x-kom hosting

Problem z oprogramowaniem

wolek0606
utworzono
utworzono

Witam.

Posiadam tablet Teclast x98 air 3g, który posiada 2w1 windows oraz android. Wszystko działało poprawnie do czasu, aż w Windowsie 10 wyskoczyła wymagana aktualizacja, na której potrzeba 8 gb wolnego miejsca na dysku C. Jest to niemożliwe w przypadku dwóch systemów (android oraz windows). Z androida praktycznie w ogóle nie korzystałem, więc postanowiłem go usunąć oraz powrócić do Windowsa 8. Po usunięciu androida i zainstalowaniu Windowsa 8 przestały działać praktycznie wszystkie funkcje z powodu braku sterowników. Gdy wchodzę w Menadżer urządzeń, jest cała lista niedziałających rzeczy. Znalazłem rozwiązanie, ponieważ jest paczka do tego tableta z dostępnymi sterownikami W8. Problem polega na tym, że do tableta w żaden sposób nie da się dostać z powodu braku sterowników. :

 

1) Myszka działa tylko, gdy ją podłączę na wyłączonym tablecie

2) Dotyk nie działa

3) Karty pamięci w ogóle nie wykrywa

4) Nie ma sterowników do wifi, więc nie mam połączenia z siecią, w ogóle nie ma takiej opcji jak wifi

5) Rozgałęźnik USB nie działa, nie wykrywa go, więc nie mogę podłączyć jednocześnie myszki oraz np. pendrive

 

Powiedzcie proszę jak się do niego dostać oraz w jaki sposób wrzucić na niego tą głupią paczkę sterowników, które rozwiązałyby cały ten problem ?

 

Dodam, że w biosie dotyk normalnie działa. Macie jakieś pomysły ? :)

2 godziny temu, wolek0606 napisał:

Witam.

Posiadam tablet Teclast x98 air 3g, który posiada 2w1 windows oraz android. Wszystko działało poprawnie do czasu, aż w Windowsie 10 wyskoczyła wymagana aktualizacja, na której potrzeba 8 gb wolnego miejsca na dysku C. Jest to niemożliwe w przypadku dwóch systemów (android oraz windows). Z androida praktycznie w ogóle nie korzystałem, więc postanowiłem go usunąć oraz powrócić do Windowsa 8. Po usunięciu androida i zainstalowaniu Windowsa 8 przestały działać praktycznie wszystkie funkcje z powodu braku sterowników. Gdy wchodzę w Menadżer urządzeń, jest cała lista niedziałających rzeczy. Znalazłem rozwiązanie, ponieważ jest paczka do tego tableta z dostępnymi sterownikami W8. Problem polega na tym, że do tableta w żaden sposób nie da się dostać z powodu braku sterowników. :

 

1) Myszka działa tylko, gdy ją podłączę na wyłączonym tablecie

2) Dotyk nie działa

3) Karty pamięci w ogóle nie wykrywa

4) Nie ma sterowników do wifi, więc nie mam połączenia z siecią, w ogóle nie ma takiej opcji jak wifi

5) Rozgałęźnik USB nie działa, nie wykrywa go, więc nie mogę podłączyć jednocześnie myszki oraz np. pendrive

 

Powiedzcie proszę jak się do niego dostać oraz w jaki sposób wrzucić na niego tą głupią paczkę sterowników, które rozwiązałyby cały ten problem ?

 

Dodam, że w biosie dotyk normalnie działa. Macie jakieś pomysły ? :)

 

Może HUB nie działa, bo potrzebuje więcej zasilania? Na komputerze działa, bo może komputer ma większą baterię i spokojnie takiego huba uciągnie, ale tablet i np. telefon nie potrafią. Co o tym myślicie? Hub z zasilaniem będzie wykrywalny?

Gawel
komentarz
komentarz

Masz problem, bo nic nie działa. Próbowałeś instalować od razu win 10 ? Może będzie lepiej

wolek0606
komentarz
komentarz

Od razu zainstalowalem Windows 8. Tez wpadlem na taki pomysl, zeby przeinstalowac na W10, ale jestem zablokowany calkowicie i nie moge w żaden sposob uruchomic instalatora. Sprobuje zalatwic hub usb aktywny, mysle ze to rozwiaze problem. Jak cos zdzialam na pewno dam znac.

wolek0606
komentarz
komentarz

Temat do zamknięcia. Hardkorowa sytuacja rozwiązana. Pomógł oczywiście HUB USB aktywny. Wniosek z tego taki, że jeśli ktoś myśli nad zakupem huba do tableta, to wyłącznie aktywny, z ładowarką. Inaczej tablet go nie zasili.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.