x-kom hosting

Propozycja stworzenia nowego poddziału.

thepunisher28
utworzono
utworzono

Witam wszystkich, z racji tego, że jestem nowym użytkownikiem i mogę jeszcze pewnych rzeczy nie wiedzieć lub nie widzieć chciałem przedstawić propozycję rozbudowania forum. Zauważyłem, że istnieje dział nazwany Zestawy komputerowe. Jednak nie zawsze każdy chce od razu kupować całą jednostkę centralną. Moim zdaniem fają propozycją będzie przedstawienie każdego z podzespołów osobno wg ich wydajności i ceny. np. Dział karty graficzne ceny do 500 zł, 500-1000 itd. Tak samo procesory, płyty główne, dyski. oczywiście pomijając napędy czy urządzenia wskazujące. Przydałby się też jakiś FAQ o zasilaczach. Ja wiem, że to kupa pracy ale zaoszczędzi czasu w późniejszych tematach typu "jaka karta do 500 zł." Tematy te w danym dziale byłyby przyklejone z brakiem możliwości edytowania przez inne osoby niż Admini czy moderatorzy. 

eryk93
komentarz
komentarz

Takie działy musiałyby być na bieżąco aktualizowane, ceny zmieniają się czasem z dnia na dzień, więc zbytnio sensu w tym nie widzę, rynek się zmienia, poza tym są już działy do każdego podzespołu na stronie głównej forum, po to są stworzone by można było w nich zadawać tego typu pytania.

 

Jeśli chodzi o FAQ o zasilaczach, to owszem można by coś takiego naskrobać, polecane marki, dlaczego takie a nie inne, różnice pomiędzy certyfikatami, ale niech się inni  wypowiedzą ;)

thepunisher28
komentarz
komentarz
1 minutę temu, eryk93 napisał:

Takie działy musiałyby być na bieżąco aktualizowane, ceny zmieniają się czasem z dnia na dzień, więc zbytnio sensu w tym nie widzę, rynek się zmienia,

 

nie przesadzajmy z tymi cenami. Ja mówię tu o przedziale cenowym do 500, 500-1000, 1000-1500 itd. Jeśli ceny ulegają zmianie to zazwyczaj o kilka, kilkanaście złotych co dalej będzie mieściło się w granicach danego przedziału. Aktualizację wystarczy robić max 1 w miesiącu. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Ale przecież niżej są osobne działy dla każdego podzespołu i tam najczęściej są zadawane tego typu pytania. 

thepunisher28
komentarz
komentarz

Proszę czytać ze zrozumieniem.  W tym pomyśle  chodzi o to właśnie żeby uniknąć zadawania takich pytań.  Wchodzisz na przyklejony temat  i widzisz  jaka  kartę  tudzież procek  możesz kupić  za daną  kwotę.  Oczywiście to luźna  propozycja do niczego nie zobowiązuje jak wypowie się  ktoś władny to temat  będzie do zamknięcia 
 

KillaHill
komentarz
komentarz
20 minut temu, thepunisher28 napisał:

Proszę czytać ze zrozumieniem.  W tym pomyśle  chodzi o to właśnie żeby uniknąć zadawania takich pytań. 

 

Fora internetowe mają do siebie to, że muszą one żyć.

Jak zrobisz poradniki wyczerpujące w 100% dany temat, to po co dalej będzie istnieć te forum?

Jak ściągniesz nowych użytkowników? Jak rozbudujesz dyskusje z wartością merytoryczną? 

 

Fora są właśnie po to, aby zadawać pytania. 

 

23 minuty temu, thepunisher28 napisał:

Wchodzisz na przyklejony temat  i widzisz  jaka  kartę  tudzież procek  możesz kupić  za daną  kwotę

 

To i dobrze można wejść sobie na sklep, przefiltrować karty, procesory pod dany zakres cenowy i też się tam człowiek odnajdzie przy wyborze. 

  • Dobra wypowiedź 1
Niebieska
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, thepunisher28 napisał:

Proszę czytać ze zrozumieniem.  W tym pomyśle  chodzi o to właśnie żeby uniknąć zadawania takich pytań.  Wchodzisz na przyklejony temat  i widzisz  jaka  kartę  tudzież procek  możesz kupić  za daną  kwotę.  Oczywiście to luźna  propozycja do niczego nie zobowiązuje jak wypowie się  ktoś władny to temat  będzie do zamknięcia 
 

A czy nie zauważyłeś, że w każdym poddziale dotyczącym danego podzespołu jest przyklejony wątek z poradami? 

thepunisher28
komentarz
komentarz

Tak 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.