x-kom hosting

Formatowanie

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Dawid1447 ,
Dawid1447
utworzono
utworzono

Witam przychodzę tu w sprawie formatowania laptopa jestem kompletnie zielony w tych tematach więc lepiej popytać co i jak bardziej doświadczonych. Więc chciałbym zrobić formata Windowsa 7 ten system jest oryginalny i nadal mam klucz do niego. Chciałbym dowiedzieć czy da się cały system skopiować na pendrive albo czy jak pobiore taki sam system czy klucz będzie działał jednak wydaje mi sie że nie bardzo. No chyba że da się zrobić jakoś formata bez usuwania systemu w co wątpię. Albo może znacie jakieś dobre programy do usuwania syfu z kompa.??? 

 

Z góry dziękuję wszystkim za rady i odpowiedzi ;)

eryk93
komentarz
komentarz

Po 1 należy zaznaczyć, że Windows 7 nie jest już wspierany, więc, zmieniłbym go na twoim miejscu na Windows 10, nie nie musisz go kupować, możesz pobrać go za Free tutaj, żeby przygotować system do instalacji, będziesz potrzebował czystego pendriva o pojemności 6GB i wykonaj czynności podane w filmiku poniżej 

 

 

W 1:10min po kliknięciu pola "WYBIERZ" znajdź pobrany plik windows10 z końcówką iso

 

 

A instalację masz przedstawioną tutaj

 

 

Aktywować system możesz po instalacji "i to zalecam" kluczem z windows 7, ale musi być tej samej wersji, co system, czyli (Home lub Pro)

Dawid1447
komentarz
komentarz

A wspierany to znaczy że co .?

Niebieska
komentarz
komentarz

Że są aktualizacje dla systemu. 

Dawid1447
komentarz
komentarz

A to że jest zapora systemowa Windows działa .??

Niebieska
komentarz
komentarz

Ona działa. A co za syf masz w systemie? Wirusy czy zaniedbałeś kondycję systemu? 

Dawid1447
komentarz
komentarz

Kondycja padła. Na dysku z systemem mam tylko 3 giga wolnego miejsca gdzie cały dysk ma 250

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk jest SSD?

Dawid1447
komentarz
komentarz

Nie. Talerze 

Niebieska
komentarz
komentarz

A nie prościej posprzątać dysk? Np CCleanerem?

Dawid1447
komentarz
komentarz

Ccleaner robiłem ale to tylko jakieś śmieciowe rzeczy wywalił

Pablo Jorge
komentarz
komentarz

A ja na Twoim miejscu bym spróbował przelecieć dysk ADW Cleanerem, gdyż być może wkradł Ci się jakiś wirus co zasyfił Ci system

 

  • Rekomendowana odpowiedź
Dawid1447
komentarz
komentarz

A co to jest ten dysk AWD.?

 

Dobra źle przeczytałem xd Chodzi o program AWD Ccleaner

Powiecie mi co to za pliki.??

I czy wydajność jest git Jak laptop jest włączony. 

20200207_003927.jpg

20200207_003910.jpg

Użycie CPU skacze 6% 15 % i 16% 

A pamięć fizyczna 2,80 GB

I czy pofragmentowanie 4 % dysku tam gdzie system to dużo ?

 

Niebieska
komentarz
komentarz

4% pofragmentowania to nie jest źle. Bezpiecznie możesz usunąć zawartość folderu Temp. 

Pablo Jorge
komentarz
komentarz

Najogólniej rzecz ujmując będą to pliki systemowe, zaś tak jak mówiła moja przedmówczyni, pofragmentowanie w takim stopniu nie jest złe. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.