x-kom hosting

Czy O/C jest na stałe?

crooch
utworzono
utworzono

Witam!

Czy robiąc oc procka, grafy, ramu itp itd to zmiany te są fizycznie zapisywane na podzespołach czy gdzie indziej? Chodzi mi o to czy jak zrobię, np. format to zmiany z oc zostaną te same czy trzeba będzie od początku kręcić? I czy podkręcanie biosu też się tego tyczy?

WolfiK
komentarz
komentarz

Nie. BIOS ,,wymusza" na procesorze lub Ramach szybszą pracę,w Biosie możesz później znowu ustawić normalne działanie. Jeżeli np. wyjmiesz te części ( po OC) i włożysz do innego kompa to będą działały jakby nigdy nie były podkręcane. Inaczej jest z kartą graficzną- jej ustawienia ładują się wraz ze startem systemu i programu, którym ją podkręciłeś. NIGDY sprzętu nie podkręcasz ,,na stałe'' (omijając przypadki, gdy np. robisz Flash zmodowanego BIOS-u karcie graficznej, ale to już wyższa szkoła jazdy)

crooch
komentarz
komentarz

A co jeśli robie oc podzespołów przez program w Win? Żeby włączyć kompa razem ze zmianami, które wprowadziłem, ten program będzie muisiał byc cały czas włączony?

Czy oc w biosie jest dużo wydajniejsze od programów w Windowsie?

owca6666
komentarz
komentarz
Jest takie samo.

Tu bym polemizował. Podkręcanie z poziomu biosu jest stabilniejsze niż spod windowsa.

mis456
komentarz
komentarz
Jest takie samo.

Z BIOSA mozna dalej dojść niż z programów.

Sonido
komentarz
komentarz
Z BIOSA mozna dalej dojść niż z programów.

Dokładnie. Pozatym z poziomu BIOSa łatwiej niekiedy wyłapać stabilności niż z Windy, bo tam już niewielki skok np. FSB kończy się blue screen'em, zwiechą albo restartem.

crooch
komentarz
komentarz

W tej "wydajności" miałem też na myśli to czy warto do oc używać biosu czy programów? Ogólnie co lepsze? Ale rozumiem, że bios.

Lewy12
komentarz
komentarz

Tak bios jest lepiej podkręcać w biosie.

Sonido
komentarz
komentarz

Lewy, BIOS w BIOSie? :P Chyba coś namotałeś ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.