacji w internecie i miernika sygnału. Tyle, więcej mi nie potrzeba było i wszystko działało pięknie ( oprócz burz i wichur ).

grazia1963
komentarz
komentarz

 A  co to za informacje z internetu i jaki to miernik sygnału,  no i jak na poczatek testujesz operatora i tą usługę na i jego karcie?

anioł2009
komentarz
komentarz
2 minuty temu, grazia1963 napisał:

 A  co to za informacje z internetu i jaki to miernik sygnału,  no i jak na poczatek testujesz operatora i tą usługę na i jego karcie?

 

Informacje ogólnodostępne, miernik również do kupienia ogólnodostępnie - poszukaj i poczytaj. A testuje jak każdą usługę nad którą się zastanawiam. Kwestia indywidualna - wystarczy trochę czasu i chęci.

grazia1963
komentarz
komentarz

 Fajne wypisujesz bajki, przyjemnie się czyta takie bzdury ,zero konkretów  no i ten miernik sygnału, dobre sobie. Rozbawiłeś mnie na całego.

anioł2009
komentarz
komentarz
1 minutę temu, grazia1963 napisał:

 Fajne wypisujesz bajki, przyjemnie się czyta takie bzdury ,zero konkretów  no i ten miernik sygnału, dobre sobie. Rozbawiłeś mnie na całego.

 

Ciesze się, ja się opieram na tym co robiłem a nie na encyklopediowych kopiuj / wklej ;) 

grazia1963
komentarz
komentarz

 Żeby   z czegoś korzystać trzeba mieć na ten temat wiedzę i to nie z  Wikipedii,  chciałby zobaczyć jak wygladają te pomiary sygnału  tym miernikiem , do czego go podłaczasz no  i jak ustawiasz antenę na konkretny eNB.

anioł2009
komentarz
komentarz
5 minut temu, grazia1963 napisał:

 Żeby   z czegoś korzystać trzeba mieć na ten temat wiedzę i to nie z  Wikipedii,  chciałby zobaczyć jak wygladają te pomiary sygnału  tym miernikiem , do czego go podłaczasz no  i jak ustawiasz antenę na konkretny eNB.

 

Wszystkiego się dowiesz z internetu, polecam forum elektroda.pl tam jest temat o takim urządzeniu - właściwie to dwóch połączonych i zaprogramowanych do tego celu :)  Szukaj a znajdziesz ja nie będę odrabiał lekcji za kogoś :) 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.