x-kom hosting

Jakimi ludźmi są dostawcy internetu?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: TMRE ,
RahHlm
utworzono
utworzono

Być może zabrzmi to chaotycznie. ale chcę rozwiać sobie pewną wątpliwość jak kolwiek by to nie zwać problem, który od pewnego czasu mnie dręczy.

Czy taki ktoś jak dostawca może np. mając jeden raz dostęp do mojej karty sieciowej u mnie w domu podłączają ją do swojego laptopa zmienić jakieś ustawienia lub dodać program , który dostarczy osobie trzeciej ( którą znam ) i mam podejrzenia wobec niej, że mój dostwca dostarcza jej mozliwość zobaczenia tego co ja oglądam na swoim komputerze.

Ta osoba, którą podejrzewam ma tego samego dostawcę i za każdym razem gdy u mnie psuje się internet to dostwca jedzie pózniej do tej osoby bo u niej też '' niby trzeba coś poprawić '' 

 

Wiem... może z mojej strony coś wyolbrzymiam, ale jestem osobą nie ufną i ostrożną a na dodatek moje środowisko jest bardzo specyficznie patologiczne i skrajnie ciekawskie i niektórzy lubią węszyć lub gdy mają jakiś ukryty cel/interes zawsze knują coś. 

Wiem , że to brzmi dośc głupo, ale chce wiedzieć czy ze strony prawnej dostawca nie mógł by tak zrobić jak opisuję czyli przekazać komuś możliwość odtworzenia tego ja oglądam np. ja u mnie bo to z punktu widzenia ochrony prywatności jest niemozliwe i zabronione czy takie rzeczy się dzieją np. '' po cichu '' ?.

  • Rekomendowana odpowiedź
TMRE
komentarz
komentarz

Jeżeli ktoś grzebie mając jednorazowy dostęp do Twojej karty sieciowej, ma ograniczone możliwości. Co prawda, dostawca internetu ma wgląd na jakie strony internetowe wchodzisz (nawet jeżeli jest to w karcie prywatnej tzw. incognito), oraz jak długo korzystasz ze stron. ;) Ale żaden dostawca internetu nie ma prawa "szpiegować" klientów bez powodu. .Chyba, że będzie to konieczne, bo coś przeskrobałeś. 

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

ok. ale jeszcze jedna sprawa  mi nie daje spokoju. bo mimo tego, że przez dłuższy czas mi się zacinał i mulił internet to nie było z nim większych problemów tak żeby wcale nie dział. 

Był internet, był a tu nagle w jeden dzień nie ma już wcale. I dostwca no niby dzwoni, że czy ma przyjechać i to naprawić.

I to było tak o nagle , że o już o nie ma internetu wogóle , ale przyjechał i naprawił, ale to coś mi tu nie gra, bo ja się cały czas zadręczam tym , że ja mogę o tym nie wiedzieć, a dostawca mój może dawać obraz tego co ja robię tym osobą z mojej okolicy , których nie lubię, ale widuję i oni mają też tego samego dostawcę. 

także piszę to aby się upewnić, że takie rzeczy się nie dzieją. 

Anawa
komentarz
komentarz

Może w takim razie skorzystaj z jakiegoś VPN-a, żeby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa?

  • Dobra wypowiedź 1
RahHlm
komentarz
komentarz

Ok. Panie Administratorze lecz no przede wszystkim chciałem najpierw zapytać czy moje podejrzenia są słuszne i czy takie rzeczy mogą miejć miejsce. 

Anawa
komentarz
komentarz

Tak jak @TMRE napisał, możliwości szpiegowania przez dostawców internetu są ograniczone. Sam kiedyś miałem podobne obawy (że mogą podglądać na jakie strony wchodzę), ale potem stwierdziłem, że nie ma co w taką psychozę wchodzić... Szczerze wątpię, aby coś takiego w ogóle miało miejsce, a jeżeli poczułbym, że potrzebuje czuć się bardziej bezpiecznie to skorzystałbym np. z rozwiązania, które podawałem we wcześniejszym poście.

  • Dziękuję 1
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
TMRE
komentarz
komentarz

Czas trwania sesji jest podany w ciasteczkach  tzw. plikach cookies. 

gavron7
komentarz
komentarz
Czas trwania sesji jest podany w ciasteczkach  tzw. plikach cookies. 
A co mają cookies do ISP?

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Poza tym jak jej sesji pppoe na pewno nie masz w ciasteczku

Wysłane z mojego Neffos Y5s przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.