x-kom hosting

"Artefakty" PowerColor Radeon RX580 8GB

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: WiktorKoksu ,
WiktorKoksu
utworzono
utworzono

Cześć,

Posiadam kartę graficzną PowerColor Radeon RX580 8GB, zakupiona na allegro w okazyjnej cenie około 1,5 roku temu. W opisie było napisane, że karta jest w 100% sprawna, lecz czasem np. przy graniu lub przy oglądaniu filmów (zawsze na pełnym ekranie), ekran zalewają czerwono-niebieskie krzyżyki, "zawiesza" komputer i nic przez kilkanaście sekund nie da się zrobić, a kilka razy przytrafiło mi się, że na monitorze wyskakiwał komunikat (chyba dotyczący niepodłączenia kabla) i byłem zmuszony zrestartować komputer. Czy ktoś z was jest w stanie zdiagnozować co może być nie tak z kartą graficzną lub innym podzespołem, jeśli tak, czy da się jakoś to w domowych warunkach naprawić.

Pozdrawiam serdecznie

IMG_20200124_161807.jpg

IMG_20200124_161806.jpg

Mogeto
komentarz
komentarz

90% wina karty graficznej, jest częściowo uszkodzona, ale dla pewności możesz sprawdzić na innym kablu lub innym odbiorniku np telewizor

można spróbować obniżyć trochę taktowanie i być może wtedy będzie stabilna

program MSI Afterburner takie coś umożliwia, czyli pobierasz program, ustawiasz Core Clock o minus 40, Memory Clock o minus 80, klikasz Apply ( fajeczkę ) i testujesz

ewentualnie zmienić napięcie karty

  • Super 1
WiktorKoksu
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie, ciekawe czy zadziała

 

WiktorKoksu
komentarz
komentarz
Dnia 24.01.2020 o 19:00, Mogeto napisał:

90% wina karty graficznej, jest częściowo uszkodzona, ale dla pewności możesz sprawdzić na innym kablu lub innym odbiorniku np telewizor

można spróbować obniżyć trochę taktowanie i być może wtedy będzie stabilna

program MSI Afterburner takie coś umożliwia, czyli pobierasz program, ustawiasz Core Clock o minus 40, Memory Clock o minus 80, klikasz Apply ( fajeczkę ) i testujesz

ewentualnie zmienić napięcie karty

Jezu mordeczko kocham Cię

Od wczoraj ani jednej awarii

<3 

Już myślałem, że nawet sobie w żadne fajniejsze gierki nie pogram

<3 <3 <3

Mogeto
komentarz
komentarz

teraz powinieneś szukać najwyższych stabilnych ustawień, możesz nie ruszać rdzenia a zmniejszyć tylko pamięci, ewentualnie rdzeń -30 a pamięci -60, później -20/-40 aż w końcu dojdziesz do najwyższych stabilnych ustawień

dobrze byłoby wklepać ustawienia na stałe do biosu karty, aby karta normalnie działała bez konieczności posiadania msi afterburner

WiktorKoksu
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Mogeto napisał:

teraz powinieneś szukać najwyższych stabilnych ustawień, możesz nie ruszać rdzenia a zmniejszyć tylko pamięci, ewentualnie rdzeń -30 a pamięci -60, później -20/-40 aż w końcu dojdziesz do najwyższych stabilnych ustawień

dobrze byłoby wklepać ustawienia na stałe do biosu karty, aby karta normalnie działała bez konieczności posiadania msi afterburner

Jak włączam pc to msi pokazuje ustawienia domyślne i muszę ustawiać tak to - Core Clock o minus 40, Memory Clock o minus 80, jak w biosie ustawie to nie będę musiał w msi afterburner nonstop ustawiać?

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie, pod warunkiem że zapiszesz profil i ustawisz uruchamianie msi afterburner razem z systemem...Od razu wczyta wartości przy starcie ustawione przez Ciebie

  • 3 miesiące później...
  • Rekomendowana odpowiedź
WiktorKoksu
komentarz
komentarz

Ludzie, nie uwierzycie, powodem artefaktów nie okazała się karta graficzna, a... kabel, tak, sam nie wierzyłem, że "dobrej" jakości, markowy kabel w kupiony w mediaexpert za 90 złociszy okaże się szmelcem i dobrej jakości kabel z allegro za 30 zł w końcu zatrzyma pojawianie się uciążliwych artefaktów . Pewnie trafiłem na wadliwą sztukę.

Odradzam przepłacać, pół roku temu byłem reklamować w mediaexpert i odmówili przyjęcia na gwarancję, teraz w czasach kwarantanny nawet nie sprawdzali co z nim jest nie tak. https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/akcesoria-rtv/przewody-audio-video/przewod-arkas-hdmi-aurum-18-gold-high-speed-1-8m-adapter-kat

Jak na razie ten kabel polecam: https://allegro.pl/oferta/kabel-hdmi-2-0-high-speed-4k-uhd-3d-48bit-miedz-3m-7292304032?snapshot=MjAyMC0wNS0xM1QxMzowODozNS4wMDVaO2J1eWVyO2M3MDc5ZGI4ZjRlMDQ3NGZkMTQ4YzU1MTliMjI5MWY0ZGU1NWFlZDE0YTFkZGUzNzk0OTFkYTNhMTlkYTNhZDM%3D

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.