x-kom hosting

Czy udało wam się przekonać kogoś do Linuxa?

ciekawa_osoba
utworzono
utworzono

Witam pomyślałem, że warto założyć wątek z którym Linux zmaga się od początku. Jest to brak mało zaawansowanych użytkowników, którzy

używają tylko internetu, sporadycznie napiszą word. Taki Linux był by idealny ale z braku wiedzy i przekonań siedzą na Windows.

Mi się udało namówić 3 osoby, wiem,że jest to mało ale i tak dla mnie jest sukcesem.

A jak u was wygląda namawianie?

slivero
komentarz
komentarz

Dość ciężko bo większość osób zna Windows i nie chce się na nowo uczyć. 

ciekawa_osoba
komentarz
komentarz
Godzinę temu, slivero napisał:

Dość ciężko bo większość osób zna Windows i nie chce się na nowo uczyć. 

No właśnie ja tego nie rozumiem. Nie przemawia cena komputera, nie przemawia bezpieczeństwo, nie przemawia to ,że są skazani na jedną firmę, która ustala, że koniec wsparcia np na Win7 a ty jesteś zmuszony na przesiadkę na win10. W linux nikt Cię nie zmusza do kupna nowego komputera a nowy system zaktualizujesz za darmo. Albo jak np w Manjaro aktualizację wychodzą non stop. Czyli wieczne wsparcie.

anioł2009
komentarz
komentarz
14 minut temu, ciekawa_osoba napisał:

No właśnie ja tego nie rozumiem. Nie przemawia cena komputera, nie przemawia bezpieczeństwo, nie przemawia to ,że są skazani na jedną firmę, która ustala, że koniec wsparcia np na Win7 a ty jesteś zmuszony na przesiadkę na win10. W linux nikt Cię nie zmusza do kupna nowego komputera a nowy system zaktualizujesz za darmo. Albo jak np w Manjaro aktualizację wychodzą non stop. Czyli wieczne wsparcie.

 

A co jeśli ktoś pracuje z windowsowymi programami których linux nie obsługuje ??? 

System fajny, ale nie do grania i używania programów w środowisku windows.

ciekawa_osoba
komentarz
komentarz
Godzinę temu, anioł2009 napisał:

 

A co jeśli ktoś pracuje z windowsowymi programami których linux nie obsługuje ??? 

System fajny, ale nie do grania i używania programów w środowisku windows.

No właśnie pracuje, ja piszę o takich, którzy nie używają specjalistycznych programów a komputer traktują jako rozrywka, dostęp do internetu.

Taka grupa jest bardzo duża. Używają Windowsa z nie wiedzy, z mylnego przekonania.

Mojej mamie zainstalowałem Linuxa. No i co używa. Zaznaczę, że kompletnie nie zna się, używa tylko internetu, skype i czasem

czasem worda. Pokazałem co i jak. No i  nie ma problemu.

gavron7
komentarz
komentarz

Daj mi apke i pokaże Ci że jednak na Linuxie ona działa.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

slivero
komentarz
komentarz

Chyba największy problem to jednak gry. Nie oszukujmy się duża grupa PC-tów to gracze. 

  • Dobra wypowiedź 1
ciekawa_osoba
komentarz
komentarz
Dnia 2.03.2020 o 10:57, slivero napisał:

Chyba największy problem to jednak gry. Nie oszukujmy się duża grupa PC-tów to gracze. 

Nie było by problemu z grami gdyby ci co kompa używają do Internetu instalowali by linuxa. 

slivero
komentarz
komentarz

Może coś w tym jest, ale jednak rzeczywistość jest inna i zostaje nam się tylko z nią pogodzić :D 

ciekawa_osoba
komentarz
komentarz
6 minut temu, slivero napisał:

Może coś w tym jest, ale jednak rzeczywistość jest inna i zostaje nam się tylko z nią pogodzić :D 

No ale zawsze zostaje namawiać, bo warto.

slivero
komentarz
komentarz

No tak ale wiesz nie każdy się nadaje do takiego "namawiania" trochę źle to się kojarzy :D

tumaszu
komentarz
komentarz

To prawda , zazwyczaj wszyscy są po prostu już przyzwyczajeni do Windowsa . Tłumaczę niektóym ,  że generalnie linux to lepszy system , ale po prostu przyzwyczajenie robi swoje . Mam wrażenie , że gdyby w szkole wszyscy uczyli się na Linuxie to nikt nawet nie pomyślałby o tym , żeby mieć Windowsa w swoich komputerach przenośnych albo stacjonarnych

  • Dobra wypowiedź 1
ciekawa_osoba
komentarz
komentarz
37 minut temu, slivero napisał:

No tak ale wiesz nie każdy się nadaje do takiego "namawiania" trochę źle to się kojarzy :D

A wystarczy zainstalować linuxa i go używać. Jak ktoś nigdy nie używał i mówi nie bo wyczytał ,że to skomplikowane. Koło się zamyka. Pojawia się pełno znawców co Linuxa tylko widzieli na zdjęciu.

A kto z was korzysta z moich poradników? Kto z was wchodzi na mój profil?

gavron7
komentarz
komentarz

Tak chwalicie Linuxa itd itp....
A ilu z Was tak naprawdę wykorzystuje jego możliwości? Założę się że korzystacie tylko z Xow, cała konfigurację też tylko z ich poziomu robicie itp.

Wypadałoby w tym wątku wykazać różnice które skłoniły Was do zainstalowania we systemu. Dodam swoje - zainstalowałem go pierwszy raz w 2001 roku i pozostał do dzisiaj ;) od samego początku używałem głównie jako serwer + desktop aktualnie mam 2 różne (z uwagi na to że mam więcej sprzętu) serwery mają swoje desktopy swoje systemy. Żaden nie jest jednocześnie wykorzystywany do obu celów. Dla mnie najfajniejsza rzeczą ktora jest w linach są repozytoria, czyli nie muszę szukać programu który chce zainstalować. Wystarczy wpisać jedna komendę (lub zaznaczyć ptaszek w Xach) i się zainstaluje. Owszem jeśli czegoś nie ma ale super świerza wersje chcemy to trzeba szukać. Ale nawet tu instalacja sprowadza się do jednej komendy, no może 2 ;)
Podczas instalacji nie muszę martwić się (przeważnie) o jakieś biblioteki itp. wszystko zainstaluje się samo jeśli jest potrzebne.
Następna rzecz która mi się podoba jest możliwość skonfigurowania totalnie wszystkiego .. nie jesteśmy ograniczeni na możliwość konfiguracji konkretnych elementów w systemie bez konieczności odinstalowywania dodatkowych aplikacji.

Dodatkowo na Linuxie o wiele więcej skonfigurujesz niż na Windowsach (w moim przypadku chodzi np o ustawienia sieci)


Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

A wystarczy zainstalować linuxa i go używać. Jak ktoś nigdy nie używał i mówi nie bo wyczytał ,że to skomplikowane. Koło się zamyka. Pojawia się pełno znawców co Linuxa tylko widzieli na zdjęciu.
A kto z was korzysta z moich poradników? Kto z was wchodzi na mój profil?
Zapodaj linki :)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

ciekawa_osoba
komentarz
komentarz
Godzinę temu, gavron7 napisał:


 

Zapodaj linki :)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

Ok to link do bloga https://blogowanielinux.blogspot.com/

Tak w ogóle chcecie aby w tym wątku informował o nowych filmach? Psst tylko nie wiem jak zaakceptują to adminy ;)

gavron7
komentarz
komentarz
Ok to link do bloga https://blogowanielinux.blogspot.com/
Tak w ogóle chcecie aby w tym wątku informował o nowych filmach? Psst tylko nie wiem jak zaakceptują to adminy 
Kawał dobrej roboty. Przejrzałem tytuły wszystkich, obejrzałem jeden ;)

Co do filmów to (jeśli chodzi o mój dział czyli sieci) są drobne niedociągnięcia ale dla widza wystarczy i jest ok ;)

A co do adminów to mogę wsiąść na siebie ;) bo te Twoje poradniki są spoko dla newbe na Linuxie.



Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

  • Super 1
ciekawa_osoba
komentarz
komentarz

Są bez głosu bo nie mam warunków.  Staram się 1 dziennie nowy film. Chociaż czasem brak mi pomysłów.

30 minut temu, gavron7 napisał:

Kawał dobrej roboty. Przejrzałem tytuły wszystkich, obejrzałem jeden ;)

Co do filmów to (jeśli chodzi o mój dział czyli sieci) są drobne niedociągnięcia ale dla widza wystarczy i jest ok ;)

A co do adminów to mogę wsiąść na siebie ;) bo te Twoje poradniki są spoko dla newbe na Linuxie.



Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, na blogu po prawej stronie dałem informacje o forumpc;).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.