x-kom hosting

Morele.net

Cudaczny_
utworzono
utworzono

Witam, jako iż jestem laik'iem w sprawię składania komputerów to chciałbym skorzystać z usługi montażu komputera przez jakże dobrze znaną choć niezbyt dobrze ocenianą firmę morele.net, wiem że nie zawsze zestawy stamtąd zamawiane przychodzą w pełni sprawne i w jednym kawałku lecz na dzień dzisiejszy nie mam innej alternatywy a i tak dostane papierki z gwarancją więc w razie problemu będę mógł się skarżyć. Lecz temat o czym innym bo słyszałem że wszystko na odwal itp i czasami nawet wstawiają używane komponenty i teraz moje pytanie w jaki sposób mam przeanalizować dostarczony sprzęt pod względem nowości podzespołów ? Jakich znaków szczególnych szukać i na co w głównej mierze zwracać uwagę ? Oraz może ktoś poda swoją opinię na temat tego sklepu tylko najlepiej z świeżego okresu a nie z roku 2016/17 gdzie już wiele się mogło zmienić. 
Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość jeżeli coś głupiego napisałem :)

 

Cudaczny_
komentarz
komentarz
12 minut temu, politolog napisał:

I co z skargi?Brak komputera, który kilka tygodni będzie leżał w serwisie. Chybione podejście, użeranie się i nerwy. Nie kieruj się znajomością loga sklepu. Praktycznie każdy sklep oferuję usługę montażu dobranych podzespołów i daje na to gwarancję.Załóż tutaj temat na Forum określ maksymalny budżet i przeznaczenie do gier lub pracy.Doradzimy, ty zamówisz i będziesz korzystał z tego PC.

Nie kieruje się logiem w sklepie tylko ceną całkowitą mojego zestawu oraz tym że polecił mi go znajomy. Wiadomo że zamówienie komputera z usługą montażu ze sklepu internetowego równa się z ryzykiem jakiejś wady czy to przez montażystów czy to przez firmę logistyczną to wszystko to ruletka a sam na własną rękę nie złożę bo po prostu boje się że coś uszkodzę i osobiście za to będę odpowiadał. Jak mówię to jest ruletka kilkanaście razy może być dobrze i się udać a innym razem może być wszystko porysowane czy połamane.
Ale skoro nie morele to jaka jest inna propozycja ?

 

politolog
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Cudaczny_ napisał:

Nie kieruje się logiem w sklepie tylko ceną całkowitą mojego zestawu oraz tym że polecił mi go znajomy

Ty będziesz korzystał a nie znajomy. Jaki on zestaw ci proponował i jakiej cenie?

 

5 minut temu, Cudaczny_ napisał:

Wiadomo że zamówienie komputera z usługą montażu ze sklepu internetowego równa się z ryzykiem jakiejś wady czy to przez montażystów czy to przez firmę logistyczną to wszystko to ruletka

Takie samo ryzyko, jak ty byś sam składał.Czasem rutyna, chwila nieuwagi.

Cudaczny_
komentarz
komentarz (edytowane)
4 minuty temu, politolog napisał:

Ty będziesz korzystał a nie znajomy. Jaki on zestaw ci proponował i jakiej cenie?

Znaczy inaczej źle to napisałem xd On mi zaproponował stronkę morele.net a zestaw sobie samodzielnie stworzyłem posiłkując się niektórymi treściami w internecie.

Mi głównie chodzi o te ryzyko zamawiania przez strony internetowe.

A co do montażu to ryzyko jest to samo tylko jak ja coś zrobię źle to będę musiał sam wymieniać uszkodzoną rzecz i nie oddam jej na gwarancję

 

politolog
komentarz
komentarz
5 minut temu, Cudaczny_ napisał:

Mi głównie chodzi o te ryzyko zamawiania przez strony internetowe.

A co do montażu to ryzyko jest to samo tylko jak ja coś zrobię źle to będę musiał sam wymieniać uszkodzoną rzecz i nie oddam jej na gwarancję

Teraz wysyłka jest z reguły kurierem, chyba,że chcesz odebrać osobiście.Linki są z kilku sprawdzonych/profesjonalnych sklepów internetowych z elektroniką.

 

Cudaczny_
komentarz
komentarz

Szczerze powiedziawszy na tych stronkach podzespoły wychodzą o 300 zł drożej niż z takiego x-komu czy morele. A ja osobiście mam dość ograniczony budżet i nie mogę sobie pozwolić na taką przepaść cenową :C

politolog
komentarz
komentarz
7 minut temu, Cudaczny_ napisał:

Szczerze powiedziawszy na tych stronkach podzespoły wychodzą o 300 zł drożej niż z takiego x-komu czy morele. A ja osobiście mam dość ograniczony budżet i nie mogę sobie pozwolić na taką przepaść cenową :C

Żaden problem? X-kom też składa komputery i daje na to gwarancję. Bierzesz podzespoły z proponowanego zestawu.Wydajniejsze i bardziej opłacalne niż gotowce.

Cudaczny_
komentarz
komentarz

No na x-kom jest tam chyba różnica 150 zł i też się bardzo zastanawiam nad tym czy x-kom czy morelki

 

politolog
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Cudaczny_ napisał:

No na x-kom jest tam chyba różnica 150 zł i też się bardzo zastanawiam nad tym czy x-kom czy morelki

Komputer to jest inwestycja.Chcesz mieć go na długie lata.Taniej nie znaczy zawsze lepiej.

  • Dobra wypowiedź 1
Cudaczny_
komentarz
komentarz

Tak tak wiem tylko pytanie czy w tym przypadku to lepiej czy nie bo x-kom też miewa różnorakie opinie na temat wysyłek towarów 

politolog
komentarz
komentarz
5 minut temu, Cudaczny_ napisał:

lepiej czy nie bo x-kom też miewa różnorakie opinie na temat wysyłek towarów

Opinie takie wypisują ludzie często pod wpływem emocji.Osobiście oddawałem na gwarancję podzespoły do komputera do tego sklepu.Kontakt z obsługą, był bardzo dobry.Informacje na bieżąco co się dzieje, przy zamówieniu lub gdy odsyłasz np płytę główną do serwisu producenta przez x-kom.

r102
komentarz
komentarz

Jak już tu w 100 wątkach pisze  - najlepiej jednak komputer złożyć samemu. Części przyjeżdżają w firmowych pudełkach /przygotowanych do tego by przebyć długą drogę z Azji do Polski bez uszkodzeń zawartości/ - złożenie komputera nie jest czynnością skomplikowaną  - a gwarancję masz na poszczególne części o ile bardzo ci zależy na gwarancji - zresztą części komputerowe mało się psują w ogóle /trzeba mieć pecha/.

I jak napisano w poście nr 2 - jak się tam w złożonym w firmie komputerze jakiś kabelek odłączy w transporcie  - to samemu ci nie wolno poprawiać tylko musisz odsyłać  - i miesiąc z głowy :-(

  • Dziękuję 1
Cudaczny_
komentarz
komentarz (edytowane)

Generalnie stanęło na tym że zamawiam same części z morelek a montaż wykonam z bratem ciotecznym który coś tam kiedyś składał więc powinno to wystarczyć + jakieś poradniki z yt

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.