x-kom hosting

Problem z wgraniem Ubuntu do Huawei D14

SebaXcX
utworzono
utworzono

 

Jestem tutaj nowy i proszę o pomoc w kwestii instalacji oprogramowania Ubuntu 19.04 lub 20.04 w Huawei Matebook D14.

Próbowałem wgrać wymienione wcześniej oprogramowanie przez bootowalny pendrive ale bez sukcesu, instalator zatrzymywał się na początkowym napisie Ubuntu i tyle!

Wgrywałem system na pena różnymi programami lecz bez skutku! :(

Pytanie czy w ogóle na Huawei D14 da się zainstalować jakąś wersje tego systemu?

Może ktoś już próbował wgrywać i podpowie jak to zrobić?

Będę wdzięczny za pomoc. :huh:

 

gavron7
komentarz
komentarz

Musisz wylaczyc tryb cichy. W menu bootmenu naciskasz ctrl e edytujesz opcje kernela usuwając napis quiet i ctrl x aby uruchomic. Wtedy można coś więcej powiedzieć na czym zatrzymuje się instalacją.

 

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

SebaXcX
komentarz
komentarz
30 minut temu, gavron7 napisał:

Musisz wylaczyc tryb cichy. W menu bootmenu naciskasz ctrl e edytujesz opcje kernela usuwając napis quiet i ctrl x aby uruchomic. Wtedy można coś więcej powiedzieć na czym zatrzymuje się instalacją.

 

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Wciskam ctrl e i nic się nie pokazuje:huh:

eryk93
komentarz
komentarz

U mnie np działała strzałka w prawo i zamiast ekranu ubuntu przy ładowaniu pokazywał się kod

gavron7
komentarz
komentarz

Ja mam włączone na stałe logowanie bo muszę wiedzieć co się dzieje

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Znaczy pokazywanie logów podczas startu

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

SebaXcX
komentarz
komentarz

Witam 

Niestety nic się nie włącza. 

Próbowałem i nic z tego, wyskakuje tylko napis Ubuntu i po chwili czarny ekran z jakimś informacjami. 

Zdjęcie w załączniku. 

IMG_20200115_180210.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

No przecież masz napisane.. nie wykrywa plików instalacyjnych. Tzn że np możesz mieć źle zrobiony USB, zła instalke i jeszcze kilka innych problemów może być ale te dwa są najczęstsze. Spróbuj inny plik ISO załadować na tego pena.

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.