x-kom hosting

Nie mogę włączyć Systemu!

Sakykas
utworzono
utworzono

Witam!

Potrzebuję pilnej pomocy gdyż nie mogę uruchomić systemu!

 

Ostatni raz kiedy go normalnie włączyłem po 5 minutach widziałem tylko biały ekran więc zrestartowalem komputer twardym resetem bo to jedyny sposób. Teraz nie mogę go poprawnie włączyć gdyż po tym jak logo Windows zniknie mam szary ekran na jakieś 20 sekund po czym komputer się wyłącza. Jedyny sposób na jakąkolwiek interakcję z systemem, jest włączenie trybu awaryjnego lecz nawet tam nic nie podziałało. Przywrócenie systemu do ostatniego dobrego zapisu również nie działało gdyż błąd nie ustąpił. Potrzebuję naprawdę pilnej pomocy!

Niebieska
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację swojego kompa

Sakykas
komentarz
komentarz

Nie znam dokładnych specyfikacji lecz napisze te co znam.

Płyta główna: MSI P43 Neo-F

Procesor: Intel Core 2 Extreme () 2.66GHz

Ram: 6GB

Grafika: ASUS AMD Radeon R9 270x 2gb

 

Od dawna nic w tym komputerze nie zmieniałem, a bottlenecku wynosi z tego co pamiętam 75%. Nigdy wcześniej tego błędu nie miałem.

 

6 minut temu, Niebieska napisał:

Podaj specyfikację swojego kompa

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Wygląda to na padniętą kartę graficzną bądź problem z RAMem. Podłącz monitor do gniazda na płycie głównej i włącz kompa. 

Sakykas
komentarz
komentarz
8 minut temu, Niebieska napisał:

Wygląda to na padniętą kartę graficzną bądź problem z RAMem. Podłącz monitor do gniazda na płycie głównej i włącz kompa. 

 

Wiesz, za bardzo się na kompach nie znam. Jedyny port przez który mogę podłączyć mój monitor to VGA niestety. Mam przejściówkę z DVI na VGA żeby podłączyć monitor do portu na karcie graficznej. Najdziwniejsze jest to że system się może odpalić w trybie awaryjnym bez żadnego problemu. A kiedy włączam komputer to automatycznie mi się pojawia automatyczna naprawa lecz sądzę że pojawia się ona tylko przez to że komp się wyłącza w momencie kiedy windows jeszcze jest w procesie "bootowania"

 

Mogę załączyć zdjęcia komputera oraz karty graficznej jeżeli by to pomogło.

Niebieska
komentarz
komentarz

Spróbuj w Trybie Awaryjnym zainstalować ponownie sterowniki od grafy. 

Sakykas
komentarz
komentarz

Dobra spróbuję tak zrobić. Mam nadzieję że się uda ponieważ nawet instalacja Tool Kita nie zadzialala. Mam nadzieję że mi się uda zainstalować tylko mógłbym wiedzieć, jak odinstalować sterowniki żebym mógł zainstalować nowe?

 

1 minutę temu, Niebieska napisał:

Spróbuj w Trybie Awaryjnym zainstalować ponownie sterowniki od grafy. 

 

21 minut temu, Niebieska napisał:

Spróbuj w Trybie Awaryjnym zainstalować ponownie sterowniki od grafy. 

 

Cóż, na ekranie mam ciągle obracające się kółko ladowania z napisem czekaj (to przed możliwością zalogowania się do systemu)

Próbowałem wejść jeszcze raz w tryb awaryjny lecz nadal nie działało. Teraz nie sądzę że jest jakiś sposób na skorzystanie z komputera, wraz z możliwością interakcji z plikami. Chyba że jest jakiś sposób o którym nie wiem?

Niebieska
komentarz
komentarz

Nie masz gniazda VGA poza kartą graficzną? 

Sakykas
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, Niebieska napisał:

 

 

8 minut temu, Niebieska napisał:

Nie masz gniazda VGA poza kartą graficzną? 

Mam gniazdo podobne do VGA lecz jest ono za duże o jakieś 1-2-3 mm żebym mógł podłączyć mój monitor do niego. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz możliwość pożyczenia od znajomego jego karty graficznej? I napisz jaki masz zasilacz. 

Sakykas
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Niebieska napisał:

Masz możliwość pożyczenia od znajomego jego karty graficznej? I napisz jaki masz zasilacz. 

 

Nie mam żadnego znajomego który ma komputer. Większość z nich ma PS4 i Xboxy. Zasilacz z tego co wiem mam 500vat ale nie jestem pewien ponieważ niedawno mi znajomy wymieniał. 

Niebieska
komentarz
komentarz

A możesz zrobić zdjęcie jego tabliczki znamionowej? 

Sakykas
komentarz
komentarz
19 minut temu, Niebieska napisał:

A możesz zrobić zdjęcie jego tabliczki znamionowej? 

 

Nie wiem dokładnie o co chodzi, jak mówiłem nie znam się na kompach, chodzi tobie o zasilacz? Jak tak to proszę bardzo:  

 

Dopiero teraz się dowiedziałem że mój zasilacz ma 230V! Przepraszam za wprowadzenie w błąd przedtem.

IMG_20200129_111131.jpg

IMG_20200129_111041.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Twój zasilacz ma 550W :P 230 to Volty czyli napięcie jakie potrzebuje z gniazdka :P  Cóż, firma jest kontrowersyjna, niby ma certyfikat. A jakiej firmy miałeś stary zasilacz? 

Ogólnie wygląda to tak, że któryś z twoich zasilaczy dal niestabilne napięcie do karty graficznej i ona padła. 

Sakykas
komentarz
komentarz
7 minut temu, Niebieska napisał:

Twój zasilacz ma 550W :P 230 to Volty czyli napięcie jakie potrzebuje z gniazdka :P  Cóż, firma jest kontrowersyjna, niby ma certyfikat. A jakiej firmy miałeś stary zasilacz? 

Ogólnie wygląda to tak, że któryś z twoich zasilaczy dal niestabilne napięcie do karty graficznej i ona padła. 

 

Stary zasilacz to FSP z tego co przeczytałem. Dołączam załącznik jego zdjęcia. Stary zasilacz miał 700W.

IMG_20200129_113032.jpg

IMG_20200129_113056.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

A z jakiego powodu go wymieniłeś na tamten? 

Sakykas
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Niebieska napisał:

A z jakiego powodu go wymieniłeś na tamten? 

 

Długa historia to jest, więc ja skrócę. Kiedyś mi się psuł komputer z powodu "starej płyty głównej" więc mechanik mi go obejrzał oraz wymienił płytę główną oraz zasilacz. Wymienił mi zasilacz na gorszy z powodu którego dokładnie nie pamiętam. Mówił coś o tym że już się poprostu psuł. Przepraszam że dałem mało informacji, lecz nie pamiętam dokładnie tej sytuacji.

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak dla mnie wygląda, że nie tylko płyta główna zaczęła się psuć, ale też i karta graficzna, ewentualnie karta się popsuła od płyty głównej.  Szkoda, że nie wiesz co dokładnie z tym duetem zasilacz+ płyta główna było.

Sakykas
komentarz
komentarz
36 minut temu, Niebieska napisał:
27 minut temu, Niebieska napisał:

Jak dla mnie wygląda, że nie tylko płyta główna zaczęła się psuć, ale też i karta graficzna, ewentualnie karta się popsuła od płyty głównej.  Szkoda, że nie wiesz co dokładnie z tym duetem zasilacz+ płyta główna było.

 

 

Kurde, mam jedną informacje którą może pomóc. Ostatnio wymieniałem pastę na radiatorze ponieważ tamta była już "wyczerpana". Wtedy założyłem radiator wraz z pomocą wujka. Dopiero teraz odkruelm kiedy odklaczalem płytę główną że radiator nie dotyka do procesora! 2 śrubki których nie mogłem dokręcić sa poprostu luźne! Starałem się zobaczyć aparatem jak wygląda pasta, a ona wygląda jakby nawet się nie rozprowadziła. Jest trochę rozprowadzona lecz naprawdę bardzo mało rozprowadzona. Może ta informacja pomoże.

 

Wiem i tym że to oczywiste że musiałbym kupić nowy radiator razem z wentylatorem, lub sam wentylator, ale może to nie przez radiator?

Niebieska
komentarz
komentarz

Coś takiego mogło doprowadzić nawet do spalenia procesora, pewnie dlatego się wyłączał komputer by do tego nie doprowadzić. Nałóż jeszcze raz pastę, spróbuj dokręcić te śrubki innym śrubokrętem i spróbuj włączyć kompa. 

Sakykas
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, Niebieska napisał:
52 minuty temu, Niebieska napisał:
10 minut temu, Niebieska napisał:

Coś takiego mogło doprowadzić nawet do spalenia procesora, pewnie dlatego się wyłączał komputer by do tego nie doprowadzić. Nałóż jeszcze raz pastę, spróbuj dokręcić te śrubki innym śrubokrętem i spróbuj włączyć kompa. 

 

 

 

Właśnie to jest ten problem, że te 2 śrubki nie mogą się dokręcić. Wygląda to coś na stylu zatrzasku. Musiałbym zapewne kupić nowy radiator lub coś w tym stylu. Najdziwniejsze jest to, że w trybie awaryjnym dało się włączyć komputer do momentu spróbowania zainstalować nowy system. Aktualnie wybrałem opcję przywrócenia systemu do stanu początkowego z zapisem dokumentów.

Pasty już nie mam, lecz jest nadal na procesorze. Wujek który mi pomagał z pastą itd. Powiedział mi że te zatrzaski są zepsute i że tylko 2 działają poprawnie, lecz były wszystkie 4 zatrzaśnięte do płyty głównej. Właśnie wcześniej dzisiaj kiedy tylko lekko dotknalem wentylator odrazu się odczepiły niniejsze zatrzaski.

Niebieska
komentarz
komentarz

Z doradzeniem jaki nowy radiator to już zostawię komuś bardziej doświadczonemu. 

Sakykas
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Niebieska napisał:

Z doradzeniem jaki nowy radiator to już zostawię komuś bardziej doświadczonemu. 

 

Wymieniłem pastę termoprzewodządzą na karcie graficznej (tak nie było tam thermal padów) i problem nie ustąpił. Po reinstalacji systemu problem się nie rozwiązał ponieważ miałem pionowe paski na ekranie lecz system był w pełni funkcjonalny. Po jakimś czasie komp mi się wyłączył i już go włączyć nie mogłem poprawnie. 

eryk93
komentarz
komentarz

Zasilacz i grafika do wymiany, tak jest jak naprawia Ci komputer ktoś, kto nie ma pojęcia o tym co wkłada w środek. Zasilacz z czarnej listy, grafika uszkoszona przez zasilacz, skoro radiator się jakoś trzymal i dopiero teraz puściły te 2 zatrzaski, to proces jest raczej sprawny, ale do wymiany radiator również. Obejrzyj płytę główną czy nie ma wypukłych kondensatorów, lub ją pokaż, w miarę wyraźnie, to ocenimy.

Niebieska
komentarz
komentarz

Czyli to co podejrzewałam wcześniej. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.