x-kom hosting

1000-1500zł modernizacja pc do gier

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: mabrahoo ,
mabrahoo
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Chciałbym zmodernizować mój zestaw pod gry FPS, najbardziej pod PUB G. Aktualnie mam na średnich detalach jakieś 50-90 klatek i dość spore lagi i ścinki w Pub g. Internet śmiga elegancko, pingu mi pokazuje 30ms. Orientacyjnie w full hd CS GO mam 250 klatek i 5ms pingu. W COD Warzone cieżko sie klika, Apex 100klatek. Gry w ktore gram sa zainstalowane na ssd. 

Mój zestaw: 

MSI 250M Mortar

i5 7600 3.50Ghz

msi gaming x gtx 1060 6gb

zasilacz ATX 600W High Power Element Bronze

16GB Ramu

Dyski SSD

Win 10

monitor  benq 144hz

Nie mam pomysłu od czego zacząć bo moj zestaw kupilem gotowy jako uzywke. Najchetniej chcialbym go w miare niskim kosztem doposażyc w lepsze cześci, mogą być rownież uzywane. Budżet podaje orientacyjny...

Krakusów, którzy umieliby w nim dłubać zapraszam do kontaktu mabrahoo@gmail.com

 

IMG_20200403_122320.jpg

IMG_20200403_122254.jpg

system info 1.jpg

mabrahoo
komentarz
komentarz

a dlaczego ram ?? możesz wytłumaczyć ??

aerolsol
komentarz
komentarz

Ponieważ masz pewnie ram o szybkości max 2400 Mhz. To dla ryzena za mało. Takie minimum to właśnie 3000 Mhz.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
mabrahoo
komentarz
komentarz (edytowane)

ok, dziekuje za odpowiedz.

Mam jeszcze pytanie:

1) czy po takim zabiegu jak wymiana tych podzespołów, które zostały wspomniane czyli płyta, procesor i ram bedzie szansa na wzrost wydajności ze starą kartą ?? Problem jest taki, że ogólny zamysł to 1,5k zł plus 1,5k zł (zakup karty i coolera) co daje 3k zł, a nie o to mi chodzi. Oczywiście biore to pod uwage, ale może za rok za dwa i wtedy pomyśle o wymianie całego sprzętu na lepszy

2) czy wsadzenie innej karty np za 1500zl do starego zestawu może podnieśc wydajność ??

 

Bede wdzieczny za kazda odpowiedz i rade z Waszej strony...

 

aerolsol
komentarz
komentarz

Szczerze, to wydaje mi się ten zabieg nieopłacalny. Zostawiając kartę nic praktycznie nie zyskasz.

 

Możesz przejść na nową platformę i całkiem sensownie rozsprzedac pojedynczo podzespoły z obecnej konfiguracji i złożyć coś całkiem mocnego.

 

Ja na twoim miejscu zostałbym przy tym co masz aktualnie. Kupił rx 5600xt.

 

Ale przede wszystkim, to kupiłbym na początek nowa przewiewną obudowę.

 

https://allegro.pl/oferta/outlet-obudowa-sillentiumpc-signum-sg1-tg-9075695482?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

https://allegro.pl/oferta/obudowa-silentiumpc-signum-sg1-atx-midi-tower-bez-9040611729?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

https://allegro.pl/oferta/ibox-obudowa-wizard-3-gaming-8934924134?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Albo coś tańszego

https://allegro.pl/oferta/ibox-obudowa-ibox-passion-v5-gaminng-8349282739?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Dokupił brakujące wentylatory na górę obudowy.

 

Kupił dobre chłodzenie na procesor.

 

https://allegro.pl/oferta/outlet-chlodzenie-silentiumpc-fortis-3-140-mm-9079986413?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

I zrobił porządek w kablach w środku żeby nie było takiego bałaganu.

 

Wydaje mi się, że wydajność Twojego komputera też cierpi na tym jak w środku ma gorąco. Nie widać za dużo ale obudowa jest już pewnie wiekowa i nie jest przemyślana aby była dobra cyrkulacja.

 

 

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Tu masz jeszcze porównanie gtx 1060 vs rx 5600xt bez updatu biosu karty, który uwalnia dodatkowy potencjał.

Test co prawda na ryzenie 5 2600 ale on wychodzi porównywalnie w grach do tego co posiadasz.



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
  • Rekomendowana odpowiedź
mabrahoo
komentarz
komentarz (edytowane)

ok...

aerolsol
komentarz
komentarz

Zglebij jeszcze temat procesorów w wersji inżynieryjnej z aliexpress.

Możesz za jakiś czas zmienić swój procesor na i7 7700 ale właśnie w wersji inżynieryjnej, która jest sporo tańsza od tych w oficjalnej sprzedaży. No i jest trochę niższy zegar.

 

#Aliexpress 620,08 zł | Intel Core i7-7700 ES i7 7700 ES QKYN 3.0 GHz Quad-Core Eight-Thread CPU Processor 8M 65W LGA 1151

https://a.aliexpress.com/_BP39Ed

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

mabrahoo
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 5.04.2020 o 08:26, aerolsol napisał:

 

 

a czy jest sens wsadzania do takiego zestawu np MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6GB GDDR6 ??

aerolsol
komentarz
komentarz

Rx 5600xt jest tańszy i wydajniejszy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

mabrahoo
komentarz
komentarz

#aerolsol racja !!

a czy myśląc przyszłościowo, za rok np, jak zechce pójść w kierunku zmiany płyty i procka z ramem i obudową na podany wyżej tj na jakiegos ryzena, to ta karta bedzie wtedy odpowiednia do takiego zestawu ? kilka setek teraz mnie nie zbawi a za rok ta różnica może zrobić robote...mam nadzieje, że mnie rozumiesz :)

aerolsol
komentarz
komentarz

Rozumiem, co masz na myśli. Ale jeżeli teraz chciałbyś iść w rtx 2060 który jest droższy i słabszy od tańszego i wydajniejszego rx 5600xt,to za rok sytuacja się nie zmieni. default_wink.png&key=07a86fa40a8ced3237f7d4c485fe71df680fa21dd486c8e877ef26e415ae52b3

No chyba, że znalazłbyś coś ciekawego w używanych rtx 2060 co byłoby tańsze od rx 5600xt

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

mabrahoo
komentarz
komentarz

czyli można odnieść wrażenie, że śmiało kupując teraz 5600x zyskam na moim zestawie kilka dobrych klatek w grach typu pub g, a reszte z czasem moge modernizowac na bierząco...

aerolsol
komentarz
komentarz

Wydajność powinna być odczuwalna. I tak jak pisałem wyżej warto zrobić tam porządek w środku z jakas bardziej przewiewną obudową.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

mabrahoo
komentarz
komentarz

dziekuje serdecznie za pomoc !!

A którą rx 5600xt polecasz najbardziej ? Jest kilku producentów do wyboru...

aerolsol
komentarz
komentarz

Ja lubię sapphire i jakoś zawsze w moim odczuciu wypadały najlepiej. Ale podobno msi mech radzi sobie spoko. Generalnie w przypadku modelu rx 5600xt nie było jakiegoś większego fuckupu że strony producenta. Polowalbym na Twoim miejscu na wersję outletowe po zwrocie do 14 dni od zakupu np w xkom. Były ostatnio sapphire w cenie 1247zl

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Masz tu jeszcze takie porównania



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
  • 2 tygodnie później...
mabrahoo
komentarz
komentarz

Przewertowałem internety w poszukiwaniu kart graficznych i skonfrontowałem moje wyobrażenia o cenach :) Budżet, który mogę przeznaczyć na modernizcję wzrusł do 2000k zł. Na tę chwilę skupiam się juz tylko na wymianie karty. Jaką szanowne grono poleca do mojego zestawu z kart od NVidia ?? moje typy 1080ti, 2070, dobrze myśle ??

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Na jakim procesorze tu stanęło?

Co z obudową

Ten zasilacz tez mnie nie przekonuje.

 

Za 2000zł masz Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER Gaming 3X OC wydajność na poziomie RTX 2070 w niższej cenie. 

 

mabrahoo
komentarz
komentarz

chce wymienić tylko grafike oraz obudowe

 

procesor mam i5 7600 3.50Ghz

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Do tego procesora to max GTX 1660S, pod RTX 2060S jest za słaby, będzie wąskim gardłem. 

mabrahoo
komentarz
komentarz

To udało mi się ustalić takie informacje odnośnie mojego sprzętu. Czy teraz da się coś więcej powiedzieć co stoi za tym, że mam lagi ?

Ktoś kto się zna na interpretacji tych danych mógłby się wypowiedzieć ?

Czy ja dobrze rozumiem, że wygląda na to, że grafika trzyma się całkiem dobrze ? co na pierwszy rzut do wymiany ?

 

 

CS GO.jpg

PUB G 1.jpg

PUB G 2.jpg

PUB G USTAWIENIA 2.jpg

PUB G USTAWIENIA 1.jpg

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

CPU lata pod ~90% obciążenia więc nie wyrabia, GPU w miejscach graficznych też pod 90%.

W CS GO bardziej proc nie domaga.

  • Dziękuję 1
mabrahoo
komentarz
komentarz
4 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

CPU lata pod ~90% obciążenia więc nie wyrabia, GPU w miejscach graficznych też pod 90%.

W CS GO bardziej proc nie domaga.

a ram ?

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Masz 16GB wiec i tak spory zapas nawet do nowego COD"a Warzone gdzie idzie 12-13GB.

  • Dziękuję 1
mabrahoo
komentarz
komentarz

tylko, że nie wymienię na raz wszystkiego :/ grafiki i procka :/ co jako priorytet ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.