x-kom hosting

Zmiana internetu stacjonarnego na mobilny

drigiti
utworzono
utworzono

Witam. Przyszedłem do Was z prośbą o poradę.

Posiadam aktualnie internet kablowy z Orange 10Mb/s z czego 5mb jest aktualnie i nie pozwala to na swobodne korzystanie z internetu. Na więcej niestety nie pozwala stara linia telekomunikacyjna, a o światłowodzie mogę chyba pomarzyć. Mieszkam w Samostrzelu, woj kuj-pom. Do najblizszego BTSa mam gdzieś 2.2km. Kończy mi się umowa z Orange i teraz miałbym do Was zasadnicze pytania.

Warto przejść na internet mobilny? Polecacie jakiegoś operatora?

Myślę nad 200-300Gb transferu danych. Do tego dokupić antenę LTE wzmacniającą dane pasma.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć,

 

jeżeli miałbym wybierać, to wybrałbym Internet w Orange po kablu. 

 

Internet mobilny może mieć ograniczenia w postaci transferu, a także prędkość pobierania / wysyłania może się wahać w zależności od pory dnia itd.

 

Podstawowe pytanie: dlaczego chcesz przejść na internet mobilny? Ten obecny internet nie wystarcza?

 

Pozdrowienia

gavron7
komentarz
komentarz

Zostań przy tym co masz...

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Poza tym na pewno jest opcja lokalnego isp..

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Dobra. Juz wiem wszystko... Jaka wieś zabita dechami... Tylko Orange i Netia.



Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

  • Dobra wypowiedź 1
drigiti
komentarz
komentarz

Zostań przy tym co masz... internet mobilny to syf... nie mówiąc już o zasięgu... 

Wiecie ile razy to słyszałem? Na prawie każdym forum to samo pisali, znajomi i rodzina się śmiali, że niepotrzebnie zawracam sobie tym internetem głowę bo i tak nic lepszego z tego nie wyciągnę. 

A ja uparty na szczęście trafiłem na jedną konkretną osobę obeznaną w temacie, potem pojawiły się 2 kolejne, zacząłem nabywać wiedzę, rozumieć co się z czym je i na co ma wpływ.
10 bitych dni przy tym siedziałem. 

Sam byłem takim niedowiarkiem jak reszta ludzi, ale mogę pokazać wynik mojej pracy, testów, nabywania wiedzy jak i pomocnej dłoni kolegów z jednego forum. 

Wynik jeszcze bez żadnych zewnętrznych anten. Oczywiście Internet mobilny bo o światłowodach w mojej miejscowości jak to nazwałeś 'wieś zabita deskami' narazie mogę pomarzyć.

Nawet na takiej wiosce MOŻNA mieć dobry internet.

Speedtest prawie 100Mb.jpg

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

@drigiti Fajnie, że jesteś zadowolony.

 

Coś dodatkowo robiłeś, żeby osiągnąć taki wynik?

 

Z usług jakiego operatora komórkowego korzystasz? Z jakiej oferty?

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
16 minut temu, Anawa napisał:

@drigiti Fajnie, że jesteś zadowolony.

 

Coś dodatkowo robiłeś, żeby osiągnąć taki wynik?

 

Z usług jakiego operatora komórkowego korzystasz? Z jakiej oferty?


@Anawa cieszyłem się jak dziecko, serio. 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mogę ten wynik poprawić. W tym tygodniu będę zamawiał konkretną antenę i kable, wiadomo po świętach.

Przede wszystkim WIEDZA i dobry nauczyciel. Jak działa sieć LTE, jak działają stacje bazowe czyli BTS. Na jakich pasmach nadają. Parametry sieci, moc sygnału,  jakość sygnału, stosunek jakości sygnału do szumu i wiele innych parametrów. Odpowiednie programy do testów, testy w terenie, w sąsiedniej miejscowości, testy w domu i przy domu. 
Do tego podstawowa wiedza o routerach, jakie pasma odbierają, jaką mają modulacje, dochodzi do tego temat agregacji pasm i wyboru BTSa.

Umowę na internet podpisałem po części w ciemno. Bo mimo nabycia podstawowej wiedzy to nie wiedziałem czy to u mnie zadziała.

Operator PLAY. Internet 200GB + za każde 100GB dodatkowe transferu płacę tylko 20zł. Chociaż są sposoby, dzięki którym w godzinach nocnych można mieć nielimitowany transfer, ale o tym się dowiem dopiero po reszcie testów.

gavron7
komentarz
komentarz

[mention=220690]Anawa[/mention] cieszyłem się jak dziecko, serio. 

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mogę ten wynik poprawić. W tym tygodniu będę zamawiał konkretną antenę i kable, wiadomo po świętach.

Przede wszystkim WIEDZA i dobry nauczyciel. Jak działa sieć LTE, jak działają stacje bazowe czyli BTS. Na jakich pasmach nadają. Parametry sieci, moc sygnału,  jakość sygnału, stosunek jakości sygnału do szumu i wiele innych parametrów. Odpowiednie programy do testów, testy w terenie, w sąsiedniej miejscowości, testy w domu i przy domu. 
Do tego podstawowa wiedza o routerach, jakie pasma odbierają, jaką mają modulacje, dochodzi do tego temat agregacji pasm i wyboru BTSa.

Umowę na internet podpisałem po części w ciemno. Bo mimo nabycia podstawowej wiedzy to nie wiedziałem czy to u mnie zadziała.

Operator PLAY. Internet 200GB + za każde 100GB dodatkowe transferu płacę tylko 20zł. Chociaż są sposoby, dzięki którym w godzinach nocnych można mieć nielimitowany transfer, ale o tym się dowiem dopiero po reszcie testów.
Nie rozumiesz jednej rzeczy... Mobilny nie zależy od Ciebie. Zapraszam z tym samym sprzętem w inne miejsce i zobaczysz co to znaczy internet mobilny

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
6 minut temu, gavron7 napisał:

Nie rozumiesz jednej rzeczy... Mobilny nie zależy od Ciebie. Zapraszam z tym samym sprzętem w inne miejsce i zobaczysz co to znaczy internet mobilny

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 


Nie rozumiem? haha dobre sobie. Wiem o tym doskonale, że prędkość transferu danych jest w ciągu dnia zmienna. Inną prędkość mogę mieć w ciągu dnia, inną, w godzinach nocnych. Ale na szczęście nabyłem wiedzę, dzięki której jestem w stanie określić czy dany BTS jest przeciążony czy też nie. Do tego wybór ODPOWIEDNIEGO BTsa i wiele innych składowych. Więc takie gadki zostaw dla siebie, naprawdę ;)  Bo przez  takie osoby jak Ty, większość ludzi ma opinię o internecie mobilnym  taką a nie inną. U nich nie chodzi, to trzeba się wyżyć i wszystkim w koło odradzać. 

gavron7
komentarz
komentarz

Oczywiście, wiesz lepiej więc Nie będę się kłócił. Powodzenia

 

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie jestem wszystko wiedziący, ale wiedza w dzisiejszych czasach to potęga. Gdyby zepsuł mi się samochód i nie umiałbym go naprawić to bym  go wszystkim odradzał? Czy poszukałbym dobrego mechanika, który zna się na rzeczy i potrafi doprowadzić go do stanu?

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, ale nie znoszę tonu pretensjonalnego .

Jak widać wyniki posiadam i nie rzucam ogólnikami w eter. 

Powodzenia z takim myśleniem również.

 

gavron7
komentarz
komentarz
Nie jestem wszystko wiedziący, ale wiedza w dzisiejszych czasach to potęga. Gdyby zepsuł mi się samochód i nie umiałbym go naprawić to bym  go wszystkim odradzał? Czy poszukałbym dobrego mechanika, który zna się na rzeczy i potrafi doprowadzić go do stanu?

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, ale nie znoszę tonu pretensjonalnego .

Jak widać wyniki posiadam i nie rzucam ogólnikami w eter. 

Powodzenia z takim myśleniem również.

 
Zanim stwierdzisz że nie wiem o czym mówię przeczytaj moja stopke. Poza tym dla takiej wiedzy nie trzeba pracować w isp tylko trochę fizyki na podstawie szkoły podstawowej wystarczy. Tam uczą jak zachowują się fale radiowe i co z tym się je. Chyba że twierdzisz tak jak klient do którego dzwoniłem o gsmach "Panie wkręca mnie Pan i się nie zgodzę bo wifi nie jest falami radiowymi"...

To że masz teraz satysfakcjonujące wyniki wcale nie oznacza że za 5 minut godzinę tydzień miesiąc się to nie zmieni. Wszystko zależy od dostali do BTSa, obciążenia na nim, pogody i innych warunków atmosferycznych a nawet tego czy sąsiad postawi swojego TIRa w nieodpowiednim miejscu i fale odbija się i zakłóca ... Dlatego nie można w taki sposób do tego podejść że "u mnie działa" to wszyscy którzy mówią inaczej są w błędzie.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
23 minuty temu, gavron7 napisał:

Zanim stwierdzisz że nie wiem o czym mówię przeczytaj moja stopke. Poza tym dla takiej wiedzy nie trzeba pracować w isp tylko trochę fizyki na podstawie szkoły podstawowej wystarczy. Tam uczą jak zachowują się fale radiowe i co z tym się je. Chyba że twierdzisz tak jak klient do którego dzwoniłem o gsmach "Panie wkręca mnie Pan i się nie zgodzę bo wifi nie jest falami radiowymi"...

To że masz teraz satysfakcjonujące wyniki wcale nie oznacza że za 5 minut godzinę tydzień miesiąc się to nie zmieni. Wszystko zależy od dostali do BTSa, obciążenia na nim, pogody i innych warunków atmosferycznych a nawet tego czy sąsiad postawi swojego TIRa w nieodpowiednim miejscu i fale odbija się i zakłóca ... Dlatego nie można w taki sposób do tego podejść że "u mnie działa" to wszyscy którzy mówią inaczej są w błędzie.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 


Tylko kolego próbujesz mi w dalszym ciąglu wytłumaczyć rzeczy dla mnie JASNE, dla mnie to o czym piszesz, że wyniki mogą być różne w różnych częsciach dnia, w ciągu tygodnia, miesiąca to jest coś OCZYWISTEGO. Wiem, że na jakość sygnału ma wpływ bardzo wiele rzeczy i tego nie NEGUJE bo z tym się z Tobą zgadzam i przyznaje Ci rację.

Jeszcze 10 dni temu nie wiedziałem prawie nic o sieci LTE. Teraz już mam jakąś podstawową wiedzę, wynikającą z doświadczenia i wiedzy którą nabyłem od mądrzejszych ode mnie. Jest tyle parametrów i tyle rzeczy składowych wpływających na jakość sygnału, że nie jest to prosta bajka typu włożenie do gniazdka zasilacza od routera.

Wiem, że jesteś ISP, przeczytałem Twój podpis, ale to, że ktoś ma za przeproszeniem g*wniate parametry sygnału na LTE, nie oznacza, że nie idzie tego poprawić. Z mniejszym lub większym skutkiem jak w moim przypadku.

A negowanie sieci mobilnej samej w sobie jest dla mnie śmieszne. I wybacz mi ale nie odpowiada mi te Twoje ustosunkowanie do tej sprawy.

gavron7
komentarz
komentarz

Twoje ustawienia sa dobre na tu i teraz. A za 5 minut moga nie byc dobre zadne, tak to jest wlasnie z GSMami. Ale spoko nie przekonam Cie ze jest inaczej. Pomijam fakt ze nie ma taryf bez lejka bo to GSM - zaraz powiesz ze przeciez nie masz lejka - masz masz tylko dosyc duzy i obys nigdy nie doszedl do jego dna....

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
4 godziny temu, gavron7 napisał:

Twoje ustawienia sa dobre na tu i teraz. A za 5 minut moga nie byc dobre zadne, tak to jest wlasnie z GSMami. Ale spoko nie przekonam Cie ze jest inaczej. Pomijam fakt ze nie ma taryf bez lejka bo to GSM - zaraz powiesz ze przeciez nie masz lejka - masz masz tylko dosyc duzy i obys nigdy nie doszedl do jego dna....

 
W ŁODZI jest człowiek który o LTE WIE WSZYSTKO, A Twoją firmę na BCB na Łagiewnickiej zna. A na forach taki ISP jak Ty zawsze będzie odradzał LTE bo to jest Twój/Wasz konkurent. Więc dziękuję za rozmowę. Twoje słowa są tyle warte, co pusta kartka papieru A4. Dziękuję i nie pozdrawiam :)

 

gavron7
komentarz
komentarz

Od kiedy GSM jest jakomkolwiek konkurencja dla kablówek? Dobranoc

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Dobra mądralo, teraz sobie poczytasz post osoby, który ma i internet mobilny i kablówkowy. 

 

Po pierwsze nigdy, ale to nigdy nie uzyskasz tej maksymalnej prędkości internetu. To piękny chwyt marketingowy, nawet na HSDPA +  nie uzyskasz maksymalnej możliwej dla tej technologii prędkości.

 

Po drugie przyzwyczaj się do tego, że ping może Ci sięgać nawet trzycyfrowej liczby gdyż to łącze bardzo łatwo zdestabilizować.

 

Po trzecie nauczysz się, że komputer nie będzie stał tam gdzie chcesz tylko tam gdzie będzie miał najlepszy zasięg.

 

Po czwarte duża liczba sieci wifi i masztów innych sieci komórkowych mają znaczenie.

 

Po piąte możesz zapomnieć o bezstresowym ściąganiu duzych plików gdyż możesz stracić zasięg i ściąganie zostanie przerwane, prędkość może nagle zmaleć z 3 min czas zmieni się na 5h. 

 

Po szóste zobaczysz, że warunki atmosferyczne mają znaczenie jeżeli chodzi o stabilność i prędkość łącza. 

 

Po siódme prędkość i stabilność twojego łącza będzie zależeć od ilości osób podłączonych do twojego masztu komórkowego i serweru NAT.

 

Po ósme twój serwer NAT często nie będzie się znajdować w twoim mieście co dodatkowo ma wpływ na jakość łącza. 

gavron7
komentarz
komentarz

Właśnie tak a propos.... Skoro GSMy są takie superaśne, to czemu na umowie nie masz i nigdy nie będziesz miał żadnej prędkości
(ani gwarantowanej ani minimalnej, ani żadnej innej)?

drigiti
komentarz
komentarz (edytowane)
16 minut temu, Niebieska napisał:

Dobra mądralo, teraz sobie poczytasz post osoby, który ma i internet mobilny i kablówkowy. 

 

Po pierwsze nigdy, ale to nigdy nie uzyskasz tej maksymalnej prędkości internetu. To piękny chwyt marketingowy, nawet na HSDPA +  nie uzyskasz maksymalnej możliwej dla tej technologii prędkości.

 

Po drugie przyzwyczaj się do tego, że ping może Ci sięgać nawet trzycyfrowej liczby gdyż to łącze bardzo łatwo zdestabilizować.

 

Po trzecie nauczysz się, że komputer nie będzie stał tam gdzie chcesz tylko tam gdzie będzie miał najlepszy zasięg.

 

Po czwarte duża liczba sieci wifi i masztów innych sieci komórkowych mają znaczenie.

 

Po piąte możesz zapomnieć o bezstresowym ściąganiu duzych plików gdyż możesz stracić zasięg i ściąganie zostanie przerwane, prędkość może nagle zmaleć z 3 min czas zmieni się na 5h. 

 

Po szóste zobaczysz, że warunki atmosferyczne mają znaczenie jeżeli chodzi o stabilność i prędkość łącza. 

 

Po siódme prędkość i stabilność twojego łącza będzie zależeć od ilości osób podłączonych do twojego masztu komórkowego i serweru NAT.

 

Po ósme twój serwer NAT często nie będzie się znajdować w twoim mieście co dodatkowo ma wpływ na jakość łącza. 



Dziękuję za fachową poradę i pomoc, gdzie powinienem zostać przy żalosnym internecie 5Mb/s po kablu, po którym jestem 15 lat.. Jesteście wielcy. Jedynie @Anawa pogratulował prędkości.

A PO CO MI GWARANCJA 5Mb/s?! Na te czasy? płacę jak za zboże za internet, który jest żałosny. Od kilkunastu lat jestem klientem tej firmy a obiecanki o światłowodzie mogę sobie włożyć między bajki.

Nawet jeśli spadnie mi transfer ze 100Mb/s czy 200Mb/s na 50 to nie przeszkadza mi to. W najgorszym momencie, gdzie ludzie siedziąc w domach na internecie przy kwarantannie koronowirusa to i tak jest to 10 krotny wynik mojego aktualnego wyniku kablowego.

Więc dziękuję postoję. Mogę dostawać za prawdę warny, możecie się ze mną spierać, ale sam na własnej skórze przekonałem się, że czasem nie warto ufać osobom, które próbują Cię doprowadzić na dno. Mieszkam na wsi zabitej dechami a jednak internet mam kilku/kilkunastokrotnie większy jak stare lifnie telefoniczne TP na kablu.

Dziękuje wszystkim za realną pomoc.

Niebieska
komentarz
komentarz

Dla twojej informacji, prędkość jaką będziesz mieć realnie będzie też w okolicach 5Mb/s a dodatkowo stracisz stabilność swojego łącza, dodatkowo "zyskasz" większy ping i będziesz mógł zapomnieć o grach sieciowych. Każdy gracz o tym wie.  A na wsi zabitej dechami będziesz miał jeszcze gorzej z internetem mobilnym gdyż tam jest dużo mniej masztów sieci komórkowej, które są bardziej obciążone niż te w mieści.

Ale jak chcesz sobie zrobić kuku proszę bardzo, nie będziemy ci  zabraniać. Tylko skoro wszystko dobrze wiesz, obrażasz osoby mające inne zdanie niż ty, po co zakładasz wątek z pytaniem? 

anioł2009
komentarz
komentarz
2 minuty temu, drigiti napisał:

Jedynie @Anawa pogratulował prędkości.

 

Fakt podana prędkość jest okej..Natomiast pytanie do czego będzie wykorzystywany internet ??

Ping jest tragiczny, ale to normalka w gsm bez wzmocnienia antenowego i ma znaczenie tak naprawdę tylko w grach online, lub programach gdzie opóźnienie połączenia klient-serwer jest arcyważne.  Tak poza tym do filmów czy YT powinno być okej...Drugie pytanie to zdolność do utrzymania tej prędkości na dluższy okres czasu.  Kolejna sprawa to urządzenie do którego włożysz kartę sim z usługą, przerabiałem mobilny net playa w modemie usb i w ruterze wifi..Oba od huaweii.. No i na ruterze z antenami miałem prawie 2 razy wyższe transfery a pingi na poziomie 30-40ms..Ale to było centrum miasta.  w Twoim przypadku antena kierunkowa ( niestety droższa ze względu na odległość do BTS ) powinna jakoś to usprawnić.

 

To tylko moja opinia z użytkowania 2 urządzeń od jednego operatora i internetu na doładowania.

2 minuty temu, Niebieska napisał:

A na wsi zabitej dechami będziesz miał jeszcze gorzej z internetem mobilnym gdyż tam jest dużo mniej masztów sieci komórkowej, które są bardziej obciążone niż te w mieści.

 

 

Trzeba pamiętać o wpływie pogody na zasięg...Nistety nawet w centrum Warszawy potrafiło zrywać połączenie gdzie do BTSa miałem 900m  :(

Niebieska
komentarz
komentarz

@anioł2009 no wiem, napisałam o tym wcześniej. Przerabiałam internet mobilny od T Mobile i aktualnie mam mobilny od MultiMedii na łączach Playa i bardzo dobrze wiem jak to wygląda. 

drigiti
komentarz
komentarz
5 minut temu, Niebieska napisał:

Dla twojej informacji, prędkość jaką będziesz mieć realnie będzie też w okolicach 5Mb/s a dodatkowo stracisz stabilność swojego łącza, dodatkowo "zyskasz" większy ping i będziesz mógł zapomnieć o grach sieciowych. Każdy gracz o tym wie.  A na wsi zabitej dechami będziesz miał jeszcze gorzej z internetem mobilnym gdyż tam jest dużo mniej masztów sieci komórkowej, które są bardziej obciążone niż te w mieści.

Ale jak chcesz sobie zrobić kuku proszę bardzo, nie będziemy ci  zabraniać. Tylko skoro wszystko dobrze wiesz, obrażasz osoby mające inne zdanie niż ty, po co zakładasz wątek z pytaniem? 


Oczywiście, 5Mb/s stracę stabilność łącza i będę mógł zapomnieć o grach sieciowych. Na innych testach w okolicahc 80Mb/s miałem ping w okolicach 30ms. Czy Ty masz pojęcie na jakiej zasadzie działa BTS? umiesz stwierdzić czy dany BTS w okolicy jest przeciązony czy też nie? Mój nie jest przeciążony bo większość osób, które korzystają z sieci LTE to osoby, które siedzą na paśmie LTE800. LTE 800 ma największy zasięg i działa na paśmie 5MHz. Prędkości które uzyskiwałem na nim w nocy to są z rzędu 6-7Mb/s. W dzień max 2Mb/s. 

Każdy przypadek jest inny. Wszystko zależy od lokalizacji BTS, obsługiwanych pasm, od routera, który agreguje dane pasma. Nie uważam, że w każdym miejscu w Polsce można uzyskać prędkości rzędu 100/200Mb/s. Bo to bujda. I z tym się zgadzam. 

Ale to nie oznacza by wszystkim odradzać internet mobilny bo to jest syf. Nawet jeśli nie jest to stabilny internet jak kablówka czy światłowód, to wolę cieszyć się z takich prędkości jak tydzień czasu pobierać plik 100GB z gry. 

 

6 minut temu, anioł2009 napisał:

 

Fakt podana prędkość jest okej..Natomiast pytanie do czego będzie wykorzystywany internet ??

Ping jest tragiczny, ale to normalka w gsm bez wzmocnienia antenowego i ma znaczenie tak naprawdę tylko w grach online, lub programach gdzie opóźnienie połączenia klient-serwer jest arcyważne.  Tak poza tym do filmów czy YT powinno być okej...Drugie pytanie to zdolność do utrzymania tej prędkości na dluższy okres czasu.  Kolejna sprawa to urządzenie do którego włożysz kartę sim z usługą, przerabiałem mobilny net playa w modemie usb i w ruterze wifi..Oba od huaweii.. No i na ruterze z antenami miałem prawie 2 razy wyższe transfery a pingi na poziomie 30-40ms..Ale to było centrum miasta.  w Twoim przypadku antena kierunkowa ( niestety droższa ze względu na odległość do BTS ) powinna jakoś to usprawnić.

 

To tylko moja opinia z użytkowania 2 urządzeń od jednego operatora i internetu na doładowania.

 

 

Trzeba pamiętać o wpływie pogody na zasięg...Nistety nawet w centrum Warszawy potrafiło zrywać połączenie gdzie do BTSa miałem 900m  :(


Ping jest tragiczny akurat w wykonywaniu tego testu. Normalnie pokazywał 20-30ms. Więc podobne wartości do mojego internetu na kablu z Orange (dawniej neostrada). 

Utrzymanie prędkości? Myślisz, że zejdzie mi ze 100 czy 200Mb/s na 3Mb/s? Pasma LTE 1800/2100/2600? Widzę, że sensownie piszesz ale to nie oznacza że każdy internet mobilny ma taki ping, że można zapomnieć o grach sieciowych!

SICK!

Wiem, jaką antenę zamówić jak i okablowanie. Signaflexy i Tajfuny z allegro mogą iść do kosza. 

Nie neguję Twoich warunków pogodowych, lecz to i tak nie zmienia faktu, że wolę taki internet niż być pewnym 5Mb/s który można sobie wsadzić głęboko w 4 litery. 


 

Speedtest.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz
1 minutę temu, drigiti napisał:

ale to nie oznacza że każdy internet mobilny ma taki ping, że można zapomnieć o grach sieciowych!

 

Oczywiście że nie..Sam jechałem na gsm 2 lata, chodzi o to że nawet w centrum miasta czasami musiałem zrezygnować z grania online bo transfer był tragiczny i ping 999 :( Na to nie ma rady, bo pogoda i zakłócenia nie działają na korzyść użytkownika. I tyle. Podejrzewam że jakbym wrócił do wawy to też bym znowu jechał na gsm ( zależnie jeszcze od sytuacji ). Nie jest BE, po prostu ma pewne niedogodności z którymi czasami trzeba sie pogodzić i o takich mówię :) 

  • Dobra wypowiedź 1
drigiti
komentarz
komentarz
Teraz, anioł2009 napisał:

 

Oczywiście że nie..Sam jechałem na gsm 2 lata, chodzi o to że nawet w centrum miasta czasami musiałem zrezygnować z grania online bo transfer był tragiczny i ping 999 :( Na to nie ma rady, bo pogoda i zakłócenia nie działają na korzyść użytkownika. I tyle. Podejrzewam że jakbym wrócił do wawy to też bym znowu jechał na gsm ( zależnie jeszcze od sytuacji ). Nie jest BE, po prostu ma pewne niedogodności z którymi czasami trzeba sie pogodzić i o takich mówię :) 


Są czasami takie warunki, które powodują pewne niedogodności o których piszesz. Rozumiem to doskonale. Ale powiedz, czy wybrałbyś Ferrari, które zepsuje Ci się raz czy dwa razy na miesiąc czy jeździłbyś na codzień maluchem, czy Cinquecento ? To jest pytanie.

Nie neguje, że stabilność sieci może się różnic od dnia, godziny, czy danej daty. Ale to jest 100* lepsze niż syfiasty internet po kablu 5Mb/s.

gavron7
komentarz
komentarz

Nie zapominajcie o lejkach... Bo wszędzie są lejki, mniejsze czy większe ale zawsze są z uwagi na specyfikę sieci. To są moje statystyki dla każdego miesiąca dla całej mojej sieci, ale ja nic nie robię tzn nie gram nie oglądam filmów, nie mam smartow w telewizorach itp... bab2ba190028ed0d3c679753a41e8c53.jpg

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.