x-kom hosting

Umieszczenie gry na stronie internetowej

61jacekp
utworzono
utworzono

Chciałbym umieścić grę na mojej stronie.  Np. układanie puzzli. Utworzyłem podstronę do której podlinkowałem grę puzzle w exe. Po naciśnięciu na link po prostu władowuje się na komp. Chciałbym by gra była gotowa do grania już na wejściu na podstronę. Chciałbym by po naciśnięciu na "link" gra otwierała się w przeglądarce. Czy jest to możliwe?

gavron7
komentarz
komentarz

Na tak zadane pytanie odpowiedź brzmi - tak jest możliwe.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

61jacekp
komentarz
komentarz

No tak zapomniałem dodać "Jak" to jest możliwe? Czy wymaga dodatkowego oprogramowania ?:)

gavron7
komentarz
komentarz

Ja np exe nie odpale. Więc możesz sobie to w buty wsadzic. Ty z resztą też np na telefonie.
Musisz przygotować grę przeglądarkowa czyli np we flashu. Jeśli bardzo chcesz trzeba postawić jakaś VM i wtedy w przeglądarce odpalasz co tylko chcesz.


Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

61jacekp
komentarz
komentarz

Programik jest gotowcem. Ja go nie robiłem. Jeżeli można to bym to VM., lecz nie wiem co to jest. Skąd ściągnąć i jak zainstalować na serwerze. Jak podpiąć do strony.

gavron7
komentarz
komentarz

Hehehehe.. porywasz się z motyką na słońce, nie mając pojęcia widzę o sieciach czy nawet stronach internetowych...

 

Skoro bardzo chcesz exe'ka odpalić musisz mieć maszynę wirtualną (VM) na której odpalisz daną grę/aplikację i której ekran/klawiaturę/myszkę przekierujesz na stronę.

Jak? hmm.. poszukaj, ale to nie jest takie hop siup.

A jeśli chcesz aby ktoś to zrobił za Ciebie to niestety to kosztuje i pewnie drożej niż myślisz - ja na spokojnie za to wezmę jednorazowo 1000zł + koszt licencji i później miesięcznie załóżmy 30zł. Dlaczego?

 

1. koszt sprzętu biorę na siebie - 0zł

2. instalacja systemu hosta - 250zł

3. instalacja i konfiguracja środowiska VM - 200zł

4. sprzężenie środowiska VM z WWW - 200zł

5. jednorazowy zakup licencji na WINDOWS (bo skoro .exe to chyba windows nie?) - nie znam cen i nie wiem jaki Windows potrzebujesz

6. Instalacja ww Windowsa na VM - 150zł

 

Jak widzisz trochę roboty z tym jest. Dodatkowo dojdą koszty nie przewidzianych spraw - ekran VM to jak Twój komputer, czyli jedna osoba jednocześnie przy nim siedzi, więc... hmmm wyobraź sobie co się stanie jak 2 lub więcej osób wejdzie w tym samym momencie na stronę? - każdy będzie grał w tym samym miejscu i będą sobie zabierać 'klawiature/myszkę' :)

 

61jacekp
komentarz
komentarz (edytowane)

Z tego co się zorientowałem to ja i motyki nie posiadam ;)

Nie wiedziałem ze możne być tak skomplikowane. Ponoć mamy taka zaawansowaną komputerową technologie. Kiedy próbowałem "lizać" programowanie CNC to uczyłem się "G" kodów.

Było to jakieś 20 lat temu. Tak sobie pomyślałem że są już jakieś proste moduły że nie trzeba mozolnie "wklikiwać" wszystko.

Edytowane przez 61jacekp
gavron7
komentarz
komentarz

Dlaczego skomplikowane? To jest proste. Tylko dosyć mocno czasochłonne.

Generalnie masz zły tok myślenia... Zobacz .. ty ta gierkę odpalasz np na win10 a sąsiad ma win7 i już mu nie pójdzie.. dlatego trzeba ją przerobić do uniwersalnego formatu. Nie wiem co to za Gierka ale może jest już jakiś silnik który to ogarnia i wystarczy tylko kilka plików przekopiować i już.
Ja Ci napisałem jak to ogólnie zrobić, ale wszystko trzeba traktować indywidualnie

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

61jacekp
komentarz
komentarz

To co piszesz wygląda sensownie. Ten program mi się podoba. Nie jest drogi. Próbowałem pisać do nich po angielsku i po czesku bo oni są z Czech.

Niestety nie mam odpowiedzi. https://www.tibosoftware.com/jigsaw-puzzle-stuff.htm

gavron7
komentarz
komentarz

Ale widzisz... Ja nic z tym nie zrobię, bo nie mam windowsów...

Znaczy zrobię i mogę odpalić, ale przy pomocy 'wine' (czyli emulatorka takiego) który bez problemu mi to odpala

61jacekp
komentarz
komentarz

Szkoda, bo każdy inny program może już tak nie wyglądać. Niema chyba czegoś takiego jak konwertor z exe do Flesh :-) jak jpg do gif :-)

gavron7
komentarz
komentarz

jpg i gif to są obrazki więc nawet laik to przekonwertuje.

 

W przypadku exe, to plik wykonywalny, który wymaga różnych bibliotek np. do obsługi grafiki, klawiatury, myszki itp.

Więc dlatego nie ma czegoś takiego.

61jacekp
komentarz
komentarz

Chyba po prostu udostępnię razem z moimi puzzlami ten program w darmowej wersji. Pograją sobie przez jakiś czas, chyba 5 godzin. Po prostu załaduje się i już. Jak to mówił Sztyrlic : Materiał do przemyślenia (Siedemnaście mgnień wiosny) :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.