x-kom hosting

Pomoc w programowaniu

MłodyProgramista
utworzono
utworzono

Witam 

Chciałbym zacząć swoją przygodę z programowaniem lecz nie wiem jak, wiem że na youtube jest masa poradników ale chciał bym zadać wam kilka pytań i przedstawić moje wymagania.

Moim głównym powodem dla którego chciałbym się nauczyć programować jest tworzenie aplikacji komputerowych oraz mobilnych.

Jestem dość młodą osobą bo mam zaledwie 17 lat i o programowaniu nie mam zielonego pojęcia.

Lecz jestem wytrwały i sumienny w tym co robię.

 

1.Jaki język wybrać 

 

2.Z jakich źródeł mogę czerpać wiedzę na temat programowania 

 

3.Proszę również o jakieś porady 

 

fajny_sobie_człowiek
komentarz
komentarz

Ja zacząłem od C++. Na ten moment bardzo popularny jest Python,podobno prosty język,a składnie czyta się jakbyś czytał tekst w języku angielskim.Dużą popularnością też Java Script się chwali. C# jest jeszcze,jednak jego zastosowanie to głównie silniki gier np.Unity. Według mnie dobrym pomysłem jest Python,język rośnie na popularności oraz jest prosty.

  • 2 tygodnie później...
Poftorek
komentarz
komentarz

 

Parę przydatnych rzeczy znajdziesz tutaj.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.