x-kom hosting

PC z 2018/x470/Ryzen7 2700X/16 GB

nolias
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

Bardzo proszę o pomoc w wycenie mojego zestawu. Komputer zakupiony w sierpniu 2018, czyli jeszcze na gwarancji większość podzespołów.

Zestaw składa się z:

 

 

Z zestawem chciałbym też sprzedać monitor, który posiadam (zakupiony 2017-07-24 z 3 letnią gwarancją):

 

Zestaw prawdopodobnie będę chciał sprzedać bez dysku twardego, więc jeśli można to proszę o wycenę z/bez dysku.

 

PS. Życzę wszystkim szczęśliwych i radosnych świąt :)

 

Pozdrawiam,

Nolias.

Edytowane przez nolias

nolias
komentarz
komentarz

UP

nolias
komentarz
komentarz

I Up raz jeszcze

  • 4 tygodnie później...
nolias
komentarz
komentarz (edytowane)

(Czytać z akcentem włoskim) O mój drogi Latający Potworze Spaghettii, czy możesz zesłać na te forum makarony z jasnego nieba i pokarać ludzi, którzy stworzyli dział, w którym nie chcą i tak odpisywać? Po cholerę dają możliwości, gdy olewają ludzi?! Ześlij na nich plagę marakonową, niech zaleje ich sos pomidorowy zwany "boloniezie" (wymowa włoska) i niech zamkną to forum, bo pożytku ni tu nie ma... 

Edytowane przez nolias
KillaHill
komentarz
komentarz

Wycena zestawu komputerowego czy podzespołów od zawsze przecież odbywa się w oparciu o allegro i aukcje zakończone.

Kwestia tego czy zrobisz sobie to sam poświęcając kilka minut czy pójdziesz na łatwiznę i założysz temat z prośbą aby ktoś zrobił to za Ciebie. 

 

Zamiast podbijać od miesiąca już dawno zrobiłbyś to sam

 

 

Dnia 21.12.2019 o 17:49, nolias napisał:

Suma zapłacona: 9 136,1 zł

 

Aż boję się liczyć ile to straciło na wartości przez półtorej roku. 

Z samej ciekawości, tak bez sprawdzania na allegro z głowy ...

 

Mobo - 500 - 600 zł - niewiele drożej nowy X570 Tuf Gaming

GPU - 2000 zł - tutaj strzał, ogólnie jak ostatnio sprawdzałem, to dobre modele Jetstream kończyły się w okolicach 1600 zł. Wyższych modeli nikt raczej nie licytował

Pamięci - 300 zł bo za 400 zł masz nowe Viper Steel 4000 MHz CL19 też na B-Die

Zasilacz - 300 zł bo za 430 zł masz Seasonic GX 650W

SSD - 200 zł bo za 300 zł masz CS3030, MP510, A80 - choć teraz są droższe ale promki się trafiają. 

Ryzen 7 2700X - 600 zł choć teraz jak za 400 zł jest Ryzen 5 1600 AF, to też nie wiem

Buda - 450 zł 

 

Razem dawałbym okolice 4500 zł przy sprzedaży na części. Dodatkowo wątpię co by ktoś bułił 2000 zł za używane GPU jak niewiele drożej RTX 2070 Super prosto z sklepu + RT + pełna gwara. 

 

Za 5000 zł masz nowy zestaw na porządnych podzespołach z Ryzen 5 3600 i RTX 2070 Super + 16 GB DDR4 3600 MHz bądź 3000 MHz E-Die pod OC, SSD NVME 512, Focus Plus 550, Pure Base 500 TG, Fortis 3, B450 Tomahawk. 

 

 

 

nolias
komentarz
komentarz
Dnia 27.01.2020 o 23:00, KillaHill napisał:

Wycena zestawu komputerowego czy podzespołów od zawsze przecież odbywa się w oparciu o allegro i aukcje zakończone.

Kwestia tego czy zrobisz sobie to sam poświęcając kilka minut czy pójdziesz na łatwiznę i założysz temat z prośbą aby ktoś zrobił to za Ciebie. 

 

Zamiast podbijać od miesiąca już dawno zrobiłbyś to sam

No widzisz, problem w tym, że na rynku znajduje się wiele modeli i egzemplarzy różnych części komputerowych. Gdyby wycena polegała na sprawdzeniu minimalnej i maksymalnej ceny danego modelu przedmiotu, to robisz to w 5 minut i decydujesz (bierzesz min, max lub uśredniasz czy co tam chcesz). Ale to nie jest takie łatwe, bo trzeba spojrzeć na sprzęt podobny wydajnościowo i dopiero wtedy wyceniać na ile ta karta czy ten dysk będzie wart. Jak sam stwierdziłeś, na rynku dostępne są już lepsze GPU o niższej cenie i nikt za moją nie da jakiejś dużej kasy...

 

Dlatego też, nie jest to kwestia "poświęcenia kilku minut", bo trzeba mieć wiedzę na temat porównywanych części. Ja jej nie mam, wiem z czego mój PC się składa, ale mam zielonego pojęcia jakie są konkurencyjne karty, procesory czy cokolwiek... Ja nawet nie mam pewności, czy ten zestaw jest fajnie zoptymalizowany pod kątem dopasowania. Dlatego jak już ktoś tworzy taki dział jak ten, to oczekuję, że znajdują się tutaj ludzie, którzy siedzą w tym na co dzień i potrafią "w kilka minut" ocenić cenę zestawu... 

 

Pamiętaj, że najbardziej efektywni jesteśmy wtedy, kiedy zajmujemy się dziedziną na której się znamy, a to na czym się nie znamy delegujemy dalej ;)  Ja pomagam ludziom w tematach na których się znam, więc liczyłem, że ktoś pomoże mi to wycenić.

 

I najśmieszniejsze jest to, że trzeba stworzyć komedię, by ktoś w końcu coś zrobił, to jest bardzo słabe...

 

Za samą wycenę bardzo dziękuję, myślałem, że wyjdzie koło 6-7k, ale widzę, że słabo jest... Zastanawiam się teraz, czy warto sprzedawać to i iść w jakiś inny zestaw tańszy, a podobny funkcjonalnie, czy zostawić to już jak jest...

KillaHill
komentarz
komentarz

Wiesz. Nawet pomimo tego, że na forach siedzę od X lat, przerabiałem znacznie starsze generacje, to naprawdę ciężko mi powiedzieć, czy znajdzie się ktoś, kto kupi ten czy tamten sprzęt za taką czy za taką kasę. Te wyceny są naprawdę bardzo +/-.

 

Na forum tym mam powrót od jakiegoś czasu i naprawdę staram się tutaj zaglądać + zostałem poproszony i napisałem poradnik. 

Na większości for, te działy wyceny są omijane szerokim łukiem jeżeli chodzi o odpowiedzi. Tam gdzie jest więcej userów, tam jeszcze ktoś na przemian odpisze. 

 

Godzinę temu, nolias napisał:

Za samą wycenę bardzo dziękuję, myślałem, że wyjdzie koło 6-7k, ale widzę, że słabo jest... Zastanawiam się teraz, czy warto sprzedawać to i iść w jakiś inny zestaw tańszy, a podobny funkcjonalnie, czy zostawić to już jak jest...


Ja bym chyba tego nie tykał. Czekałbym na premierę Ryzena 4xxx i wtedy podmiana CPU.

Szkło widzę, że masz 3840 × 2160 60 Hz więc jeżeli to do gier w takiej rozdziałce to i też GPU będzie się już męczyć. 

Z drugiej strony jeżeli to faktycznie o gry chodzi, to CPU w takiej rozdzielczości schodzi na drugi plan i można myśleć o zmianie GPU.

Sprzedać kartę w dobrym momencie jeszcze sporo przed premierą Ampere i dać byle co na przeczekanie co by obraz tylko wyświetlało.

Po premierze Ampere, cena 1080 Ti zapewne jeszcze bardziej spadnie w dół. 

 

Pod modernizację zestaw jest spoko

Pod sprzedaż i kupno za te same pieniądze, to już kiepsko.

Zawsze możesz wystawić całość z ceną minimalną czy też na olx. Może ktoś się trafi komu to przypasuje i kupi za większy hajs. 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.