x-kom hosting

Tryb oszczednosciowy

jurek260
utworzono
utworzono

Witam

mam pewien problem o proszę o pomoc!! kupiłem tydzień temu komputer, gdy go poskładałem okazało się ze wyświetla mi się po właczeniu kompa na monitorze "Tryb Oszczędnościowy" sprawdzałem u kumpla ram, kartę graficzna i działają, oraz sprawdziłem inny procek na tej płycie głównej i to samo, ale nie mogłem sprawdzić nigdzie mojego procka i płyty głównej. Jest to wina nie sprawnej płyty głównej??

tazman
komentarz
komentarz

Tryb oszczędnościowy. Zapewne do BIOS też nie można wejść.

Na tą chwilę mogę jedynie doradzić reset zawartości pamięci CMOS. W tym celu musisz wyłączyć komputer z sieci, otworzyć obudowę i poszukać na płycie głównej bateryjki okrągłej, płaskiej, a obok niej powinny się znajdować zworki oznaczone jako "reset CMOS" lub "Clear CMOS" -nie podpowiem dokładnie gdzie, bo nie mogę znaleźć żadnej dokumentacji do tej płyty. Wystarczy na chwilę przełożyć taką zworkę w alternatywne położenie i można próbować włączyć komputer.

Obejrzyj kondensatory na plycie czy nie sa napuchnięte lub czy nie maja wyciekow

Odłącz wszystkie peryferia dyski flopy CD itd, wyjmij wszystkie dodatkowe karty , zostaw tylko grafikę i podłączony monitor.

Jeśli próba uruchomienia zakończy się niepowodzeniem ( nie zdołasz wejść do Biosu )

jurek260
komentarz
komentarz

Jest to płyta MSI K9N Platinum. Co do biosu to jest przycisk, ale po zrobieniu restetu nic sie nie zmienilo!! Bede musiał oddać płytke na serwis. :cry:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.