x-kom hosting

Problem z pingiem

Kokain
utworzono
utworzono

Ostatnio mam problemy z ciągłymi skokami pingu i utratą pakietów, gram przez kabel. Modem connectbox, dostawca upc, karta sieciowa wbudowana w płyte główną Intel® I211AT Gigabit LAN controller
Wstawiam screen z pingplottera

ping gg.png

gavron7
komentarz
komentarz

1. Wyłącz ipv6 na karcie sieciowej

2. Gdzie masz tą utratę do google bo nie widzę?

  • Dziękuję 1
Kokain
komentarz
komentarz
6 minut temu, gavron7 napisał:

1. Wyłącz ipv6 na karcie sieciowej

2. Gdzie masz tą utratę do google bo nie widzę?

1. Wyłączyłem nadal to samo

2. W sensie na 1 hopie mam 59% packet loss jak dobrze rozumiem?

gavron7
komentarz
komentarz

no i co z tego?

A co to za urządzenie?

Może jest tak obciążone że co 2gi pakiet ICMP tylko odbija, bo nie ma czasu na nic więcej?

Może jest tak ustawione aby nie przejmowało się pakietami ICMP?

Może akurat normalna trasa jest zablokowana i poszło inną?

Może to może tamto.

Możesz z czystym sumieniem wykluczyć wszystkie 'może'?

A ping do google ma straty? A widzisz... To co Cię interesuje co dzieje się po drodze? Równie dobrze jadę do Ciebie samochodem i mówię Ci że na 100% będę za 30 miniut, guzik Cię obchodzi czy stoję w korkach czy nie skoro i jestem równiutko za 30 minut.

 

Średni ping do google masz 15ms (od 10 do ok 23). Nie wiem, chcesz mieć cały czas niezmiennie te 15ms? Jest to niemożliwe. A zmiana o taką wartość jest niezauważalna.

 

ps. Daj screen z mtr'a (traceroute) na ipv4...

Kokain
komentarz
komentarz

nwm czy o to chodziło ale wrzucam, na tym ipv4 chyba jednak lepiej ^^

tracert.png

gavron7
komentarz
komentarz

Teraz przynajmniej coś widać (na ipv4) ... Na przyszłość testuj zawsze do ip a nie nazwy domenowej, dzisiaj google jest na tym ip a jutro na innym więc do kitu takie testy :)

 

To co pokazałeś (timeout) może (ale nie musi) świadczyć o usterce routera.

Spróbuj podłączyć kompa bezpośrednio do modemu kablowego i zapuścić dokładnie to samo.

 

Kokain
komentarz
komentarz
10 godzin temu, gavron7 napisał:

Teraz przynajmniej coś widać (na ipv4) ... Na przyszłość testuj zawsze do ip a nie nazwy domenowej, dzisiaj google jest na tym ip a jutro na innym więc do kitu takie testy :)

 

To co pokazałeś (timeout) może (ale nie musi) świadczyć o usterce routera.

Spróbuj podłączyć kompa bezpośrednio do modemu kablowego i zapuścić dokładnie to samo.

 

mam tylko tego connect boxa z upc, jak mam to ominąć?

gavron7
komentarz
komentarz

A wytłumacz mi jak to ominiesz? :)

Myślałem że masz swój router, dziwne że dają tam NATa na urządzeniu, ale spoko nie mnie oceniać.

 

Generalnie sprawdziłbym na linux live jeszcze mtra do tego samego adresu (terminal -> mtr 8.8.8.8)

Nie ma się co stresować i nie masz nic złego, jedyne opóźnienie jest tuż za modemem UPC, ale taki komunikat może być spowodowany błędem windowsa dlatego sugeruję na normalnym systemie sprawdzić :)

Po drodze nie masz nic złego, co ciekawe powiedz mi, Ty w PL mieszkasz czy gdzieś tam? Bo w ogóle żaden adres nie jest polski i to może być dla Ciebie problemem. Nie masz problemów z YT/Netflixem i innymi gdzie ogranicza Cię kraj?

 

Kokain
komentarz
komentarz
5 minut temu, gavron7 napisał:

A wytłumacz mi jak to ominiesz? :)

Myślałem że masz swój router, dziwne że dają tam NATa na urządzeniu, ale spoko nie mnie oceniać.

 

Generalnie sprawdziłbym na linux live jeszcze mtra do tego samego adresu (terminal -> mtr 8.8.8.8)

Nie ma się co stresować i nie masz nic złego, jedyne opóźnienie jest tuż za modemem UPC, ale taki komunikat może być spowodowany błędem windowsa dlatego sugeruję na normalnym systemie sprawdzić :)

Po drodze nie masz nic złego, co ciekawe powiedz mi, Ty w PL mieszkasz czy gdzieś tam? Bo w ogóle żaden adres nie jest polski i to może być dla Ciebie problemem. Nie masz problemów z YT/Netflixem i innymi gdzie ogranicza Cię kraj?

 

W polsce w bloku :D

gavron7
komentarz
komentarz

Naprawdę nie masz problemów geolokalizacyjnych? Misiu to może jakiegoś vpna używasz czy coś?

Pokaż jeszcze traceroute do innych stron czyli np daj do adresów:
wp.pl
aliexpress.com
194.63.133.4

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Kokain
komentarz
komentarz

Kiedyś używałem vpna ale odinstalowałem  wszystko

tracert aliex.png

trac 1.png

6 godzin temu, gavron7 napisał:

Naprawdę nie masz problemów geolokalizacyjnych? Misiu to może jakiegoś vpna używasz czy coś?

Pokaż jeszcze traceroute do innych stron czyli np daj do adresów:
wp.pl
aliexpress.com
194.63.133.4

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

I JAK ?

gavron7
komentarz
komentarz

W drugą stronę wygląda tak

 Host                                Loss%   Snt   Last   Avg  Best  Wrst StDev
 1. 194.63.135.1                      0.0%    16   30.9  17.3   3.4  80.6  24.8
 2. 91.193.99.11                      0.0%    16    0.2   0.2   0.1   0.3   0.1
 3. 91.193.99.13                      0.0%    16    0.2   0.2   0.2   0.3   0.0
 4. 62.115.151.102                    0.0%    16    6.1   6.1   6.1   6.3   0.1
 5. 213.155.136.238                   0.0%    15   13.3  11.3  10.2  18.6   2.2
 6. ???

 

Co prawda nie ma ostatniego hosta, ale to nie przeszkadza bo jestem wycinany na FW.

 

Z Twoich mtrów nic złego nie wynika. Wg mnie wszystko jest wporządku. Wiadomo że pinga nie będziesz miał 'sztywno' na np 15ms, będzie się zmieniać ale w Twoim przypadku 10ms-20ms to jest normalne.

 

Jeszcze raz powtórze - nic złego nie widzę i nie wiem czemu uważasz że masz utraty pakietów i do kąd te utraty masz?

 

  • Dziękuję 1
Kokain
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, gavron7 napisał:

W drugą stronę wygląda tak

 Host                                Loss%   Snt   Last   Avg  Best  Wrst StDev
 1. 194.63.135.1                      0.0%    16   30.9  17.3   3.4  80.6  24.8
 2. 91.193.99.11                      0.0%    16    0.2   0.2   0.1   0.3   0.1
 3. 91.193.99.13                      0.0%    16    0.2   0.2   0.2   0.3   0.0
 4. 62.115.151.102                    0.0%    16    6.1   6.1   6.1   6.3   0.1
 5. 213.155.136.238                   0.0%    15   13.3  11.3  10.2  18.6   2.2
 6. ???

 

Co prawda nie ma ostatniego hosta, ale to nie przeszkadza bo jestem wycinany na FW.

 

Z Twoich mtrów nic złego nie wynika. Wg mnie wszystko jest wporządku. Wiadomo że pinga nie będziesz miał 'sztywno' na np 15ms, będzie się zmieniać ale w Twoim przypadku 10ms-20ms to jest normalne.

 

Jeszcze raz powtórze - nic złego nie widzę i nie wiem czemu uważasz że masz utraty pakietów i do kąd te utraty masz?

 

Myślę że mam utraty pakietów bo często jak gram mam zaniki internetu na pare sekund na discordzie, tsie itd

gavron7
komentarz
komentarz

No to odpal ping 8.8.8.8 -t > ping.txt na pare godzin

to polecenie wrzuci ping do dnsow google do pliku ping.txt

i pozniej zobaczysz sobie plik czy masz utraty czy nie

 

Jakie masz łącze i czy nie wykorzystuje ktoś go jak Ty akurat grasz?

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.