x-kom hosting

Zasilenie USB HUBA

lukaszw221
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym wykorzystać starego usb huba do laptopa. Problem w tym, że kabel usb nie zasila huba, zasilanie jest na gnieździe obok i niespecjalnie wiem jak mogę to zrobić.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

hub.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Nie wiem na ile masz to zasilane aleusb daje 5v jeśli taki miałeś zasilacz to możesz to zasilić bezpośrednio z gniazda USB. Kabel wg foto czarny - czerwony + ale gdzie to podłączyć to musisz albo sam określić albo zrobić zdjęcie płytki z jednej i z drugiej strony w okolicy gniazd

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

A... Dobra teraz spojrzałem co to za gniazdo ;)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Raczej chodzi na 5v, więc w środku masz 2x masy a po bokach 12 i 5v ale nie pamiętam który jest który . Musiałbyś na necie poszukać albo sprawdzić na zasilaczu.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

lukaszw221
komentarz
komentarz

Właśnie po podłączeniu tego kabla do usb nie zasila się hub, a widzę że jest jedno gniazdo do zasilania ale nie wiem jak to zrobić

 

Gość
komentarz
komentarz

No mówię ci że musisz skrosowac.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

lukaszw221
komentarz
komentarz

A czy dam rade wykorzystać tą wtyczkę i podłączyć np. huba do ładowarki od telefonu? (zdjecie)

234324324.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

Jaj już to lepiej zasilić go z gniazda MOLEX tylko trzeba odnaleźć +5V i masę 

lukaszw221
komentarz
komentarz

Już ogarnąłem ;)

Gość
komentarz
komentarz

Sorry że tak późno. To jest właśnie gniazdo molex tylko dla stacji dyskietek.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.