x-kom hosting

Wysoki ping w grach

VenomO
utworzono
utworzono

Witam, od kilkunastu dni mam bardzo wysoki ping w sieci vectra zarówno pod kablem jak i wifi. Ping w grach wynosi 80-200 (głównie) Przeczyściłem system CCleanerem, przeskanowałem i nic. Co może być przyczyną ?

Kartę sieciową mam zintegrowaną.

edw.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

Ping do czego? Do BGP operatora czy dalej?

VenomO
komentarz
komentarz

A jak to mogę sprawdzić, bo jestem zielony w te sprawy

gavron7
komentarz
komentarz

To skoro jesteś zielony to co nienormalnego jest w tym pingu?

 

No, i ping i test szybkości do czegoś robisz, powiedz do czego?

VenomO
komentarz
komentarz

na od kilku dni mam wysoki ping który skaczę od 60 do 200 (gdzie pare dni temu miałem stałe 40) w grach mimo dobrych wyników w speed teście i nie wiem co jest tech przyczyną.

gavron7
komentarz
komentarz

Naprawdę?

Umiem czytać, zrozumiałem z czym masz problem, ale moje pytanie DO CZEGO ROBISZ TEN SPEEDTEST????

Jeśli wychodzisz poza swoją sieć (ISP, w twoim przypadku VECTRA), to przyczyną może być wszystko na co ani Ty ani Vectra nie ma wpływu. Jeśli test robisz do serwera VECTRY i problem się powtarza (bo jednorazowo może wystąpić bo np. serwer w danej chwili jest przeciążony), to problem u Ciebie lub na łączu.Ale znając życie nie robisz do ISP tylko gdzie popadnie.

 

ps. sorry ale jestem ISP i codziennie mam takie zgłoszenia i mnie to bardzo irytuje, bo ludzie/gracze się głupot naczytają i powtarzają jeden po drugim bzdury. To i jeszcze "odblokowanie portów"... kolejne kwiatki...

VenomO
komentarz
komentarz

rozumiem, więc co w tym przypadku muszę zrobić ?

gavron7
komentarz
komentarz

Wrrr. Możesz w końcu  podać do jakiego serwera robisz test???

 

Poza tym daj wynik polecenia

 

tracert 8.8.8.8

Lub

traceroute 8.8.8.8

 

Nie pamiętam które na Windowsy jest

VenomO
komentarz
komentarz

Przechwytdddywanie.jpg

serwer Vectra Warszawa

vectra.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

Widzisz :)

do vectry już pokzuje Ci 20ms. Pomijam fakt że robisz testy po wifi - takie testy możesz sobie wsadzić głęboko :)(i nie mów że robisz po kablu, bo to widać po czasach). Masz bardzo duży czas do urządzenia operatora (pewnie modem).  A tak w ogóle to ok, nic złego, wszystko w normie.

 

A teraz konstruktywnie:

1. KABEL

2. KABEL

3. KABEL

4. jak się nie zgadzasz na KABEL to nie masz prawa mówić że masz wysokie czasy, spadki transferu itd itp :)

 

Żaden ISP nie gwarantuje Ci neta przez WIFI. On zagwarantuje WŁĄCZENIE wifi ale nie neta przez wifi :) - ot taka różnica. Dlaczego? Dlatego że wifi to sygnał radiowy  na który wpływ ma bardzo dużo czynników zewnętrznych, niezależnych ani od Ciebie ani od ISP... 

Robiąc testy musisz je robić po kablu, bo wtedy eliminujesz wpływ ww czynników. Robiąc testy musisz robić do końcowego urządzenia operatora czyli BGP, bo tylko do tego urządzenia masz umowę na prędkość. Może się zdarzyć że ISP będzie miało uszkodzoną jakąś trasę, ty na umowie masz np. 500Mb/s a na tej trasie osiągniesz 10Mb/s i to jest ZGODNIE z umową, bo umowa precyzuje prędkości do BGP!

 

 

Może w tym tygodniu mnie najdzie i napisze jakiś tutorial na to forum odnośnie wifi itd itp.

ps. to takie porównanie, jakbyś wjechał na autostradę (za którą płaciśz, a automatycznie płacąc podpisujesz umowę) - i tuż za autostradą miałby być korek na 3h stania i miałbyś pretensje do operatora autostrady o to że pobrał opłatę. Nonsens, co to go interesuje? Chcesz jechać proszę, a to że później jest korek nie jego wina, na jego drodze nie ma korka :)

  • Dobra wypowiedź 1
VenomO
komentarz
komentarz

czyli mam podłączyć modem prosto do pc bez routera ? dobrze zrozumiałem ?

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Tak, masz podłączyć modem bezpośrednio do komputera. 

gavron7
komentarz
komentarz

i wtedy sprawdzić, jak odpalisz wtedy traceroute ponownie to wyjdą o niebo lepsze czasy

jak bez routera?????????

 

przecież nie jesteś teraz do routera podłączony!

VenomO
komentarz
komentarz

postanowiłem odpalić cs i sprawdzić jak jest z pingiem i przez 5 minut utrzymywał się w 30 ms i po chwili miałem po 100+

qPrzechwytywanie.jpg

wPrzechwytywanie.jpg

gavron7
komentarz
komentarz

Po raz kolejny, ale do czego ten ping????

Stawiam że do serwera CS, więc czytaj wyżej - poprostu tak jest i nie masz na to wpływu, jakby to był jakiś lokalny ISP to jeszcze mógłbyś liczyć że zmienią trasę ale jak to VECTRA to nie masz szans... :(

Genralnie, w czym Ci to przeszkadza bo nie ogarniam? Możesz mieć i 500ms ale STAŁEGO PINGU dla Ciebie jako gracza bolączką będzie skaczący ping.

 

PS. Powiedz mi, bo kilka postów wyżej stwierdziłeś że masz router... Ale wiesz że z niego nie korzystasz, albo masz go ustawionego jako AP a nie router??? To wynika z tych screenów które pokazałeś

VenomO
komentarz
komentarz

Nigdy nie miałem problemu z pingiem do tego tygodnia, musi być coś nie tak, a co do tego ze router mam ustawiony jako ap a nie router to co to zmienia ? 

gavron7
komentarz
komentarz

1. to że go nie widać w hopach

2. masz sieć kontrolowaną przez VECTRE a nie siebie

 

Skoro tak uważasz że był inny to znaczy że coś na trasie poleciało więc musisz czekać..... Czekaj czekaj... Coś ostatnio na EPIXie się działo więc to pewnie to jest przyczyną..

VenomO
komentarz
komentarz

a w jaki sposób zmienie z ap na router ?

gavron7
komentarz
komentarz

1. Jaki router masz

2. Musisz przekonfigurować i ewentualnie inaczej podłączyć 

 

VenomO
komentarz
komentarz

Router to asus RT-N12+ Wireless-N300

gavron7
komentarz
komentarz

Dobra, a więc tak. Masz dosyć mocno stary i śmieciowy router który sam w sobie może się nie wyrabiać (mimo iż działa, mogą go zabijać ilości pakietów). Spróbuj wejśc na stronę http://10.232.0.1/. Jeśli Ci się uda (raczej nie) to masz poprawnie skonfigurowany.

 

Jeśli nie to powiedz mi jak masz dokładnie podłączone, przypuszczalnie kabel z modemu masz pod któryś port LAN(1-4) routera

VenomO
komentarz
komentarz

Co do strony to nie mogę na nią wejść, kabel z modemu jest podłączony pod WAN, a kabel z komputera do routera pod 1.

gavron7
komentarz
komentarz

Nie możesz wejść bo to już brama ISP...

 

Router musisz mieć w takim razie ustawiony jako AP i jedyną opcją czegokolwiek to jego skasowanie.

 

Pytanie - jakbyś chciał zmienić hasło albo SSID to jak to robisz?

VenomO
komentarz
komentarz (edytowane)

w sensie hasło do wifi ?

jak chodzi o to, to hard reset routera i konfiguruje go i ustawiam haslo 

gavron7
komentarz
komentarz (edytowane)

Że co przepraszam? A jak chcesz zmienić hasło do windowsa albo zmienić aktualnie oglądany kanał w tv to instalujesz nowego windowsa a w przypadku tv kupujesz nowy???

 

Nie jestem hydraulikiem ale wiem że jak cieknie kran to nie muszę wymieniać całej instalacji w domu ?! Przyszło Ci kiedyś do głowy że to nie tędy droga? 

 

Dobra, jak już zrobisz ten reset do defaultu to tam masz tryb pracy czy jako router czy jako ap... Trzeba wybrać router i wtedy nastanie jasność i nigdy więcej nie będziesz musiał go kasować po 5o aby zmienić jakieś denne hasło do wifi. 

 

Ps. Sorry, nie bierz tego do siebie, ale poprostu codziennie klienci mnie zaskakują swoją niewiedza a Ty wskoczyles na wysoką pozycję ;) ostatnio klient się kłócił że wifi to nie są fale radiowe - bo fale radiowe mają jakąś częstotliwość ;) (on jest na pierwszym miejscu w rankingu)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.