x-kom hosting

Wolny internet tylko na urządzeniu stacjonarnym (PC)

Brunch
utworzono
utworzono

Witam,

 

Przeprowadziłem się do nowego mieszkania i podpisałem umowę z dostawcą TOYA na internet 1000/60 i jakaś telewizja najmniejszy pakiet.

z TV nie korzystam, ale dekoder jest podłączony.

Modem również jest podłączony (WiFi z modemu wyłączone). Od razu powiem że z UPLOADem jest wszystko OK, stałe 60.

Problemem jest ilość internetu, którą pokazują mi speedtesty. Zawsze (w poprzednim mieszkaniu gdzie też miałem TOYA 150/25) korzystałem z internetowych speedtestów Ookla czy speedtest.pl i pokazywało mi faktyczne ilości i były zadowalające. Między mieszkaniami nie zmieniałem żadnych ustawień PC ani nie modernizowałem nic.Dzwoniłem do dostawcy i od nich do modemu wszystko działa i przesyłane jest 1000 tak jak w umowie. Poradził mi ściągnąć certyfikowany speedtest (ProSpeedTest). Wyniki na nim o dziwo są dobre bo w granicach 800-900 download'u 

, ale na innych speedtestach nie wychodzę powyżej 180. Podłączałem na chwilę inne urządzenie (laptop HP Omen) pod ten sam kabel co idzie mi do PC i wtedy tylko laptop był podłączony i z internetowych speedtestów pokazywał mi około 500 download czyli też całkiem, całkiem. Podłączałem świeżym przewodem ten laptop bliżej modemu i też dobre wyniki. 

Mam swój router (asus rt-ac1200g+) i podłączyłem go po wszystkim do modemu pod ten sam przewód co był wcześniej bezpośrednio PC, a od routera świeżym kablem do PC i wyniki w dalszym ciągu około 180 download na PC przez internetowe Speedtesty a przez ten ProSpeedTest 800-900. Pobrałem najnowsze sterowniki do mojej karty sieciowej (Killer E2200 Gigabit Ethernet Controller) i w tym programie Killer Network Manager zaktualizowałem wszystko co się dało i te blokady prędkości ustawiłem takie jak od dostawcy 1000/60.

Finalnie wykluczyłem wszystko inne jako powód takiego wąskiego gardła. Nawet jak Wifi odpaliłem na telefonie to przez internetowy speedtest z telefonu pokazało mi około 250 download czyli więcej niż w moim PC.

W załącznikach przesyłam aktualny dxdiag + wyciąg z CPU-Z. 

Pytałem kolegi który troszkę bardziej zna się niż ja na temacie i sam nie wiem czemu tak się dzieje z PC.

 

Dodam że procesor jest podkręcony z 3.2 do 4.2 Ghz i nie było nigdy z nim problemu jeśli chodzi o funkcjonowanie itd na podkręceniu. Ping zawsze też miałem dobry i do tej pory nie było problemu z internetem (fakt więcej niż 150 Mbps download nie miałem na umowie do tej pory).

 

Proszę o pomoc, bo nie wiem co więcej mogę zrobić, żeby ten internet działał jak powinien. W najbliższym czasie (miesiąc) będę chciał kupić jakiś lepszy przewód RJ-45 z ekranem i puścić go w listwie od modemu.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podjęcie tematu.

Przechwytywanie.PNG

cpuz.cvf DxDiag04042020.txt

gavron7
komentarz
komentarz

na okli też jest apka...

 

Przeglądarki kłamią. Ile płacisz za to? Z Łodzi jesteś? W którym miejscu Łodzi jeśli tak?

Brunch
komentarz
komentarz

Nigdy przeglądarki nie pokazały mi ani nikomu kogo znam aż tak różnych wyników. 140zł Net+TV Łódź Śródmieście. Wina widać leży po stronie PC, ale nie wiem gdzie. Dodałem ten problem na 3 forach już i cisza.

3.PNG

4.PNG

5.PNG

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie2.PNG

xD.PNG

gavron7
komentarz
komentarz

A ja ci mówię że to przeglądarki :)

Na śródmieściu prawie na pewno nie dam ci nic oprócz radyjka więc przenieść się do mnie nie koniecznie Ci się opłaca :)

Zobacz na apce jakie ładne wyniki :) z przeglądarki takie naprawdę ciężko uzyskac.

Ps. Spróbuj ta aplikacja speedtest.net eb501d230adbd88459187033b11db074.jpg

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Ps. W TOYA to max taryfa? Chodzi mi o upload?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Brunch
komentarz
komentarz

Nie wiem czy max, ale na pewno w tej mojej ofercie 1000/60. 

Z aplikacji wynik jest taki (https://www.speedtest.net/my-result/d/68b17804-2426-444c-a1c1-afff3e1b786c).

Nie wiem dlaczego tak się dzieje, PC nie jest słaby a z modemu jest dosyłane 1000, ale coś w PC jest problem, nie wiem jaki :C :mur:

image.thumb.png.68e474208b34eb6d3da41c59527600aa.png

gavron7
komentarz
komentarz

spróbuj puścić na księżyc, oni mają w miarę dobre serwery.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.