x-kom hosting

Problem z niewidzianym napędem DVD/CD

Path
utworzono
utworzono

Witam, po pierwsze chcę zaznaczyć, że przeszukiwałem internet w celu znalezienia solucji problemu jednak nie udało mi się tego rozwikłać. Nie do końca wiem od kiedy ten problem istnieje, bo niezbyt często korzystałem z nagrywarki. Zauważyłem to teraz kiedy była mi oczywiście potrzebna.

 

A więc do rzeczy. Nie widzę żadnego napędu DVD w moim komputerze, ani w menedżerze urządzeń (powinno być **Stacje dysków CD-ROM/DVD**, a nie ma nic). Po włożeniu płyty nagrywarka działa, płytę obraca jednak nie wyświetla się okienko z odczytaniem zawartości płyty, ani nic więcej.

 

#1 Próbowałem odłączyć i podłączyć nagrywarkę - nie działa

 

#2 Odinstalowałem Deamon Tools i wyczyściłem rejestry - nie działa

 

#3 wedle zaleceń rozwiązywania problemów z Win chciałem odinstalować w menedżerze urządzeń w Kontrolerach IDE/ATAPi -ATA Channel 0, ATA Channel 1 oraz Standardowy podwójny kontroler PCI IDE jednak ich NIE MA. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane.

 

#4 Chciałem usunąć Upperfilters i Lowerfilters z rejestru: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}, ale ich NIE MA.

 

5# Kolejnym krokiem wedle zaleceń było utworzenie podklucza rejestru HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi - Controller0 i EnumDevice1 ale tym razem ONE SĄ Próbowałem je usunąć i stworzyć na nowo, ale nie przyniosło to efektu. Wedle informacji tam zawartych miało to utworzyć Lowerfilters i Upperfilters.

 

Link do tematu z którego korzystałem: https://support.microsoft.com/pl-pl/help/314060/your-cd-or-dvd-drive-is-not-recognized-by-windows-or-other-programs

 

Nie mam pojęcia co mogę zrobić więcej. Nigdzie nie znajduje rozwiązania problemu. Jedyne czego jeszcze nie robiłem to próbowania podpięcia innej nagrywarki, bo nie mam skąd tymczasem załatwić. Może jest popsuta? A może aktualizacja windowsa do wersji 1903 sprawiła te problemy? Po niej niektóre rzeczy przestały mi działać np. pad w niektórych grach, niektóre aplikacje przestały działać... To może być jednak złudna korelacja. Nie wiem.

 

Proszę o wskazówki i z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Gawel
komentarz
komentarz

Może tak być że już padła. Kabel sygnałowy też sprawdzałeś ? Najlepiej sprawdzić twoją nagrywarkę na innym PC. Na koniec jak stwierdzisz że padła to kup sobie napęd  USB

Path
komentarz
komentarz

Sprawdziłem w biosie i nie widać nic prócz moich dwóch dysków. Zrobiłem przepinkę kabli i nie dało to żadnego efektu.

 

satajpg_qaeenwr.jpg

 

Może jednak faktycznie napęd padł? Mam budżetowego Asusa, przy zakupie sprawdzałem opinie i były mieszane jednak oferta nagrywarek ostatnio jest strasznie uboga...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.