x-kom hosting

Mam problem

Sebastian1998
utworzono
utworzono

Witam otuż mam problem moja płyta obsługuje max 16gb ram ale pokusiłem sie i włożyłem jeszcze 8gb czyli łącznie 24gb odziwo dziala czy moge w ten sposób zepsuc płyte lub inne podzespoły ? 

Plomien81
komentarz
komentarz

Być może płyta wykrywa ram, ale nie jest on używany.

Gawel
komentarz
komentarz

Co to za płyta ? Jak działa to co ma się zepsuć

Sebastian1998
komentarz
komentarz (edytowane)
23 minuty temu, Gawel napisał:

Co to za płyta ? Jak działa to co ma się zepsuć

Płyta gigabyte ga p55 ud5 dziala normalnie ale boje sie że moze sie spalic ram 

 

25 minut temu, Plomien81 napisał:

Być może płyta wykrywa ram, ale nie jest on używany.

Ok ale w menedzerze zadan pokazuje ze jest dostepne 24gb ram dziwne...

Mogeto
komentarz
komentarz

trzeba byłoby odpalić Memtesta by sprawdzić czy stabilne

https://www.techpowerup.com/memtest64/

lepiej jest testować za pomocą Dosa, ale spróbuj chociaż wersję pod Windowsa jeśli nie chcesz bawić się z bootowanym pendrive

 

swoją drogą, procek jaki możesz tutaj mieć to max coś w okolicach i7 870, a biorąc pod uwagę moc obliczeniową tego procka ( nawet kręconego ) to 24GB RAM jest całkowicie zbędne, 16GB to już hoho

Sebastian1998
komentarz
komentarz
15 minut temu, Mogeto napisał:

trzeba byłoby odpalić Memtesta by sprawdzić czy stabilne

https://www.techpowerup.com/memtest64/

lepiej jest testować za pomocą Dosa, ale spróbuj chociaż wersję pod Windowsa jeśli nie chcesz bawić się z bootowanym pendrive

 

swoją drogą, procek jaki możesz tutaj mieć to max coś w okolicach i7 870, a biorąc pod uwagę moc obliczeniową tego procka ( nawet kręconego ) to 24GB RAM jest całkowicie zbędne, 16GB to już hoho

Jestem posiadaczem procesora xeon x3450 podkreconego do 3.7 ghz i narazie sprawuje sie dobrze w cinebench r15 mam 570 punktów czyli chyba dobrze

Mogeto
komentarz
komentarz

a jakie jest zastosowanie kompa? gry?  i jaką masz kartę graficzną?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.