x-kom hosting

Initio INIC-1511 USB Device

Roberto792
utworzono
utworzono

Witam serdecznie,

 

chciałem poprosić o pomoc związaną z urządzeniem o nazwie jak w tytule tematu. Jest to dysk zewnętrzny CD/DVD podłączany przez przewód USB. Niestety jest problem z wykryciem go w systemie Windows 10. Zarówno na laptopie jak i komputerze stacjonarnym nie działa po podłączeniu.

 

Dokładnie to jest widoczny przez kilka sekund po czym znika. Po zaznaczeniu opcji pokazania ukrytych elementów jest widoczny, ale oczywiście jako ukryty.

 

Przetestowałem już kilka opcji rozwiązania tego problemu, które były dostępne w internecie, ale niestety nic to nie dało. Np. odinstalowałem go i podłączyłem ponownie, ponownie przeinstalowałem kontrolery usb, wyłączyłem opcję selektywnego zawieszania.

 

W załączniku przesyłam również kilka przykładowych zdjęć widoczności tego urządzenia.

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie lub pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

IMG_20200226_091549.jpg

IMG_20200226_091637.jpg

IMG_20200226_091727.jpg

slivero
komentarz
komentarz
7 godzin temu, Roberto792 napisał:

Jest to dysk zewnętrzny CD/DVD

Mówimy tu o dysku zewnętrznym czy napędzie/nagrywarce zewnętrznej ?

Roberto792
komentarz
komentarz

Jest to napęd zewnętrzny.

 

Zdjęcie w załączniku.

IMG_20200227_162221.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

Nie potrzebuje dodatkowego zasilania ?

gavron7
komentarz
komentarz

1. Czy możesz bezproblemowo wysuwać i wsuwać tackę na płytę?
2. Czy klikając w napęd masz płytę w środku?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Roberto792
komentarz
komentarz

Z tył napędu jest wejście na przewód USB oraz dodatkowego zasilania.

Napędu nie widać bez względu na to czy jest w nim czy też nie ma płyty. Sama tacka chodzi w porządku. Czasami jak próbowałem zmienić płytę to po jej włożeniu tacka sama się otwierała, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

gavron7
komentarz
komentarz

Podłączałes dodatkowe zasilanie ?

 

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Roberto792
komentarz
komentarz

Tak podłączałem.

Na zdjęciu cały zestaw.

IMG_20200228_133453.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

Czyli podłączasz 2x USB do kompa, jednym leci zasilanie i komunikacja, drugim tylko zasilanie tak?

 

Spróbuj odpalić linux live. Jeśli pod nim będzie problem to napęd do kosza. Ale raczej obstawiam że na linuxie Ci zadziała, a problem masz u siebie w systemie, szczególnie że urządzenie cały czas jest widoczne

Roberto792
komentarz
komentarz

Tak, oba usb są podpiętę.

 

Spróbuję opcją z linux live. Dam znać czy się udało. Dzięki za pomoc.

Gawel
komentarz
komentarz

Spróbuj zasilanie podłączyć pod zasilacz USB 

  • 2 miesiące później...
Roberto792
komentarz
komentarz

Witam,

 

jednak skończyło się na wymianie napędu na nowy.

 

Bardzo dziękuje wszystkim za chęci i pomoc w tym temacie.

  • 3 lata później...
Progal
komentarz
komentarz (edytowane)

同様の問題に遭遇した人向けに解決法を記しておきます。

私の場合、内蔵用DVDドライブとDVDドライブケース内部の半導体の接続不良が原因でした。一旦ドライブを分解してから端子の部分をしっかり接続し直し、再度パソコンとUSBで接続したら正常に認識しました。

 

この方法でも正常に認識しなかった場合は故障の可能性が高いので諦めて潔く買い替えを。

 

以下、DeepLで自動翻訳した英語版とポーランド語版です。

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

<English>

I will note the solution for those who have encountered similar problems.

In my case, the cause was a poor connection between the internal DVD drive and the semiconductor inside the DVD drive case. I disassembled the drive, reconnected the terminals securely, and connected it to the PC via USB again, and it was recognized normally.

If the drive was not recognized normally even with this method, there is a high possibility of failure, so give up and replace it gracefully.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

<Polaco (língua)>

Rozwiązanie jest opisane dla tych, którzy napotkali podobne problemy.

W moim przypadku problem był spowodowany słabym połączeniem między wewnętrznym napędem DVD a półprzewodnikami wewnątrz obudowy napędu DVD. Zdemontowałem napęd, ponownie podłączyłem zaciski i ponownie podłączyłem go do komputera przez USB, po czym został on poprawnie rozpoznany.

Jeśli napęd nadal nie jest prawidłowo rozpoznawany przy użyciu tej metody, prawdopodobnie jest uszkodzony i należy go ostrożnie wymienić, rezygnując.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

IMG_0693.JPG

Edytowane przez Progal

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.