x-kom hosting

Słabe OC pamięci?

webber
utworzono
utworzono

Witam, jestem posiadaczem ww. pamięci: Corsair XMS2 2x1gb 667MHz. Rewizja 7.1, czyli kości ProMOSa - może nie zapewniają takiego OC jak D9GMH czy D9GKX, ale nie powinny być takie złe.

Wg tego, co piszą tutaj:

http://thg.pl/readarticle.php?article_id=11

Potrafią zrobić nawet 1040MHz przy 5-5-5-15 i napięciu 2.1v. Moje na 880MHz pracują stabilnie, przy 900MHz są już bluescreeny. Timingi oczywiście zmienione na 5-5-5-15, napięcie na Ultra High - niestety mój Asrock nie ma możliwości innego wyboru napięć (Low, Normal, High, Ultra High). I teraz pytanie - czy to po prostu słabszy egzemplarz, czy to wina czegoś innego?

Na necie można spotkać takie screeny:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...475f43bf87.html

Czyli ponad 1200MHz przy napięciu 2.1v.

Druga sprawa - ile to może być to ultra high? 2.1v, 2.2v, 2.3v? Jeżeli któreś z tych, to czy może ono skrócić żywotność memek? Corsair zaleca 1.9v.

Gość
komentarz
komentarz

? Jeżeli któreś z tych, to czy może ono skrócić żywotność memek?
Do 2,2v jest bezpiecznie (z radiatorami).Rzeczywiście słabe te memki, 880mhz przy cl5 to słabo. 7.1 podobno się bardzo dobrze kręcą, 1000mhz nie raz widziałem w necie.
(Low ?, Normal to chyba 1,8v, High idąc dalej tym tropem wychodzi 1,9v, Ultra High wychodziłoby na 2v)
Jest coś takiego na AMD jak vNB? To zwykle na intelu pomaga w OC memek. Jakby było to spróbuj podnieść (o jedną czy 2 wartości).
webber
komentarz
komentarz
Jest coś takiego na AMD jak vNB?

U AMD oczywiście jest, tak vNB jak i vSB, ale nie w przypadku mojej płyty (nie wiem czy to konkretnie wina jej, czy chipsetu). W każdym razie dzięki, przejde się dzisiaj do kumpla i zobacze ile zrobią na Abicie IP35-E.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.