x-kom hosting

Monitor iiyama G-MASTER GB2760QSU i problem z G-Sync

Wnk125
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Po 8 latach użytkowania monitora LG (model nie jest istotny) padł i byłem zmuszony do zakupu nowego monitora, wziąłem iiyama G-MASTER GB2760QSU-B1 27 z 144Hz, WQHD i FreeSyncem który obsługuje G-Sync. Zrobiłem jak radzili na Youtube żeby pierw pogrzebać w menu monitora i odpalić FreeSync i później w Panelu Nvidia odpalić G-Sync w następujący sposób, gdy zastosuje ustawienia i próbuje pogrywać sobie w takie tytuły jak PES2020 czy Rise of the Tomb Rider zaczyna co jakiś czas migotać ekran na czarno, dosłownie 2 sekundy obraz robi się czarny po czym wszystko wraca do normy i można kontynuować granie, jak to w grze single player nie jest to jakaś obraza majestatu tak w trybie Multiplayer liczy się każda sekunda :D dlaczego to występuje? kupiłem monitor aby miał wszystkie te gadżety które sobie życzyłem :) a wyskakuje taki ekran czarny, na razie próbuje ODZNACZYĆ tą w punkcie trzecim opcje "włącz ustawienia dla wybranego modelu monitora" i wydaje się że jest spokój ale oby na pewno G-Sync działa poprawnie?

Podaję specyfikacje poniżej

Płyta: MSI Z170A Gaming M3

Procek: Intel Core i7 6700k

Pamięć: 8 GB (1x 4GB Corsair Vegance LPX 3000Mhz i 1x 4 GB Goodram 2400Mhz)

Dysk: 1TB Seagate ST1000DX001 i SSD: ADATA SU650 256GB

Karta Graficzna: RTX 2080 MSI Trio X

Komputer podłączony jest standardowo kablem do modemu Netia o łączu 50mb

Karta sieciowa: Killer E2400 Gigabit Ethernet Controler

Zasilacz: BeQuiet Power Zone 850 lub 1000W modularny

obraz.thumb.png.9eb11aca8365e04a4cdba52e41f81e92.png

 

spacer.pngspacer.pngspacer.png

Edytowane przez Wnk125

Wnk125
komentarz
komentarz

Widzę że nie ma doświadczonych w tym temacie :) no trudno.

  • 5 miesięcy później...
Rafik233
komentarz
komentarz

I jak udał o ci się rozwiązać problem z tym miganiem ?  ja mam to samo z tym monitorem mam karte gtx 1080 Ti. Też mi ekran zrobi się na czarno na 2 sec w różnych momentach i w różnych grach częsciej w innych rzadziej a w niektórych wcale nie miga np. RDR 2 nie miga wcale a zauważyłem że w strzelankach typu FPS miga mi częściej. Niewiem czemu ma ktoś jakieś pomysły jak sobie z tym  poradzić bo g sync daziała zarabiscie tylko te miganie czasem denerwuje szczególnie na multi. 

  • 5 miesięcy później...
radeksjz
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam

Ja mam ten sam problem mi nawet od czasu do czasu pojawiają się kolorowe pasy trzeba wtedy monitor wyłączyć i załączyć i wszystko gra. Nie mniej też mam problem z miganiem ekranu. I szukam rozwiązania problemu. Ekran w ogóle nie miga w biosie więc zakładam, ze to sterowniki karty graficznej albo problem windowsa. Bo mi zawsze mignie ekran przy załączeniu panelu logowania ze skórką i ładnymi tapetami. Później losowo w różnych momentach mignie. Już sprawdzałem ale nie chodzi o gsync mam teź gtx`1080 być może trzeba popróbować zaintalować dużo starsze sterowniki. Ja instalowałem kilka poprzednich wersji. Stawiam grubą 100 że chodzi o software albo nvidia albo windows tylko nie wiem co. Dodatkowo sprawał ten monitor bratanek na gtx1060 i ani razu nie mignął.... Szukam dalej...

 

Edytowane przez radeksjz
  • 3 lata później...
radeksjz
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam

Znalazłem przyczynę migania i wyskakiwania kolorowych pasów w tym monitorze.

W natywnej rozdzielczości 2,5K HDMI jest błędnie wgrane odświeżanie domyślnie 144,01 a w DP jest 143 i troszkę po przecinku.
Mimo iż używamy DP pojawiają się kolorowe pasy i miganie ekranu co jest irytujące, jest to zjawisko rzadkie bo w momencie przepinki na HDMI cały czas mruga.
Rozwiązanie problemu jest takie, że dostosowujemy nową rozdzielczość ale ustawiamy 140-143hz u mnie na 143 rzadziej ale są mrugnięta trzeba sprawdzić niżej.
Problem zdecydowanie rzadziej występuje na DP wiec zalecam na DP też wykonanie dostosowania nowej rozdzielczości z nowym odświeżaniem 140-143hz
Podejrzewam że monitor tak naprawdę nie jest wstanie takie odświeżanie osiągnąć i a przypisane parametry kłócą się z wysyłaniem sygnału z karty gtx1080 który być może ze swojego profilu nie jest wstanie te parametry odwzorować i pojawiają się problemy

Edytowane przez radeksjz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.