x-kom hosting

Internet z karty SIM

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: gavron7 ,
kuba2201
utworzono
utworzono

Witam. Jestem tutaj nowy i nie wiem czy odpowiedni dział, z góry przepraszam. Chce prosić o pomoc. Posiadam modem usb 4g huawei e3373 na kate sim. Chciałem kiedyś zrobić sobie wifi w domu dlatego kupiłem router ze slotem usb. Modem włożyłem w router, internet oczywiscie nie działał. Czy jak bym załatwił sobie router, gdzie jest slot na karte sim była by mozliwosc stworzenia sieci wifi?Czy by to zadziałało?

slivero
komentarz
komentarz

Jeśli miałbyś router z slotem SIM to nie ma problemu, aby z jego poziomu rozpowszechniany był sygnał WI-FI. 

  • Dziękuję 1
gavron7
komentarz
komentarz

Jaki router masz obecnie (w sensie ten z portem USB)?

kuba2201
komentarz
komentarz

Witam, z roboty przed chwilo wrocilem. Router to huawei HG531s V1

IMG_20200321_143200.jpg

Dodam jeszcze ze modem byl stale podpiety do kompa ale wlasnie chcialem sobie wifi zrobic. Jeszcze jedno pytanko, czy da sie zrobic tak by z rutera pociagnąc internet do komputera za pomoco modemu podpietego do rutera?

Probowalem to zrobic, nie zadzialalo ale nie wiedzialem czy robie to dobrze czy zle

  • Rekomendowana odpowiedź
gavron7
komentarz
komentarz

A jaki masz modem jeszcze?
Generalnie bez problemu. Podłączasz modem pod USB routera konfigurujesz i będziesz miał neta po kablu i wifi normalnie. A jak podłączysz huba USB to jeszcze możesz sobie drukarkę wifi zrobić ;)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

kuba2201
komentarz
komentarz

Modem jest taki od huaweia rowniez

IMG_20200321_162319.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

nigdzie nie moge znaleść urządzeń kompatybilnych z tym routerem, pewnie dlatego że to jakiś szrot :(

 

W czystej teorii można wgrać tam openwrt i wtedy będzie obsługa wszystkiego czego zapragniesz a nawet więcej :)

 

Jeśli chcesz kupić coś normalnego co działa to DLINK DIR-825, dwuzakresowy normalny router z obsługa modemów na USB.

Ewentualnie router bezpośrednio z modułem SIM.

A jak coś po taniości to:

 

TPLINK MR3420 (ok. 30-50zł) i podłączasz ten modem, ewentualnie wrzucasz tam openwrt i wtedy podłączasz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.