x-kom hosting

Creative Sound Blaster Omni 5.1 Surround (USB) - problem

011dc
utworzono
utworzono

Hej Forumowicze,

 

Mam problem z karta Creative Sound Blaster Omni 5.1 Surround (USB) i zwracam sie do Was o pomoc, bon a te chwile juz rozlozylem rece.

Zakupilem powyzsza karte kilka dni temu w sklepie internetowym jako prezent swiateczny.

Chcialem sprawdzic czy wszystko dziala, zainstalowac sterowniki i sprawic komus radosc.

 

Podlaczylem karte pod wolne ginazdo USB w komputerze i wykrylo karte dzwiekowa jako “Glosniki USB”

Zabralem sie za instalowanie sterownikow dolaczonych na plycie.

 

Sterowniki zainstalowaly sie poprawnie, restart kompa, po czym wystapil problem gdy probowalem wejsc w “Control Panel”

pojawil sie komuniakt ze urzadzenie nie zostalo wykryte. Wszedlem w manager urzadzen, sprawdzilem  czy karta poprawnie sie wyswietla.

Urzadzenie jest wykrywane jako “USB speakers” po kliknieciu uninstall, pojawia sie jako “Omnia Soudblaster” jednakze z wykrzyknikem, po kliknieciu zaktualizuj sterownik, process trwa chwile po czym wyswietla komunikat iz System Windows nie jest w stanie zaktualizowac sterownika z powodow technicznych, probowalem recznie zainstalowac sterownik – nie dziala.  Wylaczylem w biosie zintegrowana karte dzwiekowa.  Dalej to samo.

 Totalnie nie mam pomyslu a format nie wchodzi w gre.

 

Probowalem zainstalowac karte na swoim lapku: “Asus” i tutaj wykrywa urzadzenie jako Soundblaster Omnia – nie jako USB Speakers, jednakze po zainstalowaniu najnowszych sterownikow ze strony producenta, wystepuje ten sam blad iz Panel Sterowania Creative nie znalazl urzadzenia.

Szukalem rozwizania na zagranicznych stronach, ale nikt nie ma podobnego problemu. Czyzbym byl jedyny ?

 

Wazne iz probowalem podlaczania pod inne wolne porty USB, fastUSB boot wylaczony. Integra wylaczona,  Reinstalowalem sterowniki, safe mode nic nie daje.

Bardzo Was prosze o pomoc, tutaj chodzi o prezent na gwiazdke.

Czy ktos ma jakies pomysly ?

 

Kilka szczegolow ponizej na temat mojego sprzetu

 

Plyta glowna: MSI 970 gaming

Zasilacz 650 W XFX Bronze Plus,

Oryginalny Windows 8.1 (Home Edition 64 bit)

 

Na lapku ASUS (Win 10, Home Edition, 64 bit)

 

Jak bedzie potrzebna reszta specyfikacji rowniez podam.

 

Bardzo Was prosze o pomoc, mial to byc swietny prezent, a okazuje sie klapa, bede bardzo wdzieczny za kazde rozwiazanie.

 

Pozdrawiam serdecznie!

  • 3 miesiące później...

sileo
komentarz
komentarz

Witam wszystkich :)

 

Nie wiem Kolego czy sobie poradziłeś już z tą kartą czy nie. Obawiam się, że i tak jest już za późno na odpowiedź, ale specjalnie się zarejestrowałem, żeby zostawić poradę dla potomnych, bo również się namęczyłem z tą kartą. Przeszedłem samodzielnie wszystkie kroki, które Ty przeszedłeś i w końcu zacząłem szukać odpowiedzi w sieci i tak trafiłem na Twojego posta. Znalazłem też poradę na stronie Creative, żeby wyłączyć opcję tworzenia pliku jeśli ktoś używa ESET Endpoint Security. Ja akurat używam, więc szczęśliwy wyłączyłem to w ESET, ale niestety karta dalej nie chciała się poprawnie zainstalować. Czasowe wstrzymanie ochrony ESETa też nic nie dało. Jako ostatnią deskę ratunku wymyśliłem, że odinstaluję ESETa i wtedy spróbuje zainstalować kartę. I to pomogło :) Karta się pięknie zainstalowała, panel działa, wszystko OK.

Także jakby ktoś miał podobne problemy to odinstalowanie antywira może pomóc.

 

Pozdrawiam :)

011dc
komentarz
komentarz

Hej, dzieki wielkie za odpowiedz, nameczylem sie strasznie z ta karta. Sam uzywam oprogramowania firmy ESET. Super wykombinowales kolego, ja na to nie wpadlem, bo nie wiedzialem ze antywir moze wiec na to wplyw.  Niestety się poddałem i zwróciłem ją do sklepu juz w grudniu.  Moze zastanowie sie nad ponowym zakupem? Ciekawostka jest taka iż moja stara karta 7.1 Creative SE nagle znów zaczela dzialac co mnie totalnie dziwi.

 

Na pewno to pomoze innym w rozwiazaniu tego problemu.

 

Jeszcze raz dzieki!

 

Pozdrawiam

 

<Temat do zamknięcia>

  • 2 lata później...
sileo
komentarz
komentarz

Wracam do tematu, bo coś mnie podkusiło i kliknąłem aktualizację z Win10 do Win11. Oczywiście wszystko działa prócz karty dźwiękowej. Szukając po necie porady przypomniałem sobie, że przecież już ten problem miałem. Znalazłem sam swoją powyższą poradę i odinstalowałem ESETa, zainstalowałem kartę i ponownie zainstalowałem ESETa i działa :) Także gdyby ktoś miał problemy z Sound Blaster Omni 5.1 i Windows 11 to powyższa porada działa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.