x-kom hosting

Licencja na korzystanie szablonu Wordpress

Kubski145
utworzono
utworzono

Witam, czy jeśli zleciłem osobie wykonanie szablony/motywu na Wordpress to muszę mieć jakąś zgodę na umowie by z niego korzystać na własny użytek? Nie mam zamiaru nigdy strony sprzedawać itd, ale chodzi mi o osobisty użytek + żebym mógł wprowadzać ewentualne poprawki na nim.

Autorka motywu twierdzi, że nie trzeba i nigdy nie zawierała takich umów bo, robi motyw indywidualnie dla danej domeny.

gavron7
komentarz
komentarz

Zgodnie z prawem wszystko z automatu jest chronione prawem autorskim. W związku z powyższym autor musi się zrzec tych praw dla Ciebie albo musisz mieć pisemna zgodne na to że autor zgadza się na wykorzystanie przez Ciebie. W zgodzie musi być zakres wykorzystania czyli np czy możesz go modyfikować i w jakim stopniu itp. bezpieczniej jest dla Ciebie aby zrzekła się praw do swojego dzieła bo wtedy masz pełne prawo a tak to kit wie

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

  • Dobra wypowiedź 1
  • 1 miesiąc później...
-n3veR
komentarz
komentarz

Motyw jest Twój, bo za niego zapłaciłeś i możesz z nim zrobić cokolwiek chcesz. Nawet odsprzedać dalej jako jedna kopia lub wiele. Możesz też udostępnić go za darmo. Nie możesz jedynie usunąć z niego autora, bo to wtedy kradzież intelektualna i możesz być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

gavron7
komentarz
komentarz
Motyw jest Twój, bo za niego zapłaciłeś i możesz z nim zrobić cokolwiek chcesz. Nawet odsprzedać dalej jako jedna kopia lub wiele. Możesz też udostępnić go za darmo. Nie możesz jedynie usunąć z niego autora, bo to wtedy kradzież intelektualna i możesz być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
I uważasz że wszystko za co zapłaciłeś jest Twoje? Wszystko zależy od licencji/umowy.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

-n3veR
komentarz
komentarz (edytowane)

Oczywiście, że tak - że moje. Prawa majątkowe do zakupionej rzeczy nabywasz wraz z otrzymaniem projektu. Nie wiem czym się w życiu zajmujesz, ale ja zarabiam na wytwarzaniu kodu.

Edytowane przez -n3veR
  • Dobra wypowiedź 1
gavron7
komentarz
komentarz
Oczywiście, że tak - że moje. Prawa majątkowe do zakupionej rzeczy nabywasz wraz z otrzymaniem projektu. Nie wiem czym się w życiu zajmujesz, ale ja zarabiam na wytwarzaniu kodu.
To kup sobie na playerze film jakiś i go sprzedaj i niech się ktoś o tym dowie, ciekawe co im powiesz? "Przecież to kupiłem"? To że coś kupujesz nie znaczy że wszystkie prawa przechodzą na Ciebie, a to które konkretnie prawa przechodzą określa umowa/licencja.


Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

-n3veR
komentarz
komentarz
4 godziny temu, gavron7 napisał:

To kup sobie na playerze film jakiś i go sprzedaj i niech się ktoś o tym dowie, ciekawe co im powiesz? "Przecież to kupiłem"? To że coś kupujesz nie znaczy że wszystkie prawa przechodzą na Ciebie, a to które konkretnie prawa przechodzą określa umowa/licencja.

Ziomek, pytanie było o motyw pod CMSa, a nie zakup filmu czy odcinka serialu... Obudź się i przyznaj mi rację ;)

gavron7
komentarz
komentarz
Ziomek, pytanie było o motyw pod CMSa, a nie zakup filmu czy odcinka serialu... Obudź się i przyznaj mi rację
Nie przyznam racji. To że Ty sprzedając pozbywasz się praw wcale nie oznacza że wszyscy tak robią. Poza tym jeśli sprzedajesz a nie zrobiłeś umowy wcale się tych praw nie pozbyles. Opłata za dzieło nie wiąże się w ogóle ze zbyciem praw autorskich na to dzielo.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

-n3veR
komentarz
komentarz
13 minut temu, gavron7 napisał:

Opłata za dzieło nie wiąże się w ogóle ze zbyciem praw autorskich na to dzielo.

Prawa autorskie są niezbywalne! Nawet na mocy jakieś upośledzonej umowy...

Ja pisałem o prawie majątkowym do projektu. A na to wystarczy nawet umowa słowna w świetle prawa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.