x-kom hosting

Bootowanie systemu

DeadZone
utworzono
utworzono

Witam. Mam taki problem, zainstalowałem win 7 na kompie wszytko gitara i po aktywacji wywala a disk read error occurred press crtl alt del to restart. Dysk z win 7 przełożyłem do drugiego kompa dalej opisany PC2. Podpiąłem pod sata i działa. Dysk z PC2 po taśmie popiołem do PC1 i działa jednak dysk z PC1 nie działa z PC1. Próbowałem różne porty sata na płycie i inny kabel i nic. Jakieś pomysły? 

gavron7
komentarz
komentarz

A w biosie kolejność bootowania dobra?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

DeadZone
komentarz
komentarz

Tak w biosie dodałem tylko hard disk.Resetowalem także bios co nic nie zmieniło. 

 

gavron7
komentarz
komentarz

A nie jest jakiś problem z uefi czy coś takiego?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

DeadZone
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie ma uefi. Jest CMOS. Tak jak mówię wszystko działało. Zrobiłem restart żeby aktualizacje się zainstalowały i wywala błąd. Na innym dysku jest wszystko ok a ten dysk w innym pc też działa. Ramu nie dodawałem. 

 

Edytowane przez DeadZone
gavron7
komentarz
komentarz

Zrób fixmbr. Wg twojego pierwszego postu uważałem że inny dysk też tu nie działa ale teraz piszesz że jest inaczej więc jest problem z mbrem na tym dysku i tyle.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
DeadZone
komentarz
komentarz

Jak to zrobić? Jednak jak napisałem ten niedziałający dysk bez problemu działa w innym kompie(chyba że to nic nie zmienia). 

1 hour ago, gavron7 said:

Zrób fixmbr. Wg twojego pierwszego postu uważałem że inny dysk też tu nie działa ale teraz piszesz że jest inaczej więc jest problem z mbrem na tym dysku i tyle.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

Jesteś pewny?

gavron7
komentarz
komentarz

U mnie też by poszedł ale ja mam wszystko specyficznie i skonfigurowane i oprogramowane. U mnie pierwszy dysk odpali się mój i dopiero Twój...

Nie wiem jak to zrobić. Za czasów xp czy 98 wystarczyło napisać fdisk /fixmbr ... Nie znam się na Windowsach to o dzisiejszych czasach nie wypowiem się ale wiem że windowsy to zło ;)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
DeadZone
komentarz
komentarz
55 minutes ago, gavron7 said:

U mnie też by poszedł ale ja mam wszystko specyficznie i skonfigurowane i oprogramowane. U mnie pierwszy dysk odpali się mój i dopiero Twój...

Nie wiem jak to zrobić. Za czasów xp czy 98 wystarczyło napisać fdisk /fixmbr ... Nie znam się na Windowsach to o dzisiejszych czasach nie wypowiem się ale wiem że windowsy to zło ;)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka
 

  Naprawa MBR zrobiła robotę. Dziękuję bardzo kolego. 

gavron7
komentarz
komentarz
  Naprawa MBR zrobiła robotę. Dziękuję bardzo kolego. 
Spoko już dawno bym Ci to powiedział ale niedogsdalismy się w pierwszym poście ;)

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.