x-kom hosting

386 bootowania :)

gavron7
utworzono
utworzono

zastanawia mnie czy ktoś tak naprawdę takie rzeczy umie i zrobi

 

Dużo na forach pojawia się tematów "nie mogę bootowac z CD, z pena itd itp". A co jeśli mamy komputer 386, 486 albo wczesne Pentium? Jak zainstalować system z CD/USB (oczywiście zakładając że mamy działające porty USB)?

 

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

W takim przypadku instalowało się system z dyskietki, nawet nie trzeba było nic zmieniać w Biosie bo w tych kompach stacja dyskietek zawsze była na pierwszym miejscu :) Często przez zostawioną dyskietkę miało się problemy ze startem systemu ;)

gavron7
komentarz
komentarz

Ale mówię tu typowo o instalacji systemu z CD a nie o dyskietkach ;) a temat o tyle ciekawy bo aktualny nawet dzisiaj

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Hmmm, ciekawy problem. Chyba da się to przestawić. Mam w pracy staruszka z 95, będę musiała mu się dobrać do BIOSu :D 

gavron7
komentarz
komentarz

Dobra... Bardziej sprecyzuje pytanie - co jeśli bios pozwala tylko na boot z HDD lub dyskietki :)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Można kombinować? :> Odpiąć HDD i FDD od płyty głównej i zostawić tylko CD-ROM?

gavron7
komentarz
komentarz
Można kombinować? :> Odpiąć HDD i FDD od płyty głównej i zostawić tylko CD-ROM?
kiedyś tak zrobiłem bo nie miałem taśmy i odpisałem dysk kolegi od działającego kompa. Niestety musiałem dać mu swój bo nasz żeście miałem taki sam 1.7GB ;)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Niebieska
komentarz
komentarz

Jeszcze mi taka opcja przyszła do głowy, stare windowsy do ME były uzależnione od DOSu, wejść w DOS, wpisać d: i po przejściu na dysk d wpisać setup.exe :)

 

(założyłam, że CD-ROM to d bo a to napęd na małe dyskietki, b na duże a c to każdy wie) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.