x-kom hosting

Programy do zmiany .DOC na HTML i zmiany rozdzielczości zdjęć

Matifcb
utworzono
utworzono

Witam,

 

poszukuję dwóch programów:

 

1. Posiadam dużo, krótkich plików word i chciałbym je zmienić na HTML.  Mam dużo plików dlatego super by było jakby program do zamiany mógł zmieniać rozszerzenia dla wielu plików naraz.

 

2. Programu do zmiany rozdzielczości plików graficznych. Używam bardzo prostego programu PhotoResize. Zmieniając jego nazwę na np PhotoResize2500, przeciągając plik .JPG w parę sekund zmienia on rozdzielczość zdjęć. Poszukuję czegoś podobnego z tą uwagą aby też mógł on formatować wiele plików naraz. 

 

Czy ktoś używał podobnych programów i mógłby polecić jakieś? Z góry dziękuje !

gavron7
komentarz
komentarz

1. Zmiana rozszerzenia to poprostu kopiujesz i jako nazwę docelową podajesz *.HTML
Ale jeśli chcesz skonwertować pliki do HTML to proponuję wrzucić je na dysk Google i tam jest całe kilo plutonów które takie rzeczy ogarniają.

2. Xnview zrobi wszystko i o wiele wiele więcej

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Matifcb
komentarz
komentarz

ad. 1 

dopisanie .html nic nie daje, plik ma po prostu nazwe *.html i otwiera się dalej w Wordzie. Chciałbym to tak jak piszesz - skonwertować. Nakierujesz mnie bo posiadam dysk Google moze rzeczywiście się uda to szybko zrobić bez zewnętrznych programów czy konwertorów

 

ad.2.zaraz sprawdzę tego Xnview, dzięki za cynk

 

gavron7
komentarz
komentarz

Na pliku(ach) prawy klawisz i tam "otworz w" i masz pełno konwerteróœ

Matifcb
komentarz
komentarz

sprawdziłem rzeczywiście jest tego sporo ale nic z DOC na HTML. Mnostwo z pdf jest...

Matifcb
komentarz
komentarz

po co te komentarze to nie wiem... sprawdzalem ten Coverter bo moze on pare plikow naraz przyjac ale wyniki ktore dawal mnie nie zadowalaly. Moze robie gdzies blad i czegos nie rozumiem. Daje on plik HTML Chrome Document. Otwieram go i rzeczywiscie jest ladnie wszystko jak w wordzie, tylko ja musze wkleic kod html w moj program. Cos takiego co wyskakuje na stronie jak klika sie prawym myszką i wybiera opcje ZBADAJ - a tego nie moge kopiowac.

gavron7
komentarz
komentarz

Nie rozumiem czego nie możesz przekopiować? Htmla ze strony? Ctrl O

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Matifcb
komentarz
komentarz

HTML ktory sie generuje w zaproponowanym przez Ciebie konwerterze mogę otworzyć Chromem domyślnie. Jak tak robię to rzeczywiście treść z WORDa jest teraz w postaci pliku HTML. Nastepnie ja potrzebuje z tego kod jak to wszystko jest zapisane " programistycznie"  czyli docelowo potrzebuje takiej formy :

<p><b>przyklad:</b></p>
<ul>
<li>Artikel-Nr.: przyklad</li>
<li>EAN: przyklad</li>
<li>kolor: przyklad</li>

 

i nie wiem jak ja otrzymać. 
 

gavron7
komentarz
komentarz

Dalej nie rozumiem co potrzebujesz.. jeśli źródło to w przeglądarce naciśnij ctrl o i sobie skopiuj. A jak "wygląd" to musiałbyś wygenerować jakiegoś pdfa, jpg czy coś tego typu

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Gawel
komentarz
komentarz

Co do zmiany rozdzielczości to zobacz Light Image Resizer bardzo fajny, lekki i dostępny portable

Matifcb
komentarz
komentarz

chodzi mi ciagle o źródło. Potrzebuje cos co jest mam tekstowo napisane w Wordzie na zrodlo html. Cos takiego jak naciskasz na obojetnie jakiej stronie internetowej CTRL+SHIFT+I czyli prawym klikasz myszka np na stronke tu forum i z menu wybierasz ZBADAJ. Po prawej stronie automatycznie masz caly ten kod. 

 

Naciskajac ctrl+o otiwera mi sie okno do otwierania pliku. 

gavron7
komentarz
komentarz

sory, ctrl U

Matifcb
komentarz
komentarz

wystarczy takie cos jak edytor html online

 

https://htmled.it/edytor-html/

 

wrzucam tu tekst z Worda i obok mam gotowy kod bez zbędnych innych dupereli.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.