x-kom hosting

Dobre wybrałem chłodzenie?

crooch
utworzono
utworzono

Witam!

Chcę kupić takie chłodzenie z myślą o oc:

Scythe Mugen- http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...elny,id,44467/#

Thermalright HR-03 Plus- http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,41181/

Noctua NF-S12-1200- http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,42684/

Chciałbym jeszcze poprosić coś na ram bo nie mogę się zdecydować.

Czy to chłodzenie będzie dobre? Liczy się tylko wydajność!

crooch
komentarz
komentarz

Na ram, mam cztery kości(tzn będę miał), chciałem wydać około 70zł, może jak poczekam jeszcze miesiąc to będę mógł się skusić na więcej niż 100. Rozumiem, że radiatory sprzedawane są w parach, tak?

A jest coś co chłodziłoby od razu cztery kości na raz?

mis456
komentarz
komentarz

Na ram to jedyne co potrafić schłodzić to

Scythe Kama Wing Copper

i

Thermaltake Spirit RS

crooch
komentarz
komentarz

Ok, wybrałem tak (lekkie zmiany):

1. Na cpu kupię mugena (on jest z wentylatorem od razu, tak?). Nie będę miał raczej kasy na Thermalright Ultra-120 eXtreme + Xthermal.

2. Na grafę chcę Thermalright HR-03 Plus. Do tego jakiś wentyl 92, nie wiem jeszcze jaki. Macie coś fajnego?

3. Do obudowy (niestety mam tylko 2 miejsca) chcę kupić dwie Noctua NF-S12-1200.

I co? Good?

mis456
komentarz
komentarz
1. Na cpu kupię mugena (on jest z wentylatorem od razu, tak?). Nie będę miał raczej kasy na Thermalright Ultra-120 eXtreme + Xthermal.

2. Na grafę chcę Thermalright HR-03 Plus. Do tego jakiś wentyl 92, nie wiem jeszcze jaki. Macie coś fajnego?

3. Do obudowy (niestety mam tylko 2 miejsca) chcę kupić dwie Noctua NF-S12-1200.

I co? Good?

BDB wybór. Na grafikę weź Fander 92mm

crooch
komentarz
komentarz

Zdecydowałem się jednak na cos takiego:

Thermalright Ultra-120 eXtreme + Xthermal BTF 120 mm PRO LED

Thermalright HR-03 Plus + Fander 92 mm

(2x) Xthermal BTF 120 mm PRO LED

(4x) Revoltec radiator miedziany na pamięci RAM

Ale mam jeszcze wątpliwości:

Thermalright Ultra-120 eXtreme + Xthermal BTF 120 mm PRO LED + pasta= 267zł

albo

Noctua NH-U12P (razem z wentylem i pastą)=209zł

Nocuta jest poza tym mniejsza.

To co?

mis456
komentarz
komentarz

Weź noctune. TEn xthermal wydajnością nie pwoala

Awallach
komentarz
komentarz

Chlodzenie grafiki zmien na tansze, czyli accelero s1 rev. 2 + noiseblocker xl1 rev. 3 (wydajnosciowo nie jest gorsze, a moze nawet nieco lepsze)

Do thermalrighta ten sam wiatrak.

U mnie sprawdza sie znakomicie.

Gość
komentarz
komentarz

Do TR weź fandera fx120.

crooch
komentarz
komentarz

Radiatorki do ramu kupię później. Rozumiem, że montując radiatory na ram więcej wycisnę z niego czy raczej zabezpieczę go przed zbyt wysokimi temperaturami (w moim przypadku)?

Macie może jakiś tutorial na oc quada? Wszędzie jest na duo. I jakiś tutorial na ram? Wiem już na czym polega oc grafy, będę używał ATI TOOL'a albo Riva Tuner, ale o oc procka i ramu, zależności między to nimi jeszcze mało wiem.

swirek
komentarz
komentarz

Radiatorki do ramu kupię później. Rozumiem, że montując radiatory na ram więcej wycisnę z niego czy raczej zabezpieczę go przed zbyt wysokimi temperaturami (w moim przypadku)?
Raczej predzej skonczy sie OC niz zaczna sie przegrzewac, wiec raczej zebys byl spokojny ze sa chlodne :)
Macie może jakiś tutorial na oc quada? Wszędzie jest na duo.
Pomysl o quadzie jako o dwoch duo sklejonych ze soba :) Proces OC przebiega identycznie (przeciez to sie nawet tak nazywa Core 2 Duo Quad ;))
I jakiś tutorial na ram?
RAM najczesciej kreci sie razem z procesorem bo taktowanie RAMu jest zwiazane z taktowaniem szyny FSB. RAM mozna krecic w dwoch "kierunkach". Albo zwiekszajac taktowanie (np z 800MHz na 1000MHz) albo zmniejszajac Cas Latency (CL) na przyklad z CL4 na CL3. Jesli masz robry egzemplaz czasem da sie polaczyc opie czynnosci. Oba procesy wymagaja dodania wiekszego napiecia zeby bylo stabilnie a co za tym idzie beda sie bardziej grzac.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.