x-kom hosting

Wyciszenie kompa... chłodzenie wodne?

ciuciom
utworzono
utworzono

Witam

Chciałbym wyciszyć komputer totalnie, nie chcę słyszeć niczego. Jak to osiągnąć? Myślałem nad wymianą chłodzenia komputera na wodne, ale ciekawi mnie jaki to będzie koszt. Może macie jakieś pomysły jakaś komora przeciwhałasowa, albo jakie chłodzenie mi polecicie? Zasilacz to Modecom Volcano jutro sprawdzę jaka moc, procek 4rdzeniowy Intela 2,4Ghz, i grafika radeon też jutro sprawdzę jaki model, ale ma swoje chłodzenie osobne no i oczywiście jakiś patent a wyciszenie dysku. Pozdrawiam i czekam na odp

BlackRaven
komentarz
komentarz

Wyciszanie kompa to trochę taka walka z wiatrakami, nawet ja założysz chłodzenie wodne (a dobre WC to niemały wydatek), to i tak zostaje Ci jeszcze wiatrak w zasilaczu, no i dyski... Odpowiedz sobie na pytanie czy nie wystarczy Ci ciche chłodzenie powietrzem, sprawdź które wentylatory najbardziej hałasują i je wymień. Na dysk możesz kupić ten Scythe Quiet Drive (trochę drogi jak dla mnie jest, zwłaszcza jak się ma 2 dyski), albo próbować domowych sposobów.

wojtek1989
komentarz
komentarz

zacznijmy do tego... "nie ma rzeczy nie możliwych" :D tylko powiedz ile kasy chcesz na to przeznaczyć ? można zrobić tak że kompa nie będzie wogóle, tylko czy chcesz się bawić w wydawanie pieniędzy na to ?

Najważniejsze to ile kasy chcesz na to przeznaczyć. Powiedz ile to napewno zoptymalizujemy coś do wyciszenia twojego kompa :)

Gość
komentarz
komentarz
Myślałem nad wymianą chłodzenia komputera na wodne, ale ciekawi mnie jaki to będzie koszt
(a dobre WC to niemały wydatek),

Dobre WC (a nie żadne syf Zalman-a/TermalTake-a/HydroX-a) to koszt od 300zł (tylko CPU) przez 600zł (CPU,GPU,Ciptest) po ponad 1000zł. Jeżeli chcesz schłodzić CPU,GPU,NB przygotuj się na wydanie ok.600zł, oprócz bloków (polecam produkty MNP - bardzo wydajne, tanie i do tego polskie) potrzebna będzie chłodnica, rezerwuar (zależnie czy to układ otwarty/zamknięty), pompka, płyn chłodzący, węże i opaski zaciskowe.

Blok CPU: MNP Hydra 159zł - bardzo wy dajny (najlepszy jakość/cena) i kompatybilny z wszystkimi socketami (począwszy od 462 i 478 po AM2 i 775)

Blok GPU: MNP Prison Pro V2 GPU 119zł - wydajna i tania konstrukcja, jeżeli karta graficzna to nie 8800GTX/Ultra bądź Radeon 2900xx spokojnie wystarczy. Kompatybilny z następującymi GPU

* ATI Radeon od serii 9xx(np.9700 i 9800) po przez serię ? Xxxx(np X800 i X700)

* ATI Radeon X1xxx (X1600, X1900) oraz X2600 i X2900XT

* nVidia GF3, GF4 i GF5xx

* nVidia seria GF6xxx oraz seria GF7xxx

* nVidia G8xxx (np. GF8800)

Blok NB: MNP Channel Pro V3 Intel 89zł niezłą konstrukcja, schłodzi każdy NB

Chłodnica: Black Water Advanced 123 rev. 3.0 149zł - pozwala na zamontowanie do 6 wentylatorów, bardzo wydajna

Pompka: Black Water Silent Pump 12V 99zł - cicha (z odległości 1m bezgłośna), tania i wydajna

Rezerwuar: Black Water NanoTank 3x G1/4 50zł - mały, ładny i łatwy w uzupełnieaniu

Węże: polecam markowe (Innovatek,Tygon,Black Water)

Płyn:Innovatek innovaPROTECT Pro 250ml 29zł

Razem (+/-) 724zł (można o wiele taniej kupując części używane i bloki od producenta a nie w cooling.pl)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.